Шрі-Ланка вирішила офіційно подати заявку на членство у міжнародному об'єднанні БРІКС. Туди входить Бразилія, росія, Індія, Китай та Південна Африка. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Morning.
Шрі-Ланка подасть заявку на приєднання до БРІКС
► Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Деталі
За словами міністра закордонних справ Шрі-Ланки Віджітха Герата, заявка підкреслює намір Шрі-Ланки зміцнювати зв'язки з економіками, що розвиваються, і диверсифікувати свої багатосторонні відносини.
А ось секретар Міністерства закордонних справ Аруні Віджевардане заявив, що його країна формально подасть заявку на членство під час саміту БРІКС, який відбудеться у російській Казані 23−24 жовтня.
Читайте: Сербія розглядає приєднання до БРІКС замість вступу до ЄС
Довідка
Шрі-Ланка — країна, розташована на однойменному острові, раніше відомому як Цейлон. Знаходиться на південь від Індії в Індійському океані та була колишньою британською колонією. В результаті серії помилок в економічній політиці останніх років Шрі-Ланка опинилася в економічній та політичній залежності від Китаю.
БРІКС — це міжнародне об'єднання п'яти країн: Бразилії, росії, Індії, Китаю та Південної Африки. Це група країн з економіками, що швидко зростають, спрямована на зміцнення економічного співробітництва, збільшення політичного впливу на міжнародній арені та розвиток альтернативних фінансових механізмів, не залежних від Заходу, таких як МВФ і Світовий банк.
Коментарі - 2
Если его прочесть складывается впечатление что это лучшее международное объединение и жаль что Украина не там. А зависит от этого чертового запада и МВФ.
Вот дополнение:
К государствам-основателям Бразилии, России, Индии и Китаю в 2010 году присоединилась ЮАР.
Иран, Египет, Эфиопия и Объединенные Арабские Эмираты вступили в БРИКС 1 января 2024 г.
В настоящее время альянс насчитывает 9 государств, но еще более 40 выражают заинтересованность в присоединении (в т.ч. Саудовская Аравия), и уже 15 стран подали заявки на членство. Среди них Казахстан, Беларусь, Пакистан, Куба, Палестина, Турция, Азербайджан, Малайзия, Таиланд.
Эксперты утверждают, что экономический потенциал Бразилии, России, Индии и Китая таков, что они могут стать четырьмя доминирующими экономическими системами к 2050 году (тезис был предложен экспертом Джимом О’Нилом в 2001 году). В настоящее время государства БРИКС совокупно охватывают около 30% мировой суши, 45% мирового населения и 1/3 мирового ВВП. К тому же, участники имеют более 40% запасов нефти в мире.
Почти в каждом сравнении они будут наибольшим глобальным объектом. Эти четыре страны — среди самых больших и наиболее быстро растущих формирующихся рынков [Dreaming With BRICs: The Path to 2050 // Global Economics. Paper No: 99. — Goldman Sachs, 2003].