Зараз 11% опитаних українців мають інвестиції. При чому, 33% мали певний досвід інвестицій в минулому. Про це розповів директор з розвитку бізнесу дослідницької компанії Kantar Ukraine Кирило Єжов під час конференції «Жити на відсотки», яка відбулась у Києві 9 листопада, повідомляє «Мінфін».
Як інвестують українці під час війни — дослідження
►Читайте сторінку«Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Куди інвестували українці
Три ключові напрямки куди інвестували українці:
- криптовалюти та NFT — 16%,
- нерухомість в Україні — 7%,
- ОВДП, корпоративні облігації — 5% (10% серед жителів Києва).
Основні причини інвестування
Інвестування в криптовалюти набуло популярності, оскільки цей клас активів надає унікальні можливості та перспективи, відмінні від традиційних інвестицій:
- потенціал високого прибутку,
- диверсифікація портфеля,
- технологічні інновації та блокчейн,
- захист від інфляції та девальвації,
- доступність та глобальний ринок.
Інвестування в нерухомість приваблює багатьох, оскільки воно забезпечує стабільний дохід і вважається відносно безпечним способом збереження капіталу:
- стабільний дохід і пасивний прибуток,
- фізичний актив і менший ризик втрати,
- незалежність від ринку праці.
В Україні після початку повномасштабного вторгнення набирають популярності інвестиції в ОВДП, оскільки вони мають таку ж прибутковість, як і традиційні депозити, проте допомагають підтримувати економіку країни. Інші переваги:
- висока ліквідність,
- гнучкість у термінах та умовах,
- простота та доступність.
Інвестування за напрямками серед тих, хто має досвід інвестицій
Ті, хто мають інвестиції сьогодні (65%) кажуть, що вони мають інвестиції саме в Україні, і 13% українців тримають інвестиції як в Україні, так й за кордоном. 20% респондентів заявили, що мають інвестиції закордоном.
Плани
Серед міського населення України високий рівень зацікавленості в інвестиціях. 62% респондентів заявили, що зацікавлені в інвестиціях.
Найбільш привабливі напрямки для інвестицій:
- криптовалюти та NFT — 21%,
- житлова нерухомість в Україні — 19%,
- купівля землі в Україні — 13%,
- нерухомість закордоном — 11%,
- нерухомість в Україні — 9%.
Чому хотіли б інвестувати в криптовалюти та NFT:
- 38% відповіли, що через високий рівень дохідності та ліквідності,
- 22% бачать позитивний досвід інших,
- 18% хочуть змінити інвестиції в офлайн на щось в онлайн, привабливість сучасних технологій.
Готовність до інвестицій
22% опитаних заявили, що готові зараз інвестувати. При цьому 49% сказали, що не готові наразі до будь-яких інвестицій взагалі.
Опитування
Опитування проходило в онлайні серед 1 000 респондентів віком від 18 до 55 років, які проживають в містах з населенням понад 20 тисяч людей.
Академія «Мінфін»: Інвестиційний трамплін
Вже за 14 днів ви дізнаєтесь, як ефективно управляти особистими фінансами, почати інвестувати та сформувати стійкі фінансові звички для безперервного нарощування вашого капіталу.
Коментарі - 23
Вот я, к примеру, хочу инвестировать в криптовалюту, но не делаю этого, потому что понятия не имею, как это все нужно делать. Естественно, читаю разные статьи по этой теме. Но все они написаны размыто с изобилием непонятных терминов. Не встретилось ни одной реально понятной и максимально практичной. ☹️
Тоже самое и с недвижимостью и облигациями. Все в общих чертах.
Вы можете написать хоть одну стоящую статью — кратко и по делу? Просто четко по пунктам напишите как поступать. Нужна четкая инструкция, а не философствование. 😊 И еще Вы забыли упомянуть — сколько % предпочитают инвестировать в драгметаллы.
Та припини, нічого він не хоче, той кому цікаво, самостійно шукає інформацію і починає розбиратися та інвестувати, ти зараз даєш поради людині, котра не хоче самостійно розбиратися в інвестуванні, потім людина не маючи базових знань втратить кошти і отримаємо чергового «кріпта це скам»)
«Вот я, к примеру, хочу инвестировать в криптовалюту, но не делаю этого, потому что понятия не имею, как это все нужно делать.»
Ні, це означає, що ти не хочеш, що тобі це не потрібно, і що тобі в принципі не треба інвестувати) розумний інвестор сам знайде всю потрібну інформацію і розбереться, а те що ти кажеш вище це лише слова, «хочу», якби ти хотів, вже б інвестував і в крипту в тому числі, а так це виглядає як в дитини «я хочу, але ви мені покажіть, розкажіть, відповідальність візьміть, тоді я подумаю ще чи хочу я насправді», інвестиції це гра для дорослих, а з такими «хочу» ще туди рано)
За «чіткими інструкціями» велком на простори інету, або до платних консультантів, а ти хочеш щоб тебе за три копійки в закритий клуб провели, а так це не працює
Ріелтори дослідили що 59% інвестують в стару нерухомість.
Банкіри дослідили що 59% інвестують в депозити.
Перекупи дослідили що 59% інвестують в б/у авто.
Філателісти дослідили що 59% інвестують в марки.
Криптоторгаші дослідили що 59% інвестують в криптовалюту.
МмМ-щики дослідили що 59% інвестують в чергову піраміду.
і т.д.
У нас демократія-можна писати що завгодно. :)
Планувати жити на відсотки від крипти, те саме що планувати жити від майбутніх виграшів в лотарею.
«МмМ-щики дослідили що 59% інвестують в чергову піраміду.»
Наче банківський сектор не заробляє на тобі, та банки не закриваються через банкрутство)
Наче за державними облігаціями не оголошують дефолт, не обвалюють курс через гіперінфляцію з подальшою заміною старої валюти на нову за курсом 1.000.000 до 1, та не реструктуризують виплати)
Наче долар незабезпечений нічим, котрий щодня друкують, це не піраміда)
Біткоін це той же МММ, котрий держава так само намагається контролювати, але не може)
Цікавий факт, прийнято думати що засновник МММ — це «шахрай», проте чомусь він не мав котеджів, яхт, майбахів, нічого не мав, своє відсидів чесно і не носить картьє та шанель) а ті хто «чесно» «піклується» про народ, сидячи у владі, постійно крадуть на тендерах, показують своє заможне життя на Мальдівах та їздять на мерсах, тож подумай ще раз, що в цьому житті є пірамідою))
«
Если у вас нет собаки,
Её не отравит сосед,
И с другом не будет драки,
Если у вас, если у вас,
Если у вас друга нет,
Друга нет.
«
До завуальованої реклами інвестицій крипти.