Наразі немає підстав для підвищення податку на додану вартість (ПДВ), але не виключає, що вони можуть з'явитися в майбутньому. Про це голова податкового комітету Данило Гетманцев заявив у інтерв'ю «Українським новинам».
Зростання податків: Гетманцев не виключає, що з'явиться потреба підвищити ПДВ
►Читайте сторінку«Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
«Нині ми бачимо, що немає підстав підвищувати ПДВ, але не виключаємо, що вони з'являться в майбутньому… А це майбутнє може бути і через місяць або пізніше… Може з'явитися відповідна пропозиція від уряду. Без неї ми нічого не будемо робити», — сказав Гетманцев.
Він наголосив, що в цьому питанні влада повинна виходити з позиції уряду і необхідних йому коштів для фінансування армії.
«Це є єдиним фактично обґрунтуванням, чи підвищувати ПДВ. Як ресурс, з точки зору публічних фінансів, це правильне джерело і воно є найменш шкідливим з усіх, які ще залишилися на столі. Тому як ресурс, ми його можемо використати. Водночас з іншого боку, чи потрібен він взагалі, чи ні - має визначити уряд», — пояснив народний депутат.
Поки що позиція уряду така, що достатньо тих змін податків, які Рада проголосувала в першому читанні, додав він.
«Але ми маємо пам’ятати не тільки про потреби до кінця року, але й на наступний рік, де ми поки що не маємо 100% впевненості щодо залучення усіх тих обсягів зовнішньої допомоги, якої потребуватимемо», — зазначив голова податкового комітету.
Нагадаємо
«Мінфін» писав, що 17 вересня Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт № 11416-д про збільшення податків.
Новий пакет податків передбачає:
- підвищення військового збору з 1,5% до 5%;
- встановлення ВЗ у розмірі 1% від обороту платників єдиного податку ІІІ групи;
- підвищення податків для 1 та 2 групи ФОП;
- авансові внески на АЗС;
- встановлення ставки податку на прибуток для банків за 2024 рік у розмірі 50%;
- встановлення ставки податку на прибуток для небанківських фінансових установ (крім страховиків) на рівні 25%.
Коментарі - 20
бо це все історія до першого дзвінка тцкунів, хоча і без них банки на ура блокують рахунки людям на необмежений час і бігай доводь що ти не лось
а про те, що депозит це колись було про захист збереження коштів (аля від інфляції), а не засіб заробітку — і так ясно (на жаль не всім), але після початку повномасштабного вторгнення, де в нас дефіцит кадрів, платники податків виїхали, діра в бюджеті по середині року в 500 мільярдів — а нам кажуть, що економіка зростає і інфляція зупиняється, — ну треба бути прям максимальним, щоб в такі часи тримати гроші на депозитах (при тому що в банку не дурні, і ніхто не буде вам платити більше ніж інфляція РЕАЛЬНА, взагалі існує концепція, що якщо ОФІЦІЙНА інфляція умовно 7%, а ставка по депозитах 20%, то вітаю, РЕАЛЬНА інфляція не менше 20%, бо банки просто так дарувати гроші вам не будуть від слова зовсім ніколи
За даними правоохоронців, інцидент стався 26 вересня близько 22:00 на території паркувального майданчика столичного ЖК. Водій автомобіля Lexus, перебуваючи за кермом у нетверезому стані, перегородив проїзд іншому учаснику дорожнього руху військовому. Зі слів військового, водій Lexus спровокував конфлікт, почав кидатись у бійку та погрожував застосуванням зброї. У ситуацію втрутились поліцейські, які несли службу неподалік. Стосовно водія Lexus патрульні склали адмінпротокол за ст. 130 КУпАП керування транспортними засобами особами в стані алкогольного сп’яніння. Від перевірки на «Драгері» чоловік відмовився. Слідчі вилучили у керманича Lexus пістолет та відправили на експертизу.
«1. Починаються проблеми з фінансуванням армії.
2. „Новиє ліца“ під крик „гроші на армію!“ грабують громади, підвищують акцизи та збільшують податки.
3. … в бюджет закладають збільшення фінансування ОП, Кабміна, поліції, ВР, прокуратури, митниці тощо, і найцікавіше — податкової на 39%, і ще цікавіше — збільшують на асфальт.
Добре, що українцям на „єдыному“ скажуть, що це потужна перемога, і вони продовжать радіти своїй незламності, тримаючи на своїй шиї цю шоблу.»
За даними демографів у 2023 році близько 67% українців опинились за межею бідності. Зе-здобули! Скільки буде за підсумками 2024 року?
Народ обдерти як липку — слоган слуг типу народу.
У 2025 році базовий соціальний стандарт, прожитковий мінімум, залишиться без змін.
При цьому на телемарафон у бюджеті закладено 1,5 млрд грн.
В проєкті бюджету на 2025 рік видатки плануються на рівні 3,9 трлн грн, що на 629,1 млрд грн (+19%) більше плану-2024. Пріоритетами залишаються оборона й безпека та соціальна сфера (рис. 5). Відповідно, понад 60% видатків сконцентровано у трьох міністерствах:
МВС — 438,3 млрд грн (+35,2% або +114,1 млрд грн до плану-2024, в т. ч.
— Нацгвардія отримає на 57,8 млрд грн більше,
— Нацполіція (це ті котрі картежем перші виїжджали з Покровська поперед населення і ті котрі допомагають гоблінам бусифікувати людей) — на 14,9 млрд грн,
— Прикордонна служба (котра «шляхетно» оберігає західний кордон України від тих хто захоче вирватися на волю) — на 36,2 млрд грн),
Мінсоцполітики (шо робитимуть не ясно, бо мінімалка буде заморожуватися, прожитковий мінімум теж, тому в чому «соціальна політика» до кінця не ясно, бо людям навіть немає куди евакуюватися, бо держава нічого не підготувала) — 420,7 млрд грн