- 1 липня 2022, 10:08
Київ та передмістя: результати рейтингів забудовників до руйнувань і втрат. Статистика новобудов.
Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.
(Олександр Довженко)
Нашою відправною точкою стануть результати забудовників за 2021 рік. Ми встигли до 24 лютого зробити підсумки по Києву, та підготували статтю, яка була знищена через атаку на портал.
А по київській області рейтинг мав вийти на початку березня. Проте, реєстри будівельної діяльності закрили [і досі не відкрили], тому оцінити фактичними цифрами дані по київській області, на жаль, поки що не вийшло.
Світлина: Іван Євтушенко
Кількість введеного житла зростала з кожним півріччям [що підтверджують наші рейтинги забудовників] та побила всі рекорди у столиці наприкінці 2021. Отримали сертифікати будинки в 50 ЖК від 31 забудовника. Всього забудовники отримали 97 сертифікатів (в 3 рази більше ніж у першому півріччі 2021) за друге півріччя 2021 року, при цьому повністю завершили 25 житлових комплексів. Загальна площа введених квартир 1 574 832,45 кв.м. та загальна кількість квартир — понад 24 тис. Цікаво, що Київміськбуд не брав участь у півріччі 2021 року, проте під кінець року встановив рекорд.
З 50 ЖК лише у 17 житлових комплексах ввели будинки вчасно або трохи завчасно.
Коротко про ДАБІ та ДІАМ. Перед ліквідацією Держархбудінспекція встановила рекорд з ефективності, виконавши за тиждень двомісячну норму за кількістю виданих забудовникам документів. А 15 вересня 2021 року Кабінет Міністрів затвердив передання повноважень і функцій здійснення державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду ДІАМ і ліквідував Державну архітектурно-будівельну інспекцію.
Ну і перша помилка ДІАМ не змусила себе чекати: у листопаді ДІАМ видав сертифікат готовності недобудованому об'єкту у центрі Києва. До речі, цей ЖК бере участь у нашому рейтингу.
Головне про учасників рейтингу. Київміськбуд встановив абсолютний рекорд, проте це частково завдяки «спадку» Укрбуду. Всього КМБ здав будинки у 6 ЖК, з яких лише ЖК Медовий та ЖК Італійський квартал його, і ті з затримками до 23 міс. Єдине, що ЖК Італійський квартал був введений одразу і повністю, і там деякі будинки введені завчасно, а деякі з затримкою 11-23 міс. Ще КМБ ввів Апарт-комплекс в Пущі Водиці, але ми не взяли його у рейтинг, тому що це апартаменти, а конкретно: Будівництво рекреаційно-оздоровчого комплексу з благоустроєм території, (перша черга — будівля апартаментів).
Цікаво, що 4 ЖК документально були зазначені як будинки садибного типу: Comfort Life — ЖК Клубний будинок-2, ZIM Group — ЖК Parkland, BudCapital в партнерстві з Mason Development — Клубний будинок Hidden, ЖК Власна Квартира. У минулому рейтингу, за перше півріччя нам зустрівся тільки один такий житловий комплекс і тоді ми його не враховували. Мова йде про ЖК Parkland від ZIM Group. Тоді сертифікати було отримано на два індивідуальні житлові будинки (садибного типу) заввишки в 4 поверхи, що були споруджені на присадибних ділянках.
По передмістю, якщо коротко, то воно розквітало. Попри проблеми, що супроводжували мешканців, міста були дуже гарні, з парками та озерами, дитячими майданчиками, стадіонами та рекреаційними зонами.
У 2 півріччі 2021 року було введено будинки в експлуатацію у понад 70 ЖК. Для порівняння, у першому півріччі отримали сертифікати 42 ЖК від 38 забудовників. При цьому, в 5 ЖК сертифікати були отримані не для багатоквартирних житлових будинків, а для будинків садового типу або декларації на 2-8 житлових кімнат.
На сьогодні, йде 128-й день героїчної боротьби України проти російських окупантів. Вже складені різні карти руйнувань будівель по всій Україні, найновіша інформація на червень від Ukrainian Legal Advisory Group.
Оновлена карта зруйнованих об'єктів цивільної інфраструктури в умовах російської агресії проти України. Нагадуємо, що такі дії є імовірними порушеннями міжнародного гуманітарного права та воєнними злочинами.
На кінець червня зруйновано повністю або частково щонайменше:
- 140 000 житлових будинків, із них 700 — повністю;
- 1869 навчальних закладів, із них 213 — повністю;
- 628 медичних закладів, із них 118 — повністю;
- понад 530 закладів культури та мистецтва.
Для порівняння залишу дані за березень і червень 2022 року.
|
15
|
- 17:45 У 2023 році колектори в Україні заробили 737 мільйона
- 17:31 Курс валют на вечір 4 листопада: євро закріпилось на 45 грн на міжбанку
- 16:44 У жовтні збитки від хакерських атак становили $88,5 млн
- 16:26 За жовтень в «Дії» нараховано 125 млн грн «національного кешбеку»
- 15:52 Найбільші фінорганізації Уолл-Стріт надали $11 млрд позик компаніям на ШІ-чіпи від Nvidia
- 15:15 АРМА готує продаж активів на майже 820 млн грн
- 14:54 Біткоїн-трейдери готуються до цінових гойдалок через наближення виборів у США
- 13:52 Eni продала свої активи на Алясці за $1 мільярд
- 13:15 NovaPay відкриватиме рахунки юридичним особам
- 12:07 USAID виділяє $1,8 мільйона на підтримку працевлаштування українців
Коментарі - 3
https://minfin.com.ua/blogs/bonv/125944/