Асоціація українських банків (АУБ) разом із сімома фінансовими компаніями уклали меморандум, спрямований на відповідальне надання споживчих кредитів. Документ передбачає відмову від видачі позик у нічний час, етичну колекторську діяльність та дотримання законодавчої норми про максимальну денну ставку в 1%. Про це пише «Інтерфакс-Україна».
АУБ та фінансові компанії домовилися про етичне споживче кредитування

► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Основні принципи меморандуму
Президент АУБ Андрій Дубас пояснив, що ініціатива є спробою саморегулювання ринку для демонстрації чесності та відповідальності без додаткового державного втручання. Учасники, серед яких «Авентус-Україна» (CreditPlus), «Манівео» (Moneyveo), «My credit», «Нові кредити», «Віжинфанд Юкрейн», «Мультікредит» (bee credit) та «Споживчий центр» («ШвидкоГроші»), зобов’язалися ретельно перевіряти платоспроможність клієнтів і уникати спонтанних рішень уночі. Колекторська діяльність також регулюватиметься: заборонено тиск на родичів, використання фото боржників чи інші неетичні методи.
Мета та вплив на ринок
За словами Дубаса, 20 найбільших гравців контролюють 90% ринку споживчого кредитування, але нечесна поведінка менших компаній псує репутацію всієї галузі. Меморандум має стати прикладом відкритості та підтримати зусилля НБУ щодо впорядкування сектору. Подія відбулася на Всеукраїнському форумі з фінансових технологій у Києві.
🕵️ Ми створили невелике опитування, щоб дізнатися більше про наших читачів.
💛💙 Ваші відповіді допоможуть нам стати кращими, приділяти більше уваги темам, які вам цікаві.
🤗 Будемо вдячні, якщо ви знайдете хвилинку, щоб відповісти на наші запитання.
Коментарі