5 березня 2024 року біткоїн повторно досяг історичного максимуму — $69 тис. Знадобилося 847 днів для того, щоб ціна першої криптовалюти знову опинилася на піку. Вперше в своїй історії BTC досягнув ATH напередодні халвінга, проте зустрічний вітер завадив просунутися далі. Всього за 5 годин після цієї події перша криптовалюта втратила понад 14% і залишається нижче на момент написання матеріалу. Чи означає це, що ралі біткоїну закінчилося?
Біткоїн встановив новий рекорд: коли закінчиться ралі «цифрового золота»
Хронологія подій
11 січня, коли було схвалено десяток спотових ETF на біткоїн, здавалося, що цифровий актив надовго застряг у корекційному русі. Було очевидним, що учасники ринку криптовалют, починаючи з літа 2023 року, купували BTC виключно на чутках про можливу появу фондів, і факт їх запуску мав призвести до розпродажу.
Загалом, так і сталося, але корекція була неглибокою і закінчилася через десять днів. Шалений попит на спотові ETF призвів до дефіциту біткоїну та стрімкого зростання його вартості. Дійшло до того, що 28 лютого 2024 року на OTC-платформах (платформи для торгівлі великими кількостями активів поза біржами, щоб угоди не впливали на ринкову ціну. Використовуться інституціональними гравцями) залишилося 40 BTC для продажу. Зрозуміло, що далі в хід пішли біткоїни, що знаходилися на біржах, і це дозволило досягти цінових історичних максимумів.
Індикатори кричать про можливу корекцію
Індекс страху та жадібності 5 березня досяг позначки 90. Такі настрої на ринку востаннє спостерігалися у 2021 році. Ринкові гравці досягли стану «надмірна жадібність», що збільшує ймовірність корекції. Висока волатильність та угоди «на емоціях» вже можемо спостерігати на графіках (у день досягнення ATH обсяг ліквідованих позицій на ринку деривативів перевищив $1 млрд.).
Інвестори, що купили біткоїн на піках у 2021 році, зараз мають змогу продати актив в «нуль» або із незначним прибутком. Багато з них саме так і роблять, з огляду на падіння BTC на 14% після досягнення історичних максимумів. Проте, їм варто б було себе спитати: «Чи був сенс тримати актив 2 роки, щоб нічого не заробити?»
Індекс страху та жадібності
Джерело: Bitstat
Інший фактор, що підсилює ймовірність корекції, — серійність. За всю свою історію існування найдовша серія зростання біткоїну не перевищувала 6 місяців. У поточному імпульсі березень буде 7 місяцем поспіль, коли вартість «цифрового золота» підвищувалася.
BTC/USD — місячний графік
Джерело:Bitstamp
Далі йдуть осцилятори. Такі індикатори, як RSI (індикатор технічного аналізу, що визначає силу тренду та ймовірність його зміни), вже тривалий період сигналізують про перекупленість біткоїну. Якщо раніше ці сигнали поступали з денного та тижневого графіків, то зараз вони вже присутні й на місячному графіку.
Показник RSI на місячному графіку BTC/USD
Джерело:Bitstamp
Низка корекційних сигналів повинна призвести до падіння, але в реальності цього не відбувається. Що ж не так?
Читайте також: Біткоїн і золото дорожчають: як на їх вартість впливає держборг США
Твердий фундамент
Жоден індикатор не може встояти перед «сухою» статистикою. А вона така, що навряд чи посіє сумніви в подальшому ралі біткоїну.
Починаючи з моменту схвалення, очікувалося, що ажіотаж навколо спотових ETF на біткоїн швидко згасне і вони залишаться пересічним інвестиційним активом, який користується поміркованим попитом.
Частково цей сценарій був реалізований, бо вже на третій день після запуску спостерігався відтік капіталу з цих фондів, здебільшого завдяки GBTC. Проте з кінця січня розпочалася нова хвиля купівлі акцій ETF. 28 лютого зафіксовано добовий рекорд залученого капіталу розміром у $673 млн. Загалом, із 11 січня біткоїн-ETF залучили майже $8 млрд. Середньодобовий розмір залученого капіталу коливається біля півмільярда доларів, а тенденції на зменшення цього потоку не спостерігається.
Залучення капіталу спотовими біткоїн-ETF
Джерело: SoSo Value
Всі продані акції ETF вимагають забезпечення у вигляді BTC, це створює попит, який неможливо забезпечити.
Як вже було сказано вище, на OTC-платформах біткоїн закінчився, далі справа за роздрібними біржами, але й тут пропозиція скорочується. Згідно даних Glassnode, біткоїн-баланс Coinbase опустився нижче рівнів 2015 року.
Біткоїн-баланс криптобіржі Coinbase
Джерело: Glassnode
На інших біржах ситуація аналогічна.
