Мінфін - Курси валют України

Встановити
31 серпня 2017, 18:01

Куди краще інвестувати 100 000 грн

Економіка України пройшла пік кризи та, хоч і повільно, але відновлюється. У цій «атмосфері» доходи населення ростуть, а значить, що у людей з'являються додаткові гроші. «Мінфін» з'ясовував, куди варто вкласти «кровно зароблені», щоб отримати максимальний дохід.

Наш «інвестор» має 100 000 грн (це близько $ 4000 при нинішньому курсі — для зручності ми округлили). Варіанти інвестування — депозит (гривневий та валютний), покупка валюти, вкладення в золото, акції, цінні папери, біткойн. І, нарешті, найпростіший — покласти гроші під подушку.

Наталя Мільчакова, заступник директора аналітичного департаменту Альпарі

Якщо на початку року інвестор міг би покласти гривні на 6-місячний депозит в банку за ставкою 14-16% річних, то за півроку (на кінець липня) в середньому він міг би заробити прибутковість в 7-8%, за умови, що в договорі у нього була прописана фіксована процентна ставка. З урахуванням того, що до літа ставки по депозитах знизилися, а ставка за договором залишилася фіксованою, він би трохи виграв, бо ті, хто будуть класти гроші на 6-місячний депозит в гривнях в липні терміном до кінця року, зароблять орієнтовно тільки 7 -7,5%.

Якби він на початку року відкрив би в банку 6-місячний депозит в доларах, то міг би до кінця липня отримати прибутковість приблизно 2,4% в доларах. На різниці валютних курсів за півроку він би втратив.

«Матрац»

Якби інвестор просто на початку року обміняв гривні на долари та тримав би їх «під матрацом», то на сьогодні він програв би через падіння долара до гривні. Його втрати від негативної курсової різниці склали б приблизно 4,3%, тому, що з січня по липень 2017 року долар знецінився до гривні приблизно на таку величину.

Однак якщо інвестор не міняв би зараз долари назад на гривні та продовжував би їх тримати до кінця року, то не виключено, що до кінця року він, помінявши долари на гривні, як мінімум би відіграв ці втрати й, більш того, навіть отримав би невеликий прибуток від курсової різниці.

Ми очікуємо, що до кінця року долар може відновити втрачені позиції. Не треба забувати, що влітку гривня часто на деякий час ревальвує, а восени знову послаблюється. Якби навпаки — інвестор на початку року обміняв би долари на гривні, то він сьогодні був би у виграші від курсової різниці, через те, що гривня з початку року зміцнилася.

Інша справа, що цей виграш був би дуже невеликим і не покривав би навіть інфляцію. А ось тим, хто на початку року поміняв гривні не на долари, а на євро, пощастило більше. Євро зміцнився до гривні з початку року на 4.6%. Тому ті, хто тримав «під матрацом» євро, у виграші від курсової різниці, але цей виграш все одно не покриває інфляцію з початку року.

Золото

З початку року золото подорожчало на 7,4%. Таку прибутковість міг би отримати інвестор, якби купив золото на початку липня і продав би сьогодні. Однак ця прибутковість виявилася б навіть трохи нижче інфляції в Україні, що становить з початку року 7,9%.

За підсумками 2017 року, як ми вважаємо, у золота є шанс подорожчати на 14-16% в порівнянні з початком року, тому тримати золото на довгий термін (від року і більше) буде вигідніше, ніж на більш короткі терміни. Річна інфляція в Україні прогнозується на рівні 9-12%. Таким чином, інвестиції в золото, за нашими прогнозами, можуть покрити інфляцію.

Фонди

Українські інвестиційні фонди приносять різну прибутковість вкладникам. Є ті, у кого прибутковість обганяє інфляцію, а є фонди, які показали негативну прибутковість. В середньому вкладення в інвестиційні фонди, зроблені на початку року, могли б принести інвесторові прибутковість на рівні 3-3,5%, що набагато нижче інфляції з початку року. При цьому ризики інвестицій в кожен конкретний фонд вищий, ніж тримати гривні на банківському депозиті.

Найкращий варіант

Я б вважала за краще інвестувати в золото на довгостроковий період (декілька років). На більш короткий період (півроку-рік) вважала за краще б поміняти гривні на євро. Євро представляється більш прийнятною валютою для заощадження грошей, ніж долар.

Андрій Шевчишин, старший аналітик FOREX CLUB

Середні ставки по депозитах для фізосіб на 12 місяців в грудні 2016 року склали 17,84% в гривні і 5,76% в доларах. Відповідно, при інвестиціях в кінці 2016 року дохід за гривневим депозитом (без урахування податків) за підсумками року складе 17,84 тис гривень або орієнтовно 10,46 тис грн на 31 липня.

Для доларового депозиту дохід за підсумками року склав би $230,4, або $134,7 доларів за 7 місяців. Якщо враховувати зміцнення гривні проти долара на 3,7% за 6 місяців, то очевидна більш вигідна позиція гривневого депозиту над валютним. Але, якщо курс досягне позначки 30,5 грн / $ (з 27,1 грн на кінець 2016 року) або на 12,5%, сумарна прибутковість по валютному депозиту буде вище.

«Матрац»

За підсумками липня очікуємо курс гривні в діапазоні 26-27 грн / $, а під кінець року не виключаємо девальвацію до 30 грн / $. За підсумками липня інвестор би зафіксував гривневий збиток від покупки валюти, але за підсумками року отримав би прибуток в 10,7%. З огляду на інфляційний тиск понад 12% за підсумками року, звичайне утримання і гривні й долара без розміщення на депозитах принесли б інвесторові негативну реальну прибутковість.

