Вищий антикорупційний суд визначив запобіжний захід для голови Антимонопольного комітету Павла Кириленка у вигляді застави у розмірі 30 млн грн гривень та зобов’язання носити електронний браслет. Про це пише Радіо Свобода.
Суд відпустив голову АМКУ Кириленка під заставу у 30 мільйонів
►Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Що відомо
Зазначається, що детектив Національного антикорупційного бюро та прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури просили суд взяти Кириленка під варту із можливістю внесення застави в розмірі понад 120 млн грн.
Але під час засідання 28 серпня слідчий суддя ВАКС Володимир Воронько відмовив у задоволенні цього клопотання та призначив інший запобіжний захід — заставу у розмірі 30 млн грн без взяття під варту.
Кириленко також має здати закордонні паспорти, утриматися від спілкування зі свідками та зобов’язаний носити електронний браслет.
У САП наголосили, що не погоджуються із вказаним рішенням суду та оскаржуватимуть його в апеляційному порядку.
Читайте: Голові АМКУ повідомили про підозру в незаконному збагаченні на понад 56 мільйонів (фото)
Передісторія
14 серпня САП та НАБУ повідомили про підозру у незаконному збагаченні на 56,2 млн грн та декларуванні недостовірної інформації чинному очільнику державного органу зі спеціальним статусом.
Досудовим розслідуванням установлено, що у 2020−2023 роках вказана особа, обіймаючи посаду керівника обласної державної адміністрації, набула 21 об'єкт нерухомого майна та 1 люксовий автомобіль шляхом реєстрації права власності на родичів своєї дружини.
Серед набутого посадовцем майна:
- 7 квартир у містах Києві та Ужгороді загальною площею 688,5 кв. м;
- будинок на понад 220 кв. м та 2 земельні ділянки під Києвом;
- 2 гаражних бокси;
- 6 машино-місць;
- 3 нежитлових приміщення загальною площею понад 190 кв. м;
- автомобіль «ВМW Х3».
Загальна вартість активів склала 61,7 млн грн. При цьому законні доходи чиновника та членів його родини не дозволяли здійснити таких покупок.
«Надалі з метою приховання факту незаконного збагачення посадовець не зазначив відомості про набуте майно в деклараціях особи, уповноваженої на виконання функцій держави, за 2020, 2021, 2022 та 2023 роки», — йдеться у повідомленні.
Його дії кваліфіковані за ст. 368−5 та ч. 2 ст. 366−2 КК України.
Зазначається, що приводом для розслідування САП та НАБУ стало оприлюднення журналістського розслідування «Радіо Свобода».
Що відомо про Кириленка
- З 5 липня 2019 року указом президента Павло Кириленко призначений на посаду голови Донецької облдержадміністрації, керівника військово-цивільної адміністрації.
- З вересня 2017 року обіймав посаду військового прокурора Ужгородського гарнізону.
- З липня 2008 року Кириленко працював в органах прокуратури.
- У 2008 році Павло Кириленко закінчив Юридичну академію України ім. Ярослава Мудрого за спеціальністю «Правознавство».
Коментарі - 12
30 лямов — на залог (займёт у друзей), ещё 30 лямов наличкой — занести в офис простых решений — и вуа-ля, ты на свободе!!!
60−56,2=3,8 ляма — уплати со своего кармана, не надо было попадаться…
…давайте говорить правду, этого «пашу в 2017 году «подобрал» юра луценко и назначил прокурором Ужгородского гарнизона… вот тут ему и «поперло» А самое интересное, как этот «паша» прошел известную «люстрацию» если его родной брат с 2015 года работает в мгб днр!!! А родители живут на оккупированной территории. … куда юра луценко смотрел… И как его жена работала в мисоцтруда Ужгородского гор совета .
.
И кому мы обязаны таким Судам? И сколько налогоплательщикам обошлась «судебная реформа»?
По факту он НЕ МОГ и рядом стоять к гос службе только по факту на 2017 год!