Найдешевші однокімнатні квартири у Деснянському районі Києва — близько 26 тис. за м. кв., найдорожчі, як і раніше, на Печерську — 65 тис. за м. кв. Купівля житла на первинному ринку обійдеться приблизно на 30% дешевше, ніж на «вторинці».
За скільки зараз можна купити квартиру в Києві
Як змінилися ціни на житло в період карантину і чого чекати далі, розбирався «Мінфін».
Ціни полетіли вниз
Під час карантину активність на ринку житла впала на 70−80%. Через відсутність попиту власники квартир, які хотіли терміново продати нерухомість, почали знижувати ціни.
За даними пошуковцянерухомості Flatfy, за два місяці карантину медіанна вартість кв. м. на вторинному ринку в Києві знизилася з 38 тис. грн до 36,7 тис. грн.
Цікаво, що в лютому цінники трималися на рівні 27 тис. грн за кв. м. Але з початком карантину, в кінці березня, вартість квартир зросла більше, ніж на 11 тис. грн за кв. м., досягнувши небувалого піку. І тільки потім пішла донизу.
фото: flatfy.ua
Такий несподіваний сплеск можна пояснити зміцненням національної валюти. Вартість новобудов розраховується в гривні, тоді як купити квартиру в Києві на вторинному рінку можна і за іноземну валюту.
Другим фактором стало банкрутство Укрбуду, яке підірвало довіру до ринку нового житла, тим самим підвищивши попит на вторинному ринку.
Читайте також: Київміськбуд затягуватиме завершення будинків Укрбуду впродовж років — думка
Таким чином, сформувався відкладений попит. З початку 2020 року українці не поспішали купувати житло, очікуючи, що проблеми з державним забудовником налагодяться та курсові гойдалки зменшать оберти.
Не менш важлива причина — підвищений попит на оренду квартир до карантину. Так як ціни на оренду істотно зросли, багато хто купував квартири, щоб налагодити бізнес на оренді.
Карантин змусив різко змінити плани. Будь-то продаж новенького монолітного будинку або старої хрущовки — черг покупців не спостерігалося.
Хто зараз купує
Первинний ринок нерухомості під час карантину завмер в очікуванні: на початку березня розрив між пропозицією і попитом сягав 40%. Покупці розраховували на зниження цін, а забудовники не бажали поступатися.
«Загальний рівень продажів скоротився до 70% в об'єктах економ-класу і до 15% в об'єктах нових столичних форматів, таких як багатофункціональні житлові комплекси та об'єкти live-work-play», — розповідає директор з маркетингу багатофункціонального житлового комплексу Polaris Home&Plaza Анжеліка Саакян.
Будівництво будинків економ-класу, як правило, ведеться за рахунок грошей покупців. Але купівельна активність різко знизилася. Тому, як повідомив керівник проекту Rusaniv Residense Олександр Ізаров, забудовники призупинили будівельні роботи у 70% таких об'єктів.
Втім, зіграло роль не тільки зниження платоспроможності клієнтів, але і відсутність гарантій від забудовників. В умовах карантину інвестори стали більш обережними з вибором об'єкта, побоюючись заморожування проектів. Зараз компанії буквально борються за позитивну репутацію і довіру покупця.
фото: kvartal.ua
За три неповних місяці карантину київські забудовники недоотримали близько 4,5 млрд грн.
«Забудовники з плану продажу на період з березня до травня не змогли реалізувати сумарно понад 4 тис. квартир. Втрати у чистому прибутку оцінюються в розмірі близько 1,3 — 1,4 млрд грн», — поділилася Анжеліка Саакян.
«Зараз до 90% всіх покупок квартир — це інвестиційні вкладення для збереження та примноження коштів. І покупець шукає саме ті проекти, які виглядають найбільш ліквідними», — вважає Олександр Ізаров.
Анжеліка Саакян додає, що в кризу немає особливої альтернативи для вкладення вільних коштів. Покупки будинку «для себе», які до карантину були на рівні з інвестиційними операціями, тепер відійшли на другий план.
Читайте також: Київська оренда: центр за ціною Троєщини та велике переселення за місто
Де і яку квартиру вигідно купувати в Києві
Загалом на карантині ціни на ринку житла просіли на 10−20%. «Найбільше це відчув сегмент вартістю від 100 тис. у.е. В ціні залишилися одно — і двокімнатні квартири невеликих площ — від 35 до 50 м. кв.», — прокоментував президент Асоціації фахівців з нерухомості України Юрій Піта.
Тим не менш, через два місяці карантину, за даними Flatfy, медіанна ціна кв. м. в однокімнатній та двокімнатній квартирах знизилася на 4 тис. грн, трикімнатній — на 1,6 тис. грн.