Золото

За підсумками першого півріччя, зростання ціни золота в доларі становив 7,9%. За підсумками липня очікуємо доларове зростання дорогоцінного металу на 9,1%. Однак з урахуванням зміцнення гривні, курс золота, згідно НБУ, зріс лише на 3,6%. В результаті інвестиції в розмірі 100 000 грн в золото принесли б інвесторові 3600 грн за 7 місяців. Депозит в золоті приніс би ще 1-1,2% додаткового доходу.

За підсумками року доларова прибутковість золота може скласти 12,5%. Якщо розглядати девальвацію гривні на 10,7% (до 30 грн / $) і додатковий дохід від золотого депозиту 2,5%, то сумарна валова прибутковість може скласти 25,7% або 25 700 грн.

Фонди

Прибутковість фондового індексу UX за підсумками липня може скласти 36%. З огляду на обов'язкову диверсифікацію активів фонду та розміщення частини на депозиті, фактична гривнева дохідність (без урахування податків) інвестиційних фондів може скласти 20-30%. За підсумками 2017 року гривнева дохідність може досягти 40%.

Криптовалюта

Курс біткойну з початку року зріс з $ 925,9 до $ 2650. Доларова прибутковість такої інвестиції склала б 186%. Якщо курс біткойну до кінця року стабілізується на поточних позначках, а гривня девальвує до 30 грн / $, сумарна прибутковість інвестиції в біткойн складе 196,7%.

Найкращий варіант

Доларовий депозит і золото є досить цікавими напрямками для інвестицій такої суми. При девальвації гривні, дохід може перевищити 15% за 5 місяців і плюс можна отримати додаткову прибутковість від депозиту або динаміки золота. Біткойни — дуже спекулятивний інструмент, з ризиками різких змін. Для інвестицій в нерухомість цієї суми буде недостатньо. Фондовий ринок дуже привабливий, але з огляду на девальваційний ризик, може виявитися в найближчі місяці в зоні турбулентності.

Тетяна Надточій, начальник управління розробки та впровадження продуктів роздрібного бізнесу Банку Кредит Дніпро

Ставки по депозитах населення вже не просто вийшли на докризовий рівень, але і опустилися нижче, якщо ми говоримо про гривневі вклади. Вклади в доларах та євро і зовсім почали рух до нульових показників і на сьогодні можуть становити від 0,1% до 3% річних.

Що стосується депозитної політики по валютних внесках, на яку поступово переходять українські фінустанови, то тут варто відзначити наступну тенденцію: Україна поступово починає виходити на рівень стандартів розвинених економік, де банківські вклади — це скоріше можливість для клієнта зберігати свої гроші в безпечному місці, ніж отримувати додатковий заробіток. При цьому ті клієнти, які розмістили валютні вклади на початку 2017 року на 6 місяців і більше, сьогодні отримують все ще вищий дохід.

Ставки по депозитах в гривні сьогодні по ринку знаходяться на рівні 10-13%. З початку року вони в середньому знизилися на 5-6%, і надалі ми очікуємо, що такий тренд збережеться. Ставки щомісяця продовжать знижуватися в межах 0,5%.

Для економіки країни така ситуація сприятлива, оскільки зниження ставок по внесках тягне за собою розвиток ринку більш доступного кредитування як приватних осіб, так і бізнесу. Відповідно вкладники, які розмістили гроші в банку на початку поточного року на термін від півроку і вище, в липні або до кінця року отримають більший дохід, оскільки ставки за договорами строкових депозитів залишаються незмінними.

З огляду на те, що курс долара за цей час знижувався, варто відзначити, що клієнти, які розмістили вклади в кінця 2016 — початку 2017 року гривні, збільшують свій капітал ще й внаслідок цього фактора. Також не відбилася на прибутковості за цей час і динаміка по інфляції (7,9% — за півроку 2017), оскільки ставки на початок року були в два рази вище.

До всього іншого, варто відзначити, що додатковий бонус ці клієнти отримали і від розміщення грошей на більш тривалі терміни. Як відомо, ставки по депозитах від 6 місяців — більше, і, до речі, в портфелі нашого банку довгострокових вкладів — 86%.

Ті ж клієнти, які відкривають депозити зараз, повинні враховувати і традиційний ризик сезонного підвищення курсу долара, прогнозований на осінь. Але відповідно до нинішніх макроекономічних факторів ми не розраховуємо на серйозне зростання курсу інвалюти. Динаміка навряд чи перевищить 1,5-2 грн до кінця року. Відповідно і інфляція швидше за все збережеться в прогнозованих межах. А значить депозити в нацвалюті так і залишаться, на наш погляд, одним з найбільш дохідних і надійних інструментів порівняно невеликих за обсягом інвестицій.

Що стосується інвестування в український фондовий ринок, сумніваюся, що подібні операції в найближчі роки будуть навсправжки популярними. У нинішніх умовах вкладення в інвестфонди, що працюють з акціями, — досить ризикована операція.

В останні роки акції українських компаній значно впали в ціні. Особливо це стосується підприємств, що знаходяться на прифронтових територіях, не кажучи вже про зону АТО. Більш того, серйозний вплив на фондовий ринок продовжує надавати загроза загострення військових дій.

