Стартова вартість нерухомості на аукціонах у Франції та Італії завжди щонайменше на 40% нижча за ринкову. На скільки ж зростає її вартість під час торгів, які особливості придбання такої нерухомості та чи вигідно це, розповіла адвокат, аукціоніст, спеціаліст із закордонної нерухомості Ірина Георгієва.
Скільки коштує житло на аукціонах в Європі
З 2017 року я почала брати участь в аукціонах Одеси з продажу приміщень, які місто виставляло на реалізацію. І в процесі вивчення законодавства, ринку та особливостей аукціонних продажів дійшла висновку, що в Європі це цікавіше та перспективніше.
У Франції та Італії, де я працюю аукціоністом, більшість людей не можуть отримати у спадок нерухомість, тому що при цьому їм потрібно заплатити до 60% податків, а в них просто немає таких коштів.
Наприклад, у власників немає спадкоємців, тоді вони передають своє житло державі, в обмін на довічне утримання в будинках для людей похилого віку. А держава може продати нерухомість лише з аукціону. Найчастіше це дуже перспективні об'єкти для інвестування, і, на відміну від України, цей процес досить швидкий, живий і «прозорий».
Загалом у Європі аукціонна система дуже розвинена та вигідна, тому нею й користуються.
В Європі, якщо нерухомість потрапила на аукціон, то власник вичерпав усі законні способи її повернути собі, окрім як викупити. І навіть якщо власник має спадкоємців, але майно через суд пішло на аукціон, і ви його придбали, то я можу гарантувати на 100%, що його ніхто у вас уже не відбере.
Інформація про самі аукціони знаходиться на спеціальних сайтах при судах, у яких безпосередньо проходять аукціони. Для участі в них у Франції громадянин нашої держави повинен мати з собою паспорт України, відкритий рахунок в європейській країні, а також, бажано, рахунок (але не обов’язково) та прописку у Франції.
Перед участю в аукціоні варто звернути увагу на:
- стан будівлі;
- як давно лот знаходиться в продажу;
- чи це перший продаж.
Важливу роль відіграє період торгів — зимою завжди менша активність, і це час для інвестування.
У чому перевага європейського ринку для інвесторів
По-перше, у Франції ліквідність нерухомості — одна з найвищих, також в Італії досить висока пасивна доходність від оренди нерухомості або її реалізації. Решта країн Європи мають нижчі показники прибутковості, тож з ними краще не працювати.
По-друге, висока сезонність Італії та Франції для оренди — не менше 9 місяців на рік.
Стартова вартість нерухомості на аукціонах завжди щонайменше на 40% нижча за ринкову, і навіть при фінальному продажі вона дуже рідко доходить до ринкової.
Наведу приклад: квартира в Антібі, на Лазурному Березі Франції за 150 метрів від моря та площею 55 кв. м, вийшла на аукціон зі стартовою вартістю 70 тис. євро, коли в цьому будинку аналогічна квартира коштує 280 — 320 тис. євро. У результаті цю квартиру було продано за 130 тис. євро. Звичайно, часто в такій нерухомості потрібно робити ремонт, на це сумарно піде не більше 50 тис. євро, що в будь-якому випадку менше, ніж купувати її просто на ринку без аукціону.
Читайте також: У Києві дорожчає оренда житла: за скільки можна зняти «одиничку» на Подолі та Троєщині
Також наявність нерухомості дає кращі умови для кредитування у європейських банках. Інвестор повністю вливається у соціальне життя країни, отримує податковий номер та стає повноцінним фінансовим резидентом.
Коментарі - 22
поки є гроші платити податки на нерухомість і як тільки гроші на податки закінчаться, то хату заберуть АЖ БІГОМ! АХАХАХАХ! ось така там «держава»…
в сша точно така сама система тримання бидла в загоні!
Про це свідчать дані сайту з продажу та оренди нерухомості DIM.RIA.
Трохи дешевше ніж у столиці — на Львівщині. Придбати однокімнатну квартиру коштує в середньому 68 904 доларів. У Закарпатській області «однушка» коштує близько 58 919 доларів. В інших регіонах ціни такі:
Вінницька область — 52 109 доларів
Івано-Франківська область — 49 268 доларів
Одеська область — 46 008 доларів
Чернівецька область — 44 946 доларів
Волинська область — 44 942 доларів
Дніпропетровська область — 40 606 доларів
Київська область — 41 070 доларів
Житомирська область — 41 036 доларів
Тернопільська область — 41 013 доларів
Рівненська область — 40 952 доларів
Черкаська область — 40 496 доларів
Полтавська область — 40 427 доларів
Хмельницька область — 36 948 доларів
Чернігівська область — 36 495 доларів
Кіровоградська область — 52 109 доларів
Найдешевше придбати житло в Україні можна у прифронтових містах. Так, однокімнатна квартира в Харківській області коштує в середньому 28 927 доларів. Трохи дешевше на Сумщині — 27 090 доларів.
«Однушка» у Миколаївській області коштує 22 889 доларів. У Запорізькій області однокімнатну квартиру можна придбати за 21 720 доларів. Найдешевше на Херсонщині — в середньому 21 000 доларів.
Також за ці кошти можна в центрі Києва на етапі будівництва можна купити однокімнатну в будинку бізнез-класу.
Я не знаю де ці чудаки з DIM.RIA. беруть такі середні ціни на однокімнатні.
если не декларировать при вьезде то не покласть на счет
а если задекларировать — нужно показать откуда деньги