До літа 2025 року в Україні буде офіційно легалізована криптовалюта. Про це заявив голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев на заході «Нова економіка: криптовалюти, CBD та OnlyFans», повідомляє Mezha.Media.
В Україні криптовалюту планують легалізувати до літа 2025 року — Гетманцев

►Читайте сторінку«Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Гетманцев зазначив, що основна частина законопроєкту про легалізацію криптовалюти вже готова повністю й зараз ведуться дискусії щодо фінансового моніторингу операцій та щодо оподаткування.
Бонусів і пільг не буде
Депутат заявив, що жодних бонусів чи пільг для криптовалют не буде з кількох причин.
Перш за все, міжнародні експерти, з якими радяться щодо питань легалізації, вважають, що введення пільгового режиму може створити нерівномірне податкове навантаження на традиційні індустрії, що використовують криптовалюту.
Натомість планується, що криптовалюта буде оподатковуватися на рівні, аналогічному іншим інвестиційним активам з нормальними ставками податку.
Одним з питань, над якими досі працюють, це перехідний період для тих осіб, які вже інвестували у криптовалюту, але не можуть довести, що витратили якісь гроші на її придбання.
У такому випадку, коли закон набуде чинності, таким суб'єктам доведеться сплачувати податок не з прибутку, а з повної суми, яка вже є у криптовалюті.
Регулювання
Гетманцев також зазначив, що теоретично криптовалюта мала б регулюватися Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, але він додав, що цей орган не є інституційно спроможним це робити.
Натомість він вважає, що цим зараз повинен займатися Національний банк України, але надалі це може змінитися.
«Я вважаю, що теоретично це мала б бути Національна комісія з цінних паперів. Але на жаль, ми бачимо, що цей орган, у нас, у нашій конкретній державі, не є інституційно спроможним, аби опанувати відповідні відносини та врегулювати таким чином, як з довіреною йому галуззю справляється Національний банк… Тому ми вважаємо все ж таки, що на сьогоднішньому етапі це повинен бути Нацбанк», — сказав Гетманцев.
Повертаючись до теми легалізації крипти, депутат сказав, що законопроєкт про криптовалюту розглянуть у першому читанні першого кварталу.
«Пообіцяти точно я можу, що ми зробимо все можливе, аби цей закон хоча б до літа цього року (був прийнятий, — ред.)», — додав Гетманцев.
Нагадаємо
Раніше «Мінфін» писав, що у Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку України (НКЦПФР) прокоментували заяву народного депутата Данила Гетманцева про легалізацію криптоактивів у I-II кварталі 2025 року. Представник регулятора Юрій Бойко сказав, що це цілком ймовірний сценарій.
Читайте також: У НКЦПФР підтвердили, що на початку 2025 року можуть остаточно легалізувати криптовалюту в Україні
Раніше Гетманцев розповів, що наразі триває робота над законопроєктом.
Обирайте вигідні курси та надійні сервіси для обміну криптовалюти з Minfin.com.ua
🕵️ Ми створили невелике опитування, щоб дізнатися більше про наших читачів.
💛💙 Ваші відповіді допоможуть нам стати кращими, приділяти більше уваги темам, які вам цікаві.
🤗 Будемо вдячні, якщо ви знайдете хвилинку, щоб відповісти на наші запитання.
Коментарі - 33
Щоб що? Ті хто мають мізки і займаються криптою (торгують/інвестують, знають як виводити) не потребують цих «легалізацій», ніхто не буде з казнокрадами ділитися 23% прибутку за те, де держава абсолютно ніякої участі не приймала :)
«Ну теоретически на них потом что-то планируется купить?»
А фактично, той хто вміє виводити кошти з крипти зараз, раптом «має» почати віддавати казнокрадам 23% з прибутку, щоб так само виводити гроші з крипти?) Це не має ніякого сенсу. Криптани котрі в темі не будуть нічого робити, бо поки держава закручувала гайки, всі хто в темі прекрасно знають як виводити кошти з крипти)
У 2018 році він зареєстрував право власності на низку об'єктів нерухомого майна, а саме на: приміщення готелю, багатоповерхову будівлю, земельні ділянки.
Орієнтовна ринкова вартість нерухомості перевищує розмір офіційно отриманих доходів даної особи за період з 2010 по 2018 роки майже на 310 млн грн, що в понад 200 разів перевищує офіційні доходи.
https://esbu.gov.ua/news/kolishnogo-narodnogo-deputata-ukrayini-vikrito-v-uhilenni-vid-splati-60-mln-grn-podatkiv
хахахах, отак всі і побігли це робити)))0)00))0)))
Bookseller, прокоментуй це твердження пана хетьманцева, бо вони захочуть напевно з половину твоїх коштів))
Как там дела у требований Нигерии? Или той же рашки?
США он в пример приводит.
Mini Mi
А вы разве с Нигерии пишите
или в россии живете…
Данными о счетах клиентов обмениваются налоговые органы.
Единый стандарт по автоматическому обмену налоговой информацией (Common Reporting Standard — CRS) — это требование о сборе и раскрытии налоговой информации финансовыми организациями участвующих стран, введенное для целей борьбы с уклонением от уплаты налогов и защиты налоговых систем.
Чувствую этого в законе не будет, иначе всем госслужащим всех уровней которые подавали декларации и указывали в них крипту, скажут то же что и недавно онлифанщицам