Національний банк оновив порядок ведення касових операцій у національній валюті. Зокрема регулятор зобов’язав бізнес видавати лише якісні купюри, повідомляє пресслужба НБУ.
НБУ зобов’язав бізнес видавати лише якісні купюри
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
НБУ змінив порядок здавання готівки комерційними агентами банків, небанківськими надавачами платіжних послуг та їх комерційними агентами. Зміни деталізують вимоги щодо здавання готівки: обов’язок використовувати спеціалізовані служби або підприємства, які мають право на інкасацію коштів, зарахування їх на рахунок небанківського надавача платіжних послуг, нові умови для самостійного здавання готівки до банку та вимогу щодо відображення розбіжностей між сумами. Також встановлюються вимоги щодо врахування ризиків безпеки при самостійному перевезенні готівки.
Водночас регулятор надав конкретне формулювання щодо якості банкнот і монет при видачі готівки на касі. НБУ зобов’язав бізнес під час послуги «готівка на касі» видавати лише придатні до обігу платіжні банкноти та монети, які не викликають сумніву в їх справжності та платіжності.
Читайте також: НБУ заборонив бізнесу отримувати перекази готівкою від громадян
Коментарі - 3
Про це заявили в Національному банку України (НБУ).
Купюри, які видають на касах, не мають викликати сумніву щодо їхньої справжності та платіжності, тож Нацбанк доручив суб'єктам господарювання під час надання послуги «готівка на касі» видавати власнику платіжної картки лише придатні до обігу платіжні банкноти та монети.
«Натомість зношені банкноти не повинні потрапляти до клієнтів, а мають вилучатися та здаватися разом із готівковою виручкою до обслуговуючих банків», — повідомили в НБУ
Також слід пам’ятати, що працівники магазинів та супермаркетів не можуть змусити оплачувати пошкоджений чи розбитий товар. У такому випадку фіксується факт пошкодження майна, згідно із законом «Про захист прав споживачів», який забороняє продавати пошкоджений або розбитий товар.
Якщо у магазині все ж наполягають на вині покупця, то повинні довести це в суді. Самостійно стягувати плату за пошкоджений товар вони не мають права. У такому випадку покупці можуть викликати поліцію.
Також є порушенням відмова приймати гроші у покупця під приводом відсутності здачі. На такого касира можна подати скаргу.