Тому, якщо вибирати для себе в якості отримання додаткової дохідності варіант інвестування, то сьогодні більш надійний механізм — інвестиції в державні цінні папери через фонди, які займаються такою діяльністю. Також поступово почнуть набирати популярність інвестиції за кордон, враховуючи, що Нацбанк в рамках політики лібералізації ринку спростив і пом'якшив ряд процедур. Але це знову ж таки не питання сьогоднішнього дня.

Про ринок криптовалют в Україні говорити поки несвоєчасно, відповідно і давати будь-які прогнози на цей рахунок не зовсім коректно. А якщо вибирати для себе варіант інвестування в якості отримання додаткової дохідності в досить невеликі терміни, то сьогодні більше надійний механізм — це все-таки розміщення гривневого депозиту на термін від 6 місяців і вище в надійному банку за середньо ринковими ставками.

Микита Малясов, начальник відділу депозитів ПУМБ

У банках стандартні терміни розміщення депозитів зазвичай складають 1, 3, 6, 9, 12, 18 місяців. Для розрахунків ми взяли за основу класичний депозит «Прибутковий» у ПУМБ (без права поповнення та дострокового розірвання, з виплатою % в кінці терміну) терміном розміщення 6 і 12 місяців відповідно.

Станом на 1 січня 2017 року на зазначену суму вкладу процентні ставки становили:

а) в гривні — 16% (на 6 міс.) та 16,5% річних (на 12 міс.);

б) в доларах США — 3,9% та 4,6% річних відповідно.

Прибутковість зазначеного депозиту становить при вирахуванні податку на прибуток і військового збору:

а) при розміщенні гривні на 6 міс — 6 457,64 грн;

б) при розміщенні гривні на 12 міс — 13 318,89 грн;

в) при розміщенні в доларовому вкладі на 6 міс — $ 62,96;

г) при розміщенні в доларовому вкладі на 12 міс — $ 148,53;

У першому півріччі більш вигідним вкладенням в умовах ревальвації і низьких темпів інфляції — був гривневий депозит.

У разі ж більш довгострокових вкладень — на 12 місяців — в плюсі буде депозит в доларах, через те, що валютний курс на кінець року очікується більшим, ніж на в січні 2017 року.

«Матрацні інвестиції»

Офіційний курс долара за даними НБУ:

— на 1 січня 2017 — 27,19

— на 1 липня 2017 — 26,09

— прогноз на 1 січня 2018, беручи до уваги прогноз Кабінету міністрів за середньорічним курсом 27,2 грн / $, — очікується, що гривня до кінця поточного року девальвує орієнтовно до 28 грн / $.

Відповідно, в першому півріччі було вигідніше «під матрацом» зберігати гривню, бо спостерігалося зміцнення курсу гривні до інших валют.

У другому півріччі з урахуванням прогнозів можна зберігати заощадження в іноземній валюті. При чому краще не «під матрацом», а як мінімум на класичному банківському депозиті — що дозволить як мінімум частково мінімізувати втрати від інфляції.

Віталій Дишловий, керівник департаменту маркетингу та продажів компанії з управління активами ОТП Капітал

Найбільш прибутковими і, відповідно, ризикованими зараз є фонди акцій, оскільки зростання курсової вартості акцій може становити десятки відсотків на місяць. Однак, таке зростання не завжди стабільний і, разом зі зниженням курсів акцій, прибутковість може бути й негативною.

Прогнозувати прибутковість фондів акцій досить складно, крім того, заявляти про прибутковість і беззбитковості таких інвестицій заборонено згідно із законом. Попри це, зараз інвестори все частіше звертають увагу саме на такі фонди, оскільки їх апетит до більш високої прибутковості та ризиків зростає разом зі зниженням ставок по депозитах і поступовою стабілізацією в економіці й фінансовому секторі. До цього їх підштовхують і позитивні результати таких інвестицій. Наприклад, ОТП Фонд Акцій тільки за 6 місяців 2017 року зріс на 25,54%.

