За 11 місяців 2024 року кількість нових платників фізичних осіб-підприємців значно поповнилась. Про це в телеграм-каналі написав голова податкового комітету Данило Гетманцев.
Гетманцев спростував масове закриття ФОПів. Радить ЗМІ корегувати заголовки
За його словами, станом на 1 грудня 2024 року кількість ФОПів становить 2 076 700, з них зареєстрованих у цьому році 272 900, що більше проти початку року на 83 600 осіб.
Показник зростання новостворених ФОПів перевищує показник припинених майже на 92 000 осіб.
За останні два місяці кількість новостворених ФОПів збільшилась на 7000 проти припинених або становить 47 700 платників проти 40 700 припинених ФОПів.
Читайте: Понад 22 тисячі ФОПів припинили свою діяльність після підписання закону про підвищення податків
«Зазначені цифри не свідчать ані про економічне зростання, ані про падіння кількості підприємців. Адже, на жаль, інститут єдиного податку став інструментом не розвитку підприємництва, а ухилення від оподаткування великого і середнього бізнесу. ЗМІ, що полюбляють яскраві заголовки вкотре раджу корегувати їх з дійсністю», — написав Гетманцев.
Нагадаємо
Як писав «Мінфін», раніше Опендатабот заявив, що понад 22 000 ФОПів закрили бізнес після підписання президентом Зеленським закону про підвищення податків. Від початку року закрилися 254 288 підприємців. Найбільше закриттів зафіксовано в березні — 28 690.
Коментарі - 13
айтішніки які можуть працювати віддалено.
мєлке проізводство — хендмейд товари які продають через ебей - їм теж без різниці, можуть свій бізнес і з Польші продовжувати…
Основна частина бізнесів в Україні - мають свою клієнтську базу, і постачальників. Виїхавши за кордон — втрачаєш весь бізнес через втрату клаєнтської бази і постачальників. Це те ж саме що починати свій бізнес знову з нуля в Європі, в більш агресивному конкурентному середевищі і з іншим законодавством…
Тому перш ніж закривати ФОП, треба сім разів подумати. Якщо вирішили припинити діяльність, то може простіше перейти на 3тю групу, і подаати нульові декларації. Відповідно військовий збір і единий податок теж не треба буде платити. А ЕСВ — якщо працевлаштуєтеся офіційно десь, то його сплачує роботодавець…
Хвиля закриття ФОПів ще попереду.
Перша група, ринки — взагалі з часом відімруть. Я маю на увазі речові ринки. У них немає перспектив… В тій же Польші ринки — це вже пройдений етап еволюції. Підвищення продуктивності праці, зростання зарплат і підвищення податків — це одна з причин чому ринки вимруть.
Зараз середня з/п в Україні біля 20тисяч грн. Через 2 роки буде біля 30тисяч грн. На ринку залишаться тільки продавці-пенсіонери які там торгують 30 років з 90х, не платять ЕСВ через те що персіонери, і для яких заробіток на рівні меншому за 10тис грн в місяць - це хоч щось до пенсії…
У нас в місті на ринках постійно ТЦК відловлює чоловіків. Тому кількість покупців на ринках значно зменшилася…