У середині травня цінники на кв. м. в однокімнатній квартирі впали до 34,8 тис. грн, двокімнатній — до 34,2 тис. грн, трикімнатній — до 33,8 тис. грн.
В американській валюті за два місяці карантину істотно змінилася медіанна ціна за кв. м. на двокімнатне житло — мінус $200, на однокімнатне і трикімнатне — мінус близько $100.
До середини травня вартість кв. м. в середньому просіла до $1,3 тис. і одночасно вийшла на лютневий рівень. Адже пік подорожчання житла припав на середину березня — $1,5 тис., що, безумовно, пов'язано зі стрибками курсу долара в той період.
фото: flatfy.ua
Найдорожчі однокімнатні квартири на вторинному ринку столиці в Печерському районі — 65,2 тис. грн за кв. м (у валюті — майже $2,5 тис.). Слідом ідуть Шевченківський та Солом'янський райони — 44,7 тис. грн за кв. м (у валюті — $1,6 тис.). У всіх елітних районах кв. м. квартири з однією або трьома кімнатами майже однакові в ціні, а от двокімнатної — на 1−3 тис. грн дешевше.
Найдешевше житло можна купити в Деснянському районі — 26,7 тис. грн за кв. м. (у валюті — $1 тис.), якщо мова йде про однокімнатну квартиру.
Ціни на новобудови в Києві набагато нижче. У травні середня ціна за кв. м. (до уваги не беремо 10% найнижчих і найвищих цін) склала 25,1 тис. грн. І вона фактично не змінювалася за весь період карантину. Про це свідчать дані Lun.ua.
При цьому ціна кв. м. на первинному ринку в американській валюті все ж різна: в лютому трималася на рівні $990, у квітні впала до $910, а в травні відіграла падіння до $940.
«До карантину особливо популярні були інвестиції в житло на старті проекту, оскільки ціна для покупця на 25−30% нижче, ніж на завершальних стадіях будівництва», — зазначила Анжеліка Саакян. Такі продажі в спокійний час займали 50% від усіх угод, але на даний момент на третину скоротилися.
Тенденції за районами Києва трохи відрізняються від вторинного ринку. Серед елітних пропозицій: середня ціна у новобудові на Печерську — 48,7 тис. грн за кв. м, у Шевченківському районі — 30,7 тис. грн, у Голосіївському районі — 26,7 тис. грн.
Найдешевші нові квартири продають у Деснянському та Дарницькому районах — 19 і 19,7 тис. грн за кв. м. відповідно. Така градація за районами актуальна і для новобудов, вартість яких розраховується у ВКВ.
фото: misto.lun.ua
«Вартість квартир на первинному ринку під час карантину практично не змінилася. Проте зросла кількість привабливих опцій від забудовників», — розповів Юрій Піта.
Зараз багато хто пропонує знижки до 10% на окремі типи квартир або ж фіксує курс гривні на докарантинному рівні.
Що буде після карантину
Найбільше постраждав від карантину первинний ринок. У травні ринок нерухомості трохи пожвавився і почав відновлення. На початку червня, як стверджує Олександр Ізаров, інтерес потенційних покупців в середньому зріс на 5−20%, в залежності від класу житла.
«За підсумками червня-липня кількість продажів квартир економ — і преміум-класу може зрости на 3%, комфорт та бізнес-класу — на 6−8%, а кількість проданих квартир в об'єктах нових форматів збільшиться більш ніж на 10%», — розповів він.
Анжеліка Саакян запевняє, що в найближчі 2−3 місяця можливий купівельний попит саме на об'єкти нових форматів. Наприклад, багатофункціональні житлові комплекси, місто в місті і формати live-work-play.
«Мінімум 7−8% щомісяця, що дозволить вже до осені повернутися до показників продажів лютого. Щоб вийти на докарантинні показники для квартир економ-класу буде потрібно більше 1 року», — додала вона.
У посткарантинний період важливу роль для покупця будуть грати 5 головних факторів:
- Якість будівництва, продумана інфраструктура зона відпочинку житлового комплексу.
- Темп і терміни будівництва, фінансова міцність компанії.
- Імідж компанії-забудовника, його відкритість до діалогу з громадськістю.
- Інвестиційна привабливість, щоб зберегти і примножити кошти.
- Акційні пропозиції, фіксація курсу, безвідсоткова розстрочка або повернення коштів без штрафних санкцій.
До кінця року можливе зростання середньої ціни на новобудови від 2% до 7%, залежно від економічного клімату в країні, курсу валют та вартості будматеріалів.