Коментарі - 66

+
+66
ballistic
ballistic
31 серпня 2017, 19:49
#
Бітки з початку року виросли на 470% — ось де мегаінвестиції!
:)
+
+12
zaNOza :)
zaNOza :)
9 вересня 2017, 16:45
#
Ні, бо це мега махінації… ви ж десь писали в статті про біток, що недоречно взагалі таке порівняння
+
0
ballistic
ballistic
9 вересня 2017, 17:19
#
Смайлік в кінці коменту не помітили?
:)
+
+12
zaNOza :)
zaNOza :)
9 вересня 2017, 17:28
#
Помітила, але смайлик під коментом — це не обов'язково сарказм :)
+
0
ballistic
ballistic
9 вересня 2017, 18:12
#
Так, щоб зрозуміти тут крім логіки потрібна ще й інтуїція…
:)
+
+12
zaNOza :)
zaNOza :)
24 вересня 2017, 13:43
#
«Щоб розуміти» — депозит не является инвестициями,
14-16% — забыла отминусовать налог на прибыль 18% и военный сбор, получив при этом 11,27-12,88 (5,7-6,4 за полугодие)
100т для золота это даже не смешно на 100 грамм не хватит (1090-1250) при покупке, при сдаче потери 12-25%
фондового рынка нет — рассматривать нечего
крипта — тут все ясно (я писала уже притчу про чистельщика, банкира и акции)
матрасные инвестиции сводятся к инвестициям в $, что вызывает сомнения в компетенции эксперта — золотые депо не попадают под ФГ и это вообще меня добило,,,
я бы ни одним вариантом не воспользовалась, даже я, с образованием 9 классов и 2 коридора, понимаю что это (выберите свой вариант вместо зирочек)
+
0
ballistic
ballistic
24 вересня 2017, 13:45
#
Куди самі інвестуєте?
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
25 вересня 2017, 15:42
#
В предвыборную программу, а куда еще, после 9 классов образования и пройдя 2 коридора :)
+
0
ballistic
ballistic
26 вересня 2017, 0:58
#
У Занози дві в/о.
Тому й цікаво, куди енергія акумулюється для прибутку.
+
+15
Qwerty1999
Qwerty1999
26 вересня 2017, 9:06
#
Не в обиду Занозе, но как говаривал мой дед — высшее образование ума не добавляет.
+
0
Дмитрий Бондаренко
Дмитрий Бондаренко
16 червня 2018, 22:46
#
Які махінації? Я купив біткоін по 1 тис $ і продав в грудні по 18 тис $, це 1800% прибутку. Навіть зараз він складає 600% від минулого року. Біткоін це майбутнє, навіть G20 дала дозвіл на його розвиток, а з вас такий експерт, як з мене балерина)
+
+15
Qwerty1999
Qwerty1999
17 червня 2018, 0:13
#
А весь продали или оставили на развод?
+
+78
semenvekselberg
semenvekselberg
31 серпня 2017, 19:57
#
«Экономика Украины прошла пик кризиса и, хоть медленно, но восстанавливается» — можно поинтересоваться, на какую статистику ссылается автор заметки делая такое серьёзное заявление. Надеюсь, не на факт повышения рейтинга страны агенством Мудис, ведь на кону находятся сбережения миллионов наших граждан. С начала 2016г. золото, например, выросло на 24% в долларовом эквиваленте, и с моей точки зрения, учитывая всё углубляющийся мировой финансовый кризис, этот актив является наиболее интересным в сложившейся ситуации. Страна выбрала проевропейский путь развития, и когда мы все наблюдаем банкротство самого старого банка в мире и перекладывание на плечи европейских налогоплательщиков «дырку» в 88 млрд. евро, растущую долговую нагрузку европейских государств и повсеместную угрозу терроризма, есть над чем задуматься. Особенно, когда при таком потоке негативных новостей, рынки акций, фондов и криптовалют продолжают расти как ни в чём не бывало. Не хотелось бы сгущать краски, но самые трудные времена для украины на подходе, и с моей точки зрения, есть над чем задуматься прежде чем расставаться с последними ста тысячями гривен…
+
+120
Qwerty1999
Qwerty1999
31 серпня 2017, 22:10
#
Semenvekselberg
«Не хотелось бы сгущать краски, но»

Как были жлобом так и остались…
У вас не то что, деньги по проигранному пари не выпросишь, вам даже жалко краски сгустить, расписывая наше общее будущее, хотя я не уверен, что лично вы планируете жить в предсказываемой вами будущности…
+
+56
semenvekselberg
semenvekselberg
31 серпня 2017, 23:06
#
А без оскорблений никак нельзя? Или это ваша тактика, когда аргументов не хватает? И вообще, это вы намекаете на место моего проживания, когда называете жлобом?
+
+108
Qwerty1999
Qwerty1999
1 вересня 2017, 22:44
#
Я намекаю на то, что вам даже жалко краски сгустить, а не то что долги отдать…
о вашем долге в 10 тысяч гривен даже не намекаю — он как был долгом так и остался.
Если вы знаете как назвать человека, не отдающего свои долги — озвучьте самостоятельно…
+
0
semenvekselberg
semenvekselberg
2 вересня 2017, 2:37
#
Вы же человек образованный и надеюсь хорошо помните классику. В данном случае я имею ввиду к/ф «Семнадцать мгновений весны». Одна из мезансцен мне хорошо запомнилась и я Вам её процитирую:

— Если вас убьют (на войне всё может быть), Вы обязаны сжечь это письмо еще до того, как успеете отстегнуть лямки парашюта.
— Я не смогу сжечь письмо до того, как отстегну лямки парашюта, оттого что меня будет тащить по земле. Но первое, что я сделаю, отстегнув лямки, так это сожгу письмо.
— Хорошо, согласимся на этот вариант. (генерал Вольф – лётчик)

Так вот, я очень сожалею, что не могу с Вами рассчитаться без риска быть замеченным при этом. Когда мы спорили, я не знал, что ситуация в стране изменится настолько, что как правые, так и левые могут попасть под жернова нашей действительности, когда ещё недавняя свобода «слова, мысли и вероисповедания» трактуются сегодня как гибридная война. Вы — человек системы, я – как бы не совсем. Поэтому, первое, что я сделаю, когда власть в стране сменится на более лояльную ко всем украинцам, так это рассчитаюсь с Вами…
+
+91
Qwerty1999
Qwerty1999
2 вересня 2017, 11:23
#
Semenvekselberg

Лиознова снимала этот пропагандистский фильм с 1971 по 1973 год по текстам писателя Семёнова. Снят красиво, ведь места съёмки Рига и Берлин, ну и конечно Москва…
Фильм удостоился даже специальной премии КГБ СССР в области литературы и искусства.

