Лауреатом Нобелівської премії з економіки за 2017 рік став американець Річард Талер «за внесок в дослідження економічної поведінки».
Нобелівську премію присудили за дослідження економічної поведінки
BREAKING NEWS The 2017 Prize in Economic Sciences is awarded to Richard H. Thaler @R_Thaler @UChicago @ChicagoBooth #NobelPrize pic.twitter.com/mbQijTyE7t
— The Nobel Prize (@NobelPrize) 9 октября 2017 г.
Ім'я лауреата оголосив комітет Шведської Академії 9 жовтня.
Талер відомий як теоретик в області фінансової та економічної поведінки і автор так званої «теорії підштовхування» («керованого вибору»).
Вчений сформулював поняття «Лібертаріанський патерналізм» — стратегію, орієнтовану на те, щоб спонукати людину до оптимального вибору, продиктованим розумом, а не почуттями або миттєвими бажаннями.
Поведінкова економіка вивчає вплив соціальних, когнітивних і емоційних чинників на прийняття економічних рішень окремими особами і установами та наслідки цього впливу на ринки.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Viber
Коментарі - 7
Что экономическая деятельность из ОСОЗНАННОЙ превращается в НЕосознанную, а людей по-научному превращают — в «стадо баранов»?
«Теория подталкивания»(«управляемого выбора») — КТО-ТО(чужой) управляет ВАШИМ выбором.
Благими намерениями — стелется дорога в ад, вот такими теориями и ведут человечество к своему закату.
А для свідомих людей ця «теорія підштовхування» — це лише чергове випробування, яке дозволить ще краще натренувати свої здібності до раціонального вибору.
:)
— Є привід?
— Вино по акції!
— Тоді зі святом.
«По природе» или по результату образования в нашей стране?
А для свідомих людей ця «теорія підштовхування» — це лише чергове випробування, яке дозволить ще краще натренувати свої здібності до раціонального вибору.
Свидомим людям, чтобы краще натренувати здібності до СВОГО раціонального вибору — ЧУЖЕ підштовхування не нужно.
В противном случае их свидомими назвать нельзя.