На вторинному ринку житла поки що ціни продовжують знижуватися. Після невдалого весняного сезону деякі продавці будуть віддавати нерухомість з хорошими знижками. Але найбільш затребувані квартири — «однушки», можуть і подорожчати.
СвітланаТартасюк
Коментарі - 67
Научитесь элементарным вещам, перед тем как писать такой бред. Элитная недвижимость продается быстро только в 2-х случаях, когда она продается за 60% своей реальной стоимости, или когда покупается за 300% своей реальной стоимости (если вы понимаете о чем я).
Не в то время и не в той стране живём, чтобы довольствоваться и рассчитывать на такой смехотворный профит с такого жирного куска.
Мне квартира под ключ обошлась в 35000, сейчас ее стоимость рыночная 75000. Получаю за нее я приблизительно 500 долларов в месяц.
Вы походу себе нафантазировали что-то.
да кто у вас ее купит за 75, максимум 35 + 15 за ремонт накинут
По поводу сталинок/хрущевок и остального мусора, которого на рынке просто как грязи даже спорить не буду. Как могут быть дома, которым больше 60 лет нормальными ума не приложу.
Вот тов. Markell, глаголит примерно то же, только в области недвижимости.
ИМХО, он очередной фантазер и «предприниматель».
==============
Вырасти по отношению к чему? К периоду карантина? Так там многие почти на нулях были.
Там же масса ограничений, миниторингов и прочего. Чёрт что выведешь так просто. Или в сумках вывозить и потом поляку рассказывать откуда деньги?
В плане выбора — тут надо поработать над вопросом, так как нет опыта на этом рынке. В долгосрочке, на мой взгляд будет выгоднее. Мы же почти 10 лет стоим на месте, как обвалились в 2014 после беглых крепких хозяйственников, только вот во второй половине 2018 более менее вышли на хороший уровень. Но тут опять выбрали скоморохов, и ещё до вируса начали скатываться.
Дочка растет, скоро в школу. Нужно уже что то думать-решать в ближайший год.
Хочется ребенку человеческого будущего, безопасного, стабильного, чтоб ей не пришлось бороться с разбитыми в кровь руками за элементарные блага и права, всю жизнь надеяться, ждать «светлого будущего», как нам с супругой.
Рассматривали три страны. Польшу, Чехию и Словакию. Чехия конечно жир, но по недвижимости - не потянем.
А вот Польша и Словакия, пока что - под силу.
Тебе лет 18-20 наверное, судя по нарративу. Ты ещё юн и глуп.
https://news.finance.ua/ua/news/-/472549/na-rynku-neruhomosti-obvalu-tsin-ne-sposterigayetsya-ekspert
Документы на стройку куплены за много денег еще до кризиса, материалы не дешевеют, во время изоляции народу платили, хотя работа стояла, те кто развозил тоже попали на деньги. Конечно, есть наценка, с которой можно играть и немного опускать, но кризис еще даст о себе знать и им скорее всего будет проще завершить стройку чем работать в минус.
Предложений сейчас полно от частников по переуступке: Итальянский квартал заморозка, Рыбальский квартал уже тянут 1,5 год по вводу первой очереди, Медовый и т.д. Плюс стройки Войцехоского и т.д. Много появилось квартир по переуступке от Варшавский р-й и т.д.
Только смотришь, покупать не законченное или в Бетоне по высокой цене - желания у многих нету. Сейчас стало у тех кто покупал бетоне, делал ремонт и продает готовое с «наваром», вот только покупателей найти еще нужно...
Я всегда говорил что и инвестициями в недвижимость надо ТШАТЕЛЬНЕЕ анализировать. А диванные аналитики весь новострой под одну гребенку и в один мешок запихнули, перемешали и выдали кашу непонятнуу даже для самих себя.
26.07.2018 23:11
Vseostroike
Стоимость квадратного метра в ЖК «Варшавский+» стартует От 20 тыс. грн и сдача дома аж через 2.5 года 4 квартал 2020. Есть желающие инвестировать по такой цене и такими сроками сдачи?!
Это же как уважаемый вам так повезло? И как вы ее так удачно слили у черта на куличках, если можно купить 2-к у застройщика за 50к?
Ещё будет новостью что разница в Варшавском в цене между 2-к и 1-к квартирами в цене 25-30 %. При полной оплате дают скидки.
Ситуации нестандартные воплощаются в жизнь.
Интересно как там Одесса с гагаринским плато поживает, окупаются инвестиции?
А за 26000 грн/метр полно вариков на правом берегу, почему сразу Троещина? Есть свитлопарк, есть happyhouse, возле Севастопольской площади Оклэнд…