Считать этот фильм мировой классикой — совесть не позволяет, а классикой советской пропаганды — это без проблем.
Чтобы узнать, смогу ли я дожить до того знаменательного времени ну или хотя бы к чему надо стремиться, я бы хотел в обозримом будущем более подробно прочитать в вашем блоге о том, какой вы видите в Украине лояльную ко всем украинцам власть.
+
+92
ballistic
ballistic
2 вересня 2017, 11:31
#
Оці старанні потуги жлоба зберегти обличчя мені нагадують марні намагання кремлівської влади відбілитися від очевидної ганебності своїх підлих вчинків.

І жлоб і гебіст вважають інших наївними лохами, яких можна заговорити багатослівними відмазками.

Тільки я ось не розумію, невже ні жлоб, ні гебіст не розуміють, що такими гнилими відмазками вони ще більше заганяють себе в болото ганьби?
+
+71
Qwerty1999
Qwerty1999
2 вересня 2017, 11:48
#
Большинство тех же советских сотрудников спецслужб и пропагандистов всех мастей успешно борясь с «загнивающим» западом не прочь своё потомство отправить туда на обучение, лечение и дальнейшее проживание. А уж пользоваться плодами «загнивания» — так это даже не обсуждается.

вы наивно полагаете, что моё или ваше мнение для Semenvekselberg или таких как он что-то значит.
+
+59
ballistic
ballistic
2 вересня 2017, 12:36
#
Така стратегія дає лише короткострокові результати, але в подальшій перспективі веде до програшу.

Коли Семен ліпив свої мутні відмазки з самого початку, то в цьому був певний сенс. Коли ж пройшло півтора року, то вже стало очевидно, хто тут без трусів. Але Семен не міняє змінює тактику, і продовжує ліпити свої дешеві відмазки, які вже не мають ефекта і працюють проти нього.

Так само і Путін.
Спочатку його брехливі заяви давали йому перевагу, бо сумнівающійся Захід не міг скласти пазл.
Тепер же кремлівська брехня не дає перевагу, а навпаки має зворотній ефект.

Дії Кремля я можу ще якось пояснити — можливо Путін прагне ізоляції Росії, це його мета.
А ось мету Семена поки не зрозумів. Навіщо витрачати час на відмазки які не працюють? Йому простіше було б завести новий аккаунт і здихатися негативного шлейфу.
Тому й виражаю подив.
+
+27
zaNOza :)
zaNOza :)
9 вересня 2017, 16:48
#
Расчитайтесь с ним битками О_О
говорят это анонимно :)
+
+15
Qwerty1999
Qwerty1999
24 вересня 2017, 15:13
#
С даты завершения пари рассчитаться можно было анонимно и гривнами.
Другое дело, что если нет желания рассчитываться по долгам — то повод всегда можно придумать…
Сеня придумал прикольный повод — анонимность.

Раньше были анонимные карты «штука» от Фидобанка и «электронный кошелёк» от Михайловского.
Сейчас есть анонимные карты от банка Восток и ТАСкомбанк получал разрешение на выпуск, а вот выпустил или нет — я не интересовался.

Так что проблема совершенно в другом.
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
25 вересня 2017, 15:44
#
Да было такое в Михайловском, а также в Фидо.
Насчет Востока не знаю, в ТАСе их нет.
+
0
Qwerty1999
Qwerty1999
25 вересня 2017, 17:20
#
В Востоке точно есть…

И у меня парочка таких в кармане болтается — их выдают в Сельпо на кассе.
+
+65
SergS7
SergS7
31 серпня 2017, 20:14
#
Найбільше за пів року здорожчало м'ясо, десь приблизно на 50 %. М'ясні інвестиції дали б найвищу після криптовалют дохідність. По надійності інвестування м'ясо звісно ж залишає криптовалюти далеко позаду: попробуйте слідкувати за курсом біткойна на голодний шлунок. На 100 000 грн. на початку року можна було купити 1500 кг свинини (роздрібна ціна), дохід склав би 50 000 грн. Вартість зберігання у морозильних камерах не знаю, але думаю, що підсумковий дохід був би значно вищий, ніж від інвестицій в золото
+
+42
anton kazantsev
anton kazantsev
31 серпня 2017, 21:26
#
И в гречку диверсифицировать надо :)
+
0
Maleficarum
Maleficarum
31 серпня 2017, 21:49
#
«М'ясні інвестиції дали б найвищу після криптовалют дохідність. По надійності інвестування м'ясо звісно ж залишає криптовалюти далеко позаду: попробуйте слідкувати за курсом біткойна на голодний шлунок. » Так «Балистик» правильно же всё написал-во что инвестировать… « В битки»…
+
+45
ballistic
ballistic
31 серпня 2017, 21:54
#
Бітки — це вже оброблене м'ясо!
:)
+
0
Maleficarum
Maleficarum
31 серпня 2017, 22:00
#
«Бітки — це вже оброблене м'ясо!» Ну тем более значит… Через шаурму идти… Навар будет- огого… Кстати… Как не прохожу (когда по делам соваюсь) через ларьки с шаурмой- всегда блин очередь… Вероятно- «инвестиции в битки»- таки прибыльное дело…
+
+29
ballistic
ballistic
31 серпня 2017, 22:07
#
Шаурма — це форк!
Справжні пацани тільки в тру-бітки вкладають!
:)
+
+15
UncleArchi
UncleArchi
31 серпня 2017, 23:52
#
Та битки уже не то. Вот ICO африканских стартапов - вот это для реальных пацанов
+
+25
GraySH
GraySH
31 серпня 2017, 20:17
#
«Курс биткоина с начала года вырос с $925,9 до $2 650»
Статья от 31.08 а данные трехмесячной давности.
Курса битка сегодня 4700
+
+8
Игорь Коляда
Игорь Коляда
31 серпня 2017, 21:05
#
Куда лучше вложить 100 000 грн

В собственный бизнес.
+
+50
ballistic
ballistic
31 серпня 2017, 21:30
#
Статистика каже, що тільки у 5% людей є хист до підприємництва.

