Сполучені Штати повідомили Європейському Союзу, що внесуть $20 млрд у масштабний пакет допомоги Україні під керівництвом «Великої сімки» (G7), якщо блок, як планувалося, змінить режим санкцій проти росії, щоб зробити його більш передбачуваним. Про це повідомляє Bloomberg.
США та ЄС близькі до згоди щодо допомоги Україні на $50 млрд із використанням російських активів — Bloomberg
►Читайте «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Навіть якщо ЄС не змінить свої санкції проти рф США все одно зроблять внесок у запланований пакет у $50 млрд, але ця сума буде менша, говорять джерела, знайомі з дискусіями в ЄС.
США та ЄС спочатку погодилися внести аналогічні суми у розмірі близько $20 млрд з кожної сторони, поки Вашингтон не зажадав від Європи більш тривалого режиму санкцій проти росії.
Вимоги США
ЄС перебуває в процесі коригування своїх санкцій щодо знерухомлених активів рф. США хочуть, щоб Євросоюз переглядав санкції кожні 3 роки, а не 6 місяців.
Єврокомісія запропонувала збільшити внесок ЄС до 35 млрд євро ($39 млрд), проте члени G7, а саме Німеччина, Франція та Італія, відхилили цю пропозицію під час зустрічі представників ЄС у Брюсселі в середу.
Очікується, що країни G7 завершать свої зобов’язання на зустрічі міністрів 25 жовтня. Зустріч лідерів ЄС запланована на 17−18 жовтня, коли ймовірно обговорюватиметься підтримка України.
Коментарі - 34
А вообще грех жаловаться — у нас в стране по всем основным показателям наблюдается рост: экономики и ВВП, зарплат депутатам и чиновникам, налоги бизнесу и трудящимся, кладбищ и захоронений…
Вы слегка ошиблись в цифре 300млрд долларов — привожу цитату Би-Би-Си: «Общая стоимость — по официальным данным — составила 822 млрд долларов в период с 2001 по 2019 год. В эту сумму, однако, не входят расходы в Пакистане, который США используют в качестве базы для операций, связанных с Афганистаном. Согласно исследованию Университета Брауна в 2019 году, в котором рассматривались военные расходы как в Афганистане, так и в Пакистане, США потратили около 978 миллиардов долларов (эта оценка также включает деньги, выделенные на 2020 финансовый год).»
https://www.bbc.com/russian/features-58204373
Но вы правы в том, что никто не парился по вопросу потраченных денег. США могут напечатать столько, сколько нужно.
Коли президент України Володимир Зеленський відвідав США менше двох років тому, його зустріли натовпи людей, гучні овації та пакет допомоги на суму майже 50 мільярдів доларів, щоб допомогти Україні протистояти російському вторгненню.
Його прийом у четвер був набагато скромнішим і викликав низку скандалів. Про це пише видання The New York Times.
«Але в міру того, як війна проти Росії затягується, його зіркова сила у Вашингтоні помітно згасла, що може мати жахливі наслідки для майбутньої військової допомоги США Україні», — пише NYT.
Коли наявна військова допомога закінчиться, доля України знову значною мірою залежатиме від бажання Конгресу продовжувати поповнювати нашу військову скарбницю.
«Лідери Конгресу не доклали зусиль для того, щоб привернути увагу до його візиту: ні Шумер, ні Макконнелл не звернулися до ЗМІ особисто або через електронну пошту, як це відбувалося під час попередніх візитів Зеленського, так само як і Джеффріс», — пише NYT.
Чимало республіканців невдоволені Зеленським.
У виданні зауважили, що під час зустрічей Зеленський старанно уникав звернення до законодавців щодо надання будь-якої додаткової допомоги.
На запитання журналістів, чи зможе він завершити війну з Росією, він відповів ствердно: «Звичайно. Ми повинні».