Чи можуть майнери забезпечити зростаючий попит? — Навряд чи. Зараз майнери видобувають 900 біткоїнів на добу, а після халвінгу (квітень 2024 року) ця цифра зменшиться до 450 BTC. Водночас, покупки емітентами ETF сягають 9000 монет на добу (у десять разів більше).
Можна також припустити, що роздрібний інвестор зможе збільшити пропозицію та завадити подальшому ралі біткоїну. Але і тут ми маємо цифри, що свідчать про зворотнє. Щоквартальні перекази з централізованих бірж на некастодіальні гаманці зросли до 180000 BTC, що вдвічі перевищує кількість монет, які добуваються майнерами.
Вивід BTC із централізованих бірж на некастодіальні гаманці
Джерело: Glassnode
Отже, маємо беззаперечні фактори, які сприятимуть подальшому ралі біткоїну.
Читайте також: Чому зростає біткоїн та наскільки він може здорожчати
Корекція
В міру того, як перша криптовалюта стає традиційним інвестиційним інструментом завдяки ETF, кореляція між цифровим активом та фондовим ринком зростатиме. Відповідно, на біткоїн все більше впливатимуть ті фактори, які впливають на реальну економіку.
Зараз у нас на передньому плані очікування зниження ключової ставки ФРС. Судячи з останніх даних, раніше червня цього не відбудеться, а це означає, що ралі біткоїну та фондового ринку триватиме до червня, і тільки тоді ми можемо очікувати корекції. ЇЇ причини лежать в поведінці інвесторів, котрі напередодні пом’якшення грошово-кредитної політики «переливають» капітал із дольового ринку (фондовий) у борговий (облігації).
Коментарі - 32
Щось готується потужніше ніж корона) Так запекло весь світ та США агетують таритися Бітком як в останне)
Ой щось буде відчуваю… Такі фатальні стрибки повітря, готуєтья щось, як в короткому серіалі 2019р РОКИ, там і Корона там і Війна в Україні там і Обнулилися всі бомжі в одну мить, банки зачинилися та країна тюрьма з колючим дротом якійсь підказочки йшли в серіалі 2019р.
Маск каже буде корекція 2-чі обрізання
Раджу подивитися фільм — Дурні гроші 2023 як все рухнуло а зростало на Хайпі одного Блогера
Скам Скамом все попахує, десь гроші переведені з безналу або налу у когось в повітрі на якійсь біржі у дяді Васі, в один день дядя Вася потушить світло )
Стыдно быть таким наивным в ХХI веке.
Памятаю падіння 2021) 62 на10 ахаха там люди з висоток стрибали коли мільйони втрачали на цьому скамі повітря)
Тимпаче уже тестували відключення мержі по всьому світу ) Обнулення незабаром…
На літо ще готують Е- гривню ото буде Амба тотальний контроль 100 грн у кармані )
А от кріпта- повітря від дяді Васі ---МММ, нема інтернета- нема кріпти, один спалах на Сонці середньої поужності)
Ще раз повторюю, світ тестував глобальне відключення нету ціми тижнями, Европа сиділа без нету щось готується.
Поясніть будь ласка.
В США вже декілька штатів висловлюють бажання відділитися + міграційна криза + настрої там в багатьох як перед громадянською війною. Звідси ще питання — в що виходити на вашу думку з крипти — в долар чи може в гривню чи в ОВДП? Де той стабільний на сьогодні інструмент? Скільки Європа сиділа без інтернету реально?
Звичайно, що весь цей шум про спалахи на зірці і про хуситів, перерізаючих кабель — не просто так. Але практично вся їх влада тримається на інтернеті і електриці. Тому самі собі вони кисень не будуть перекривати. А лякати, то лякають зі всіх сторін. Всьому вірити також не потрібно.
Ну і на сам кінець — видно ж, що у вас кріпти немає, тому особисто вам точно вже не потрібно так переживати:)
І питання до автора: по-перше — гарна робота, прочитав з задоволенням, але ось кінцівка — таке відчуття, Сергію, що ви перевернули «парадигму» всього ринку — всі чекають дещо інше — до червня — корекція фондового (в любий з весняних місяців), а після зниження ставки — новий виток «булрану» на фонді, і ще одне: взагалі то на очікуванні зниження % - cashflow перетікає в зворотньому (від вашого) напрямку — з бондів в фонду = цикл високих доходів на борговому закінчується (в крайньому випадку так «перетоки» працювали раніше).
Маск вже пише що, буде обрізання в половину потім ще вполовину, це наслідки Піраміди.
Маск рже зі всіх ждунів 150 кусків та вище на скамі, потім почнуть стрибати з висоток втрачаючи мільярди це було в 2021р, я підозрюю тестують відрубання НЕТУ до чогось готуються.
Щодо перетоку капіталу, то не можу погодитись з вами — вважаю, що інвестори купують боргові цінні папери з максимальною ставкою для того щоб заробити на зростанні вартості після того як ставку буде знижено
https://minfin.com.ua/ua/2024/03/08/122848137/