Підприємцям дійсно є сенс вкладати в свій бізнес. Іншим за аналогією — в себе, в розкриття своїх талантів. Ті ж курси підвищення кваліфікації здатні підвищити зарплатню на 10-50%, що є гарним ROI.
+
+15
Игорь Коляда
Игорь Коляда
1 вересня 2017, 20:12
#
Не верьте статистике.
Дело не в «хисте», а вУСЛОВИЯХ ведения бизнеса, которые создаёт государство.
Надеюсь Вам не нужно объяснять, что это значит.
+
+13
ballistic
ballistic
1 вересня 2017, 21:56
#
Ви теоретик чи практик?
Які підставі не довіряти очевидному?
+
0
Игорь Коляда
Игорь Коляда
2 вересня 2017, 20:25
#
Лично мне очевидно то, на что я указал.
Немного подумайте головойЧТО есть «средний класс».
В развитых странах это до 40-50% трудоспособного населения, из этого количества около половины составляют ФЛП — физлица-предприниматели, причём это количество может варьировать по странам.
Они ведь недаром называются предприниматели?
Не нужно далеко ходить, в Украине в прошлом году было зарегистрировано около 2млн.физлиц-предпринимателей, что от 20млн трудоспособных(по данным из вики на 1января 2017) — составляет 10%.
Но никак не 5%, о которых твердит статистика.
И изменения УСЛОВИЙ ведения бизнеса оказывает на этот процент прямое влияние.
+
+28
Qwerty1999
Qwerty1999
2 вересня 2017, 21:19
#
«Они ведь недаром называются предприниматели?»

Большинство наёмных сотрудников в программерских и не только конторах вместо заключения трудового договора оформляются частными предпринимателями — так выгодно работодателю, но какие к чёрту они предприниматели.
На вещевых рынках реализаторы оформляются тоже частными предпринимателями, но они всего-лишь реализаторы.
Обналичку в конвертационных центрах тоже прокручивают через частных предпринимателей, но это однозначно не предпринимательство.
И ещё много других применений находят для частных предпринимателей, но это не предпринимательство, а всего-лишь оптимизация (минимизация) налогообложения крупного и среднего бизнеса…
+
+15
ballistic
ballistic
3 вересня 2017, 0:35
#
«Середній клас» — це не про підприємництво, а про рівень доходу.
В розвинутих країнах наймані менеджери, кваліфіковані спеціалісти і професіонали своєї справи отримують достатньо, щоб входити в середній клас — і всі вони найманці, а не підприємці.

Погуглив статистику про підприємців в Європі. Ось таке знайшов:
В Германии насчитывается сейчас почти 3,5 миллиона малых предприятий, что составляет почти 80% всех предприятий страны

Якщо вважати підприємцями власників бізнесу (а не всіх зайнятих в ньому), то 3.5 млн від 82 млн жителів Німеччини — це 4.2%, тобто близько до 5% озвучених вище :)
+
0
Игорь Коляда
Игорь Коляда
3 вересня 2017, 19:58
#
Вы видите только то, что показывают.
Я и не писал, что «середний класс» — строго про предпринимателей.
Ну и судя по данным статистики учитываются также младенцы, прочие дети и старцы.
По моему это идиотизм — считать от количества ВСЕХ людей, ведь «хист» не появляется просто так, а — развивается, и причём проявляется в определённом возрасте — трудоспособном.
+
+28
Qwerty1999
Qwerty1999
3 вересня 2017, 20:57
#
«По моему это идиотизм — считать от количества ВСЕХ людей»

Как вариант — посчитайте по своей методике, но тогда возникает масса почти неразрешимых вопросов для определения численности трудоспособного населения:

— с какого и по какой возраст считать — с 18 или с 21 года?
— учитывать или нет госслужащих, военнослужащих и сотрудников различных силовых ведомств (СБУ, МВД и т.д.) которым запрещено заниматься предпринимательством
— учитывать нетрудоспособных инвалидов в трудоспособном возрасте или нет.
— учитывать или нет ограниченно дееспособных
— учитывать или нет заключённых в местах лишения свободы трудоспособного возраста
и т.д. и т.п.

