Українські банки можуть підписати спільний меморандум щодо зниження ліміту місячних операцій після перевищення якого за відсутності підтверджених доходів буде проводитися посилений фінмоніторинг. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» із посиланням на власні джерела.
Банки хочуть посилити фінмоніторинг для операцій на суму понад 100 тисяч — ЗМІ
► Читайте телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Що відомо
Один зі співрозмовників зазначив, що спочатку може бути запроваджено ліміт 150 тис. грн на місяць із 1 січня 2025 року, а з 1 липня його буде знижено до 100 тис. грн на місяць.
Інший співрозмовник агенства додав, що йтиметься не лише про P2P-операції, які Нацбанк України вже обмежив 150 тис. грн на місяць в одному банку, а й про перекази IBAN.
Читайте: Великі банки хочуть запровадити новий маркер фінмону: внесення готівки від 50 тис. грн
За його словами, перший місяць нацбанківських обмежень показав, що обсяг P2P-операцій знизився на 5,2 млрд грн, однак одночасно перекази IBAN зросли на 4 млрд грн.
«Співрозмовники агентства зазначили, що обидві банківські асоціації — НАБУ та АУБ — беруть участь у цій ініціативі, вже близько половини банків попередньо схвалили таку ініціативу. Передбачається, що до меморандуму долучиться переважна більшість банків, і він може замінити відповідну регуляцію Національного банку, дія якої наразі спливає 1 квітня наступного року», — додали у повідомлені.
Нагадаємо
Раніше «Мінфін» в матеріалі «Великі банки хочуть запровадити новий маркер фінмону: внесення готівки від 50 тис. грн» писав, що великі українські банки знову збираються посилити перевірку клієнтів-фізосіб у рамках фінансового моніторингу. Під посилений контроль можуть потрапити операції людей після внесення на рахунок готівки від 50 тис. грн і вище.
Нові заходи ще не затверджені та не введені в дію в рамках банківської системи, але вже декілька тижнів активно обговорюються у фінансовій спільноті.
Їхня суть: підрозділ фінансового моніторингу банку зобов'язаний у посиленому режимі перевіряти операції фізосіб, якщо їм передувало внесення готівки у будь-якій формі (термінал/каса) на суму від 50 тис. грн і вище.
Коментарі - 21
побегать по укрбанкам да наоткрывать
дополнительных счетов…
А вот написать что-нибудь прикольное
на форуме — без особых проблем…
При средней зарплате по стране
менее 20 тысяч плакаться о месячном
лимите в 100 тысяч довольно смешно.
дополнительных счетов…
Давно вже не потрібно бігати по банках, в більшості банків є додаток з можливістю відкриття рахунків через Дію.
При средней зарплате по стране
менее 20 тысяч
Ага, а на рахунку звичайно ж не може бути більше 1 з/п… 2000−3000 $ ліміт для фінмону, сміхота. І це навіть не вимога держави, це приватна ініціатива банків. Будемо надіятись, що це все просто чергове бла бла бла.
ліміт для фінмону встановлений в законі,
ніякі банки самостійно змінити його не можуть, і навіть НБУ теж
не споживайте журнаглістику і будете себе краще почувати
Якщо по темі, то ці олені просто не розуміють, що гроші це енергія і кров економіки, яка напряму залежить від швидкості та легкості їх обертання. Кожна безглузда додаткова бюрократична перепона б"є по бізнесу, який всерівно знайде обхід лімітів.
Основна маса свіфт-переказів це перекази бізнесу. А вони не відключені.
Зараз ліміти на переведення власних же коштів всередині країни
Якби ти вчитався то зрозумів що ця стаття не про ліміти на переведення власних коштів.
Якщо по темі, то ці олені просто не розуміють, що гроші це енергія і кров економіки, яка напряму залежить від швидкості та легкості їх обертання.
Це ти про банки? Банки розуміють що треба якось прижати тих «вільних» українчиків які прикриваючись операціями фізичних осіб прокручують гроші, часто ще й гроші нелегального бізнесу.
Цей вкид націлений на фізосіб, яким боком тут бізнес взагалі?
Тіньовий бізнес, який займає 40% ВВП