У половині районів Києва вартість довгострокової оренди житла досі нижча від докарантинного рівня. Кімната в столиці зараз обійдеться в 3,5 тис. грн, а однокімнатну квартиру можна орендувати за 9 тис. грн.
Скільки тепер коштує оренда житла у столиці та великих містах
Платформа OLX Нерухомість підготувала свіжу статистику щодо цін на оренду квартир в липні. «Мінфін» розповідає, в якому районі Києва вигідніше орендувати житло.
Столична оренда
Ринок довгострокової оренди відреагував на початок карантину зниженням цін на житло. Зі зростанням попиту вартість оренди житла поступово відновлюється.
Проте в Дарницькому, Деснянському, Дніпровському, Оболонському, Подільському та Святошинському районах можна було орендувати квартиру в липні досі дешевше, ніж у докарантинному лютому. Також все ще менше коштують двокімнатні квартири в Голосієві (-6%), на Солом'янці (-8%) і однокімнатні квартири на Печерську (-9%).
Найвигіднішими для оренди житла залишаються Деснянський, Святошинський та Дніпровський райони столиці. В липні кімната в Деснянському районі в середньому коштувала 3 тис. грн на місяць, однокімнатна квартира — 6 700 грн. Двокімнатне житло в середньому обходилось у 8 тис. грн, а трикімнатне - в 10 тис. грн.
Читайте також: За скільки зараз можна купити квартиру у Києві
За кімнату у Святошинському районі просили 3 300 грн, а ось однокімнатна квартира коштувала вже на 800 грн більше, ніж у Деснянському, хоча все рівно досить бюджетно — в середньому 7,5 тис. грн на місяць. Двокімнатна орендарям обходилась у 9,5 тис. грн. Трикімнатне житло можна було винайняти за 13 тис. грн.
У Дніпровському районі також найвигідніші в місті кімнати — за місяць просять приблизно 3 000 грн. За квартиру потрібно платити 8 000 грн, якщо вона однокімнатна, 10 000 грн, якщо двокімнатна, і 13 000 грн, якщо кімнат три. На спільній оренді останньої можна економити приблизно 3 670 грн на місяць.
У Солом'янському районі кімнати здавали за 3,5 тис. грн, однокімнатні квартири — за 10 тис. грн, двокімнатні — за 12 тис. грн. Вартість трикімнатного житла сягнула 16,5 тис. грн.
За цінами на оренду житла Голосіївський район — один з найдорожчих у столиці, але траплялися і бюджетні варіанти. В середньому в липні кімната тут обходилася в 3 700 грн на місяць, двокімнатна квартира коштувала 7,5 тис. грн, а трикімнатна — 22 710 грн.
Шевченківський район дешевими апартаментами не славиться. Кімната тут коштувала в середньому 3,5 тис. грн, однокімнатна квартира — 10,5 тис. грн на місяць. Вартість двокімнатної квартири сягнула 15,5 тис. грн, трикімнатної — 26 610 грн на місяць.
Читайте також: Київська оренда: центр за ціною Троєщини і велике переселення за місто
Оренда житла у великих містах
Вартість житла в інших великих містах України не сильно відрізняється від столичних розцінок.
У Шевченківському районі Харкова кімнату в липні можна було винайняти в середньому за 3 тис. грн на місяць, однокімнатну квартиру — за 7 тис. грн, двокімнатну — за 12 тис. грн. Трикімнатне житло в середньому коштувало 16 100 грн, зручно орендувати втрьох і платити по 5 370 грн.
У Дніпрі в Центральному районі за кімнату просили в середньому 2 тис. грн, за однокімнатну квартиру — 6,5 тис. грн, за двокімнатну — 8 тис. грн. Трьохкімнатне житло в середньому обходилось орендарям в 11 тис. грн.
У Галицькому районі Львова пропонували кімнати за 3 тис. грн на місяць, однокімнатне житло - за 7 тис. грн. Двокімнатні квартири в липні обходилися тут за 9 тис. грн, трикімнатні - за 12 тис. грн.
У Приморському районі Одеси можна було орендувати кімнату за 3 тис. грн або однокімнатну квартиру за 9 тис. грн. За двокімнатне житло просили в середньому 10 600 грн, за трикімнатне — 16 890 грн щомісяця.
Коментарі - 9
Правда чи на довго? І як швидко власники квартир знову почнуть перебирати клієнтами і шукати свого ідеального орендатора як в докарантинний період.
Здається мені, тут помилка в ціні :)