поэтому проще всего считать от общей численности населения и не париться…
+
+15
AleksandrBank
AleksandrBank
4 вересня 2017, 10:50
#
Соглашусь.
Средний класс — это уровень дохода физ.лиц, они могут быть как нанятые сотрудники или ФЛП.
Не обязательно и не правильно под средний класс лепить всех ФОП, одни ФОП в той же торговле у кого идут хорошо дела, есть несколько точек, в т.ч. у многих ФОП свои магазины со своей комер.недв-ю под них — это средний класс, совсем иное ФОП оформленный которые еле сводит концы с концами сам работая и еле зарабатывает себе и семье на жизнь в районе 6-10 тыс.грн. — этот явно не средний класс.
ФОП програмисты есть разные, многие вообще неофоциально офрмлены и предоставляют услуги; есть другие с доходами в 15-20 тыс.грн — но если там семья с детьми и не работающас жена — их не назовешь средний класс, так как у них не хватает средств на отдых в туже Одессу или Турцию — я таких знаю лично, и они не тянут на средний класс.
Совсем недавно у меня клиент ФОП из ИТ, сам на себя по межд.догвоорам и ему сюда присылают валюту на счет ФОП 2600, так у него чистыми после налогов выходит 80-85 тыс.грн, и это мужик в 50+ лет — ВОТ это средний класс.
Также средний класс те кто офисный работник с ЗП 15 тыс.+ с учетом что в семье кто-то также зарабатывает 15+ тыс.; директора с ЗП 20+, фин.дир. и нач.отд. продаж, гл.бух. у которых ЗП от 20+ — смело средний класс.
Но опять же таки, не дело только в одном человеке в семье что имеет 15-20+ тыс.грн., важно чтобы общий доход семьи был также высок, чтобы хватало на норм.квартиру или дом, машину, и отдых 1-4 раза в год.
+
+15
ballistic
ballistic
4 вересня 2017, 18:59
#
«По моему это идиотизм — считать от количества ВСЕХ людей»
— звісно, оце моє поверхневе підрахуйство нічого не доводить. Мета була лише показати кореляцію.

Можна відкинути дітей і пенсіонерів.
Але також потрібно врахувати, що не всі власники малих бізнесів є підприємцями по духу (мають такий талант) — хтось купив працюючий бізнес, комусь у спадок дісталося, а хтось по франшизі працює.
Також деякі підприємці можуть мати декілька зареєстрованих бізнесів. Це та інше впливає на результат підрахуйства. Спиратися варто на професійні дослідження по цій темі.

«ведь «хист» не появляется просто так, а — развивается»
— розвиваються навички (скіли), а талант(хист) — він вроджений. Прокачати можна будь-які скіли. Але найбільша віддача буде, якщо покачувати (інвестувати) те, до чого душа лежить.
+
0
Игорь Коляда
Игорь Коляда
4 вересня 2017, 19:53
#
Прокачати можна будь-які скіли. Але найбільша віддача буде, якщо покачувати (інвестувати) те, до чого душа лежить.

Вот это и есть «хист», и его нужно развивать.
Человек при рождении как пустой «сосуд», и никаких врождённых талантов в нём не имеется.
Чем наполните этот «сосуд» — такой талант и проявится.
Предпринимательству нужно учить и создавать благоприятные условия для его проявления.
+
+40
ballistic
ballistic
4 вересня 2017, 21:20
#
Ваше розуміння «таланту» не співпадає з загальноприйнятим — люди відрізняються рівнем обдарованості до певних типів діяльності від природи.

«Предпринимательству нужно учить»
— всіх без вийнятку?

Я погоджусь з тим, що підприємництво в нашого народу пригнічувалось і викорінювалось імперіалістами на протязі останніх 300 років. І тому зараз підприємництво потрібно підтримувати, популяризувати і розвивати.
Але в контексті дискусії — це ніяк не значить, що всім потрібно ставати підприємцями.

Повторюсь — інвестувати потрібно в розвиток своїх явних природних талантів і/або в те, до чого душа лежить (розкриття талантів). Йти в підприємці лише тому, що це круто, вигідно, модно чи тому що Джобс та Маск підприємці — це погана ідея.
+
+30
Qwerty1999
Qwerty1999
4 вересня 2017, 22:15
#
Игорь Коляда
«Человек при рождении как пустой «сосуд», и никаких врождённых талантов в нём не имеется.»

похоже вы никогда не держали в руках такой «пустой сосуд» в возрасте пару суток от роду и даже не догадываетесь, что многое передаётся по наследству и не только от родителей к детям но и через поколение.
Когда врачи-педиатры не могли ничего толком сказать, они глубокомысленно заявляли — это у ребёнка генотип такой. :-)

Там получается такой «замес» из памяти многих поколений по материнской и отцовской линии, что мушки дрозофилы отдыхают, а вы говорите «пустой сосуд».
+
0
Qwerty1999
Qwerty1999
26 вересня 2017, 9:18
#
Игорь Коляда

А что скажете по поводу…

Крупнейшим по количеству компаний бенефициаром оказался
Валерий Нечитайло — профессиональный ликвидатор,
который владеет 249 компаниями.


