Угода про корисні копалини зі США визначає рамкові умови для підписання майбутньої угоди щодо створення інвестиційного фонду для розвитку та відбудови України. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час години запитань до уряду, повідомляє РБК-Україна.
Що буде після підписання угоди між Україною та США: Шмигаль розповів про подальші кроки

►Читайте сторінку«Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
За словами Шмигаля, після підписання угоди:
- буде створено відповідну делегацію, яку затвердять рішенням Кабінету міністрів. Делегація, своєю чергою, отримає відповідні директиви;
- уряди України та США напрацьовуватимуть проєкт угоди про створення інвестиційного фонду розвитку і відбудови нашої країни.
Наступні ж кроки прописані законом України про міжнародні договори.
Договір про створення інвестиційного фонду
Як пояснив прем'єр, договір матиме характер міжнародної угоди. Він затверджуватиметься урядом й ратифікуватиметься Верховною Радою. В ньому ж будуть описані усі деталі про те, як він працюватиме.
Інвестиційний фонд управлятиметься урядами України та США. Київ, своєю чергою, робитиме у фонд внески від надходжень частини ренти, ліцензій, платежів за корисні копалини. Водночас корисні копалини й власність України не передаватиметься США й не є внесками в фонд.
Доходи, які будуть зароблені від надр, частково йтимуть в наповнення фонду.
Нагадаємо
«Мінфін» писав, що Кабінет міністрів ухвалив рішення про підписання угоди щодо створення Інвестиційного фонду відбудови між Україною та США, який наповнюватиметься спільно і зокрема коштами з реалізації українських корисних копалин.
Ключові позиції
За словами прем'єра, угода матиме шість ключових позицій:
- Україна та США створюють Інвестиційний фонд відбудови, який буде спільною власністю та спільно управлятиметься урядами обох наших країн.
- Українські надра та ресурси залишаються українськими, вони не передаються ні у власність США, ні будь-кому іншому.
- Україна буде вносити до Фонду 50% майбутніх надходжень від своїх природно-ресурсних активів.
- США робитимуть внески до Фонду у вигляді коштів, фінансових інструментів та інших активів, критично важливих для відбудови України.
- Зібрані Фондом кошти будуть інвестуватися виключно в проекти відбудови України. Фактично йдеться про Фонд для майбутніх поколінь українців.
- В угоді враховані зобов'язання України в межах євроінтеграційного процесу. Тобто жодних протиріч і суперечностей з нашими євроінтеграційними зобов’язаннями не виникатиме.
Читайте також: Зеленський: Угода зі США не передбачає боргів з боку України
Зазначимо, що угода може бути підписана в п’ятницю, 28 лютого, під час візиту президента України Володимира Зеленського до США.
🕵️ Ми створили невелике опитування, щоб дізнатися більше про наших читачів.
💛💙 Ваші відповіді допоможуть нам стати кращими, приділяти більше уваги темам, які вам цікаві.
🤗 Будемо вдячні, якщо ви знайдете хвилинку, щоб відповісти на наші запитання.
Коментарі - 7
ЄС пропонує угоду — ми підписуємо угоду з США, і говоримо про «євроінтеграцію» при цьому… потужніше нема куди, «логічна логіка» євроінтегруватися, відштовхуючи ЄС та обіймаючись з США…