12 березня на зустрічі з підприємцями Президент України Петро Порошенко підтвердив свій намір провести «податкову амністію» і запропонував бізнес-громадськості долучитися до розробки законопроекту про «нульову декларацію».
Нульове декларування. Чи реально в Україні
Які перспективи введення в Україні нульового декларування, «Мінфіну» розповів голова Асоціації платників податків України Грігол Катамадзе.
Безперечно, це позитивна і дуже потрібна ініціатива. «Нульове декларування» передбачає разове декларування всього майна, яке не перевірятимуть на законність походження. В результаті кожен підприємець отримає можливість легалізувати свої заощадження, навіть якщо раніше не сплачував за них податки.
Втім, дуже важливо, щоб «нульове декларування» було запроваджено разом з новим, ліберальним податковим кодексом. Фахівці ВГО «Асоціація платників податків України» розробили проект Ліберального Податкового кодексу України ще три роки тому, презентувавши його під час найбільшого економічного Форуму «Ukraine Level Up — Битва за бізнес. Податкова реформа чи хаос» 23 листопада 2016 року. Наступні півроку тривало широке бговорення проекту за участі представників влади, бізнесу, громадських організацій та науковців. Усі раціональні пропозиції та обґрунтовані зауваження було враховано. Тож під час подання проекту нового Податкового кодексу до Кабінету Міністрів у червні 2017 року він вже не був продуктом лише Асоціації платників податків. Це є спільне бачення усієї української бізнес-спільноти, якою має бути правильна податкова політика нашої держави.
Читайте також: Хто насправді платить найбільше податків в Україні
Ліберальний Податковий кодекс передбачає декілька важливих змін. Зокрема, зменшення кількості податків, об’єднання податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску в один ПДФО, ставка якого з 2021 року має складати 20%. Заміна податку на прибуток податком на виведений капітал — як альтернатива спрощеній системі оподаткування. Запровадження особливого режиму оподаткування для мікробізнесу та малого бізнесу. Трансферне ціноутворення, яке дозволить відновити життєдіяльність депресивних територій, в тому числі на Сході України. Створення вільних індустріальних зон для стимулювання бізнесу та багато інших важливих новацій.
Ключовою складовою лібералізації податкового законодавства є прийняття закону про «нульове декларування». І усі ці зміни – «податкова амністія» і запровадження нової системи оподаткування – мають бути втілені одночасно. Це є обов’язковою умовою успішності таких змін, відокремлено ці нововведення не принесуть того позитивного ефекту, якого від них очікують бізнес-середовище та сама держава.
Український бізнес очікує, що новий Ліберальний Податковий кодекс буде прийнято на поточній сесії Верховної Ради, тобто до 1 липня 2018 року, і з 1 січня 2019-го він набере чинності. Тож саме з 1 січня має розпочатися «податкова амністія», або період «нульового» декларування. Протягом півроку фізичні особи — резиденти мають право добровільно задекларувати свої доходи, майно, майнові права. Це майно вже ніколи не перевірятимуть на законність походження. Декларанти звільняються від юридичної відповідальності за порушення податкового, валютного законодавства, законодавства про єдиний внесок, збори на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій тощо за будь-який період до дня набрання чинності новим Податковим кодексом України. Держава гарантує, що проти них не відкриватимуть проваджень за порушення податкового, валютного або інших видів законодавства, не притягатимуть до юридичної відповідальності стосовно задекларованих об'єктів.
Ще раз підкреслюю: розведення в часі цих змін – введення в дію ліберального Податкового кодексу і «нульового декларування» — суттєво зменшить позитивний ефект від кожного з них. І навпаки: втілення цих змін одночасно дозволить нарешті розпочати в державі процес реінвестування у власне виробництво і дасть потужний поштовх до розвитку вітчизняного бізнесу.
Коментарі - 19
Только малый бизнес стал меньше зарабатывать…
Два отчисления государству — НДФЛ 18% и ЕСВ 22% объединят в один размером 20%.
20% меньше 34% (ЕСВ, НДФЛ и ВС) ведь так?
Военный сбор составляет просто “гигантские» 1,5%, непосильная ноша.
Для тих хто не розбирається в податках, може хтось пояснити як 18 + 22 = 34?
далее, из 100 грн изымается 18% НДФЛ, в остатке 82 грн.
То есть, от 122 грн осталось 82 грн (67.2%), а 32.8% удержаны двумя изъятиями из предыдущего параграфа.
HTH
НДФЛ 18%, ВС 1,5%, ЕСВ 22% в общем дают 34%
«… Мы не можем говорить о том, что каждый украинец в чем-то виновен, надо дать возможность каждому украинцу заплатить соответствующий налог… завести деньги в Украину… и чувствовать себя свободным гражданином свободной страны», — сказал Порошенко.
Ишь ты! Получается карманник, утянувший в троллейбусе кошелёк или мобильник, тоже может их задекларировать, заплатить налог с чьей-то пенсии, найденной в чужом кошельке, и быть «свободным человеком свободной страны»?..
Нет, дорогуша. Вор должен сидеть в тюрьме. А результаты несправедливой приватизации должны быть пересмотрены. Олигархи или вернут награбленное, или доплатят за него звонкой монетой. Потому что не может быть свободной нищая, ограбленная, униженная страна.
Я написал что «результаты несправедливой приватизации должны быть пересмотрены. Олигархи или вернут награбленное, или доплатят за него звонкой монетой». И это должен решать независимый и справедливый суд. Но поскольку в Украине такого нет, то ничего существенно не изменится.
А еще мне понравилось высказывание одного правозащитника по имени Sergey Naumovich (привожу дословно): «Вообще, друзья, я уверен, что если теоретически забрать судебную ветвь власти из рук «наших» мародеров и отдать на временный аутсорсинг авторитетным западным организациям, то эффект от такой «потери суверенитета» будет настолько мощным, что прирост экономики и ВВП Украины за два-три года окажется рекордным за всю историю страны!»
https://antikor.com.ua/articles/220043-segodnja_henshchina_tretjego_tysjacheletija_zajavila_chto_antikorruptsionnyj_sud_eto_poterja_suveren
Да, сама схема с раздачей заводов людям ваучерами — это бред и разводняк. Но неужели, кто-то это сказал, когда получал ваучер? Нет все брали с удовольствием.
Еще раз: любая реприватизация, доплата, и вообще любой передел — это БРЕД, ПОПУЛИЗМ и УНИЧТОЖЕНИЕ остатков инвестиционного климата!
То, как большинство распорядилось своим ваучером — так это от отсутствия знаний, как им грамотно распорядиться. Лично я ни капли не жалею о том, как им распорядился.
Честно заработал своим трудом, но не уплатил налоги — это одно дело.
Непосредственно украл — совсем другое и здесь никакой амнистии быть не может.
Не достать ему до кипрского офшора, руки коротки.
«Ишь ты! Получается карманник, утянувший в троллейбусе кошелёк или мобильник, тоже может их задекларировать, заплатить налог с чьей-то пенсии, найденной в чужом кошельке, и быть «свободным человеком свободной страны»?..» — забыли про «отсидеть».
«А результаты несправедливой приватизации должны быть пересмотрены» — расскажите, как по-вашему провести «справедливую» приватизацию?
«А результаты несправедливой приватизации должны быть пересмотрены. Олигархи или вернут награбленное, или доплатят за него звонкой монетой. Потому что не может быть свободной нищая, ограбленная, униженная страна.» — без «отнять и поделить» никак.
Думаете, когда будут делить, и вам немного перепадет?)
Малый и микробизнес в Украине почти ничего не платит, за счет него и идет вся «оптимизация».