Он изрядно искажает статистику…

Источник: Владелец наибольшего количества компаний

.
+
0
Qwerty1999
Qwerty1999
31 серпня 2017, 21:47
#
Наиболее выгодным вложением денег является вложение в себя, в свою семью, в своих детей, помощь престарелым родителям.
+
+22
paulball
paulball
31 серпня 2017, 22:58
#
Только после влаживать нечего будет
+
0
Qwerty1999
Qwerty1999
31 серпня 2017, 23:41
#
В нашей стране рантье не так уже и много — чтобы жить исключительно на процентные доходы от ранее заработанных средств, различных вложений и активов.
Большая часть трудоспособного населения что-то делает и получает за эту работу вознаграждение в виде «белой» зарплаты либо наличными в конверте, а кто-то и в виде выручки от продажи продукции подсобного хозяйства или выполнения работ и оказания услуг.
Когда закончатся накопления, можно опять начать работать и зарабатывать, а дожив до пенсии начать думать о вечности бытия.
+
+20
UncleArchi
UncleArchi
31 серпня 2017, 23:59
#
Криптовалюты, фонды, золото. Вы забыли самое главное - ОВГЗ. Зачем гадать на то, какая доходность будет в будущем. Вот вам универсальный фин инструмент, 3 в 1 - высокая ликвидность, микроскопические риски, доходность покрывает инфляцию. Проще и быть не может :D
+
0
Leonid Kramorenko
Leonid Kramorenko
21 вересня 2017, 23:13
#
Сейчас доходность по новым 3-летним ОВГЗ на уровне 14,5% (без учёта военного сбора и комиссий брокеров и депозитариев) — не очень удобно, т.к. купоны выплачивают раз в полгода.
+
0
Investgold24co
Investgold24co
1 вересня 2017, 1:14
#
Сейчас не стабильная ситуация, как в Украине, так и в мире.
Чтобы сберечь свои деньги от инфляции и различных физических рисков ликвидности ваших инвестиций в случае возникновения войн или беззаконных действий власти, лучше всего подходит золото.
Но чтоб ещё и заработать, нужно более осмысленно подойти к этому вопросу и немного разобраться в нумизматике.
Инвестиции в золотые монеты, например, золотые монеты латинского монетного союза, могут принести Вам 5-10% годовых, просто за счёт перепродажи правильно купленных монет, на которые растёт спрос. Приплюсовать годовой рост золота 14-16%, которые выше в статье нам прогнозирует эксперты и получится не хилые 19-26% годовых.
+
+42
Captain  Cisco
Captain Cisco
1 вересня 2017, 9:34
#
Не для того, чтобы подколоть, но-не приходит ли вам в голову, что то же золото в случае условных боевых действий с удовольствием и легко отберет первая же встретившаяся вооруженная группа или представитель власти в случае беззакония?)
К сожалению, в наших условиях должна быть максимальная диверсификация, и даже не в одной юрисдикции.
+
0
Investgold24co
Investgold24co
1 вересня 2017, 15:55
#
К примеру, 100 000 грн — это всего три монеты 100 франков Наполеона III по 32 грамма, их легко прятать и перевозить.
Конечно, в идеале, это ячейка в банке за границей ;)
+
+14
AleksandrBank
AleksandrBank
1 вересня 2017, 12:18
#
Есть вариант и другие как вложить 100 тыс.грн:
— можно отлично есть продолжительное время
— отдохнуть семьей
— вложить в такси и самому рулить (типа Деу Ланос)
— пропить
— подарить
+
+36
Сергей K
Сергей K
1 вересня 2017, 15:50
#
Все кинулись вкладывать бабки в золото, невзирая что курсы покупки и продажи отличаются процентов на 20! Это чтобы просто быть не в убытке надо чтобы золото подорожало на 20%, во всяком случае именно такая разница в большинстве украинских банков
+
0
ballistic
ballistic
1 вересня 2017, 16:13
#
«курсы покупки и продажи отличаются процентов на 20»
— для безготівкового золота різниця 4%.
+
0
SergS7
SergS7
1 вересня 2017, 18:11
#
На чорному ринку спред мінімальний, як і на валюту. Дивлюсь заявки фіз. осіб на фінанс уа. Продам 100 г. штампований — 42,5 дол., куплю 100 г. штампований — 42,0 дол.
+
0
Investgold24co
Investgold24co
1 вересня 2017, 21:28
#
Покупать банковские слитки вообще не интересно. Это просто кусок металла, зачем переплачивать +4 %.
Тем более он может быть поддельный, или ворованный, и если так, по номеру его могут у вас изъять.

Золотую монету 20 долларов США 1888 года (33,5 г) можно приобрести по цене +10% к металлу.
+
+55
Qwerty1999
Qwerty1999
1 вересня 2017, 21:49
#
Действительно,
зачем переплачивать +4% если есть вариант
переплатить +10%
+
0
Investgold24co
Investgold24co
2 вересня 2017, 14:41
#
У монеты 19 века есть нумизматическая страховка.

В случае падения золота она меньше обесценивается, так как чем ниже золото, тем выше нумизматическая маржа, так как никто не готов продавать коллекционные монеты дёшего.

И наоборот, когда золото сильно растёт, монетная маржа падает, так как люди готовые отдавать монету близко по цене золота, фиксируя прибыль от роста металла.

Плюс можно легко перепродать монету на нашем украинском аукционе Виолити, спрос сейчас растёт, последняя проданная 20 $ США ушла по цене +15%. Вот уже 5% заработок, без роста золота.
+
+41
Qwerty1999
Qwerty1999
2 вересня 2017, 15:28
#
Спрос рождает предложение и повышает его цену.
Реклама порождает спрос.
Продолжайте и дальше рекламировать монеты 19 века — чем больше будет желающих вложиться в них, тем выше будет их продажная стоимость сейчас.
Надеюсь их периодически не чеканят ограниченными партиями уже в 21 веке.
+
0
Денис Денис
Денис Денис
5 вересня 2017, 22:46
#
Правильно купленных монет

В памяти золото более 1850 и серебро более 45
+
0
Romeosko
Romeosko
7 вересня 2017, 7:21
#
В популярном в сети голосовании http://minideposit.com/куда-вложить-деньги лидируют как раз банковские депозиты и это почти 2'000 проголосовавших. Как говорится, думайте сами. Сейчас модно в криптовалюты инвестировать, но это настолько непредсказуемый инструмент, что сегодня король, а завтра можешь с черенками остаться. Поэтому я думаю, что надо в разное вкладывать, что в криповалюты, но и банк. депозиты стороной не обходить.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися