Мінфін - Курси валют України

Встановити
19 жовтня 2017, 15:39

Як банки перевіряють «чистоту» клієнтських грошей — опитування «Мінфіну»

Нацбанк продовжує кампанію по боротьбі з «брудними» грошима та різного роду схемами в фінансовому секторі. У вирішенні цього питання регулятор вже неабияк досяг успіху - за останні три роки він вивів з ринку близько десятка банків, яким інкримінували «відмивання» коштів. І серйозно посилив вимоги до фінустанов, які вижили.

Фінансовий моніторинг банківських операцій фізичних осіб.
Фото: ukranews.com

Проте, вивести схеми з ринку повністю поки не вдалося. Тільки сьогодні на Інститутській відзвітували, що за 9 місяців 2017 НБУ направив до правоохоронних органів 28 листів з інформацією про підозрілі фінансові операції клієнтів 36 банків на загальну суму понад 67,5 млрд грн, $16 млрд та 10 млн євро. Інформація стосувалася проведення клієнтами банків фінансових операцій, які можуть бути пов'язані з виведенням капіталів, легалізацією кримінальних доходів, конвертацією безготівкових коштів в готівку, здійсненням фіктивного підприємництва, ухиленням від оподаткування.

Тому регулятор продовжив закручувати гайки. У вересні цього року набула чинності постанова №42, яка вимагає від банків більш жорстко перевіряти фінансові операції своїх клієнтів.

Крім іншого, документ зобов'язує банкірів перевіряти джерела доходи клієнтів, якщо їх операції здадуться підозрілими. Наприклад, в особливо складному випадку банк може навіть не видати великий депозит, якщо у нього з'являться сумніви в «чистоті» цих грошей. У вкладників тоді є два шляхи. Перший - підтвердити джерело доходів, наприклад, за допомогою довідки про зарплату, договором продажу майна й т.д. Другий - послухати ради юристів, які вважають дії банку не цілком законними, йти в суд, та відстоювати свої права.

Читайте також: Банк хоче знати звідки гроші. Що робити

НБУ стверджує, що така ситуація неможлива. Адже нові правила стосуються тільки фізосіб, замішаних в сумнівних схемах. За підрахунками директора департаменту фінмоніторингу НБУ Ігоря Берези, на подібні схеми припадає лише 5% від загальної кількості операцій клієнтів. Саме ці операції й потраплять під нові правила.

Як би там не було, вже є перші «тривожні сигнали». Деякі банки попередили клієнтів, що при знятті більше за 100 000 грн з поточного рахунку за добу, їм доведеться підтвердити джерело походження цих грошей. Більш того, клієнти зобов'язані й відзвітувати про призначення цієї суми.

«Мінфін» вирішив поцікавитися у читачів, чи доводилося їм вже підтверджувати джерела своїх доходів, та як вони ставляться до подібної ініціативи влади. Щоб пройти опитування, необхідно зайти в акаунт Google. Це єдиний спосіб обмежити повторне проходження опитування одним й тим же користувачем. Як завжди, «Мінфін» опублікує результати дослідження у вигляді інтерактивних діаграм.

Коментарі - 7

+
+261
Маргарита Горбунова
Маргарита Горбунова
19 жовтня 2017, 16:53
#
Лучше бы чистоту денег депутатов так проверяли
+
+58
Кандидат в президенти лісу
Кандидат в президенти лісу
19 жовтня 2017, 20:57
#
Додайте до переліку суддів, прокурорів, сбу, генералів ВСУ
+
+15
Astute
Astute
20 жовтня 2017, 9:29
#
О чём ты говоришь, Марго?! «Они» же у нас неприкосновенные, подобно святыне Даже если все в один голос будут утверждать, что тот или другой депутат вор, и будут доказательства, он всё-равно выйдет сухим из воды, потому что Оно власть.
+
+21
aleksvodas
aleksvodas
19 жовтня 2017, 18:25
#
Думаю что лучше от 1 млн.грн проводить нужно или от 100 тыс. долларов.
+
+25
09104
09104
19 жовтня 2017, 21:19
#
Маргарита, коммент по делу. А то оббирают нас, а сами жиреют и никак не лопнут. А масштабных добрых дел не наблюдается.
+
+15
Astute
Astute
19 жовтня 2017, 23:28
#
Ну ведь знают же все, что рыба гниёт с головы, ну и рыщите там нет же всё надо делать им через ж… у.
+
+11
09104
09104
20 жовтня 2017, 11:05
#
Нападают на тех, кого нечего бояться.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися