Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував ухвалити у першому читанні законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо запровадження акцизного податку на води, включаючи мінеральні та газовані, з доданням цукру чи інших підсолоджувальних або ароматичних речовин». Про це написав в телеграм-каналі голова Комітету Данило Гетманцев.
Ціни на солодкі напої зростуть: Податковий комітет підтримав податок на воду з цукром
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Турбота про людей
«Законодавча ініціатива покликана сприяти захисту здоров’я людей шляхом запровадження додаткових податкових механізмів, спрямованих на зменшення споживання населенням цукру та підсолоджувальних речовин», — написав Гетманцев.
Зокрема, законопроєктом N9032−1 пропонується:
- віднести до підакцизних товарів води, включаючи мінеральні та газовані, з доданням цукру чи інших підсолоджувальних або ароматичних речовин;
- встановити специфічну ставку податку у розмірі 0,1 євро (4,5 гривні за поточним курсом НБУ) за 1 літр напою.
Гетманцев додав, що платниками податку визначаються виробники та імпортери напоїв. Тож вони закладатимуть новий податок у ціну продукції.
За словами заступника голови Комітету ВР з питань податкової та митної політики, Ярослава Железняка, Мінфін сподівається зібрати до держбюджету завдяки запровадженню нового податку близько 7,5 млрд грн на рік.
Він додав, що пільгова ставка акцизу діятиме на час воєнного стану, після цього вона збільшиться удвічі.
«Хочуть запровадити податок у розмірі 10 гривень за кожні 25 грамів цукру чи іншої еквівалентної 25 грамам цукру підсолоджувальної речовини в 1 літрі. Начебто передбачено пільговий період оподаткування до дати припинення або скасування воєнного стану в Україні, за ставкою 5 гривень за кожні 25 грамів цукру чи іншої еквівалентної 25 грамам цукру підсолоджувальної речовини в 1 літрі», — написав Железняк.
Він уточнив, що за підрахунками Мінекономіки, ціна на солодкі напої зросте приблизно 2,5 раза.
Коментарі - 42
Одна школа.
Але це не відміняє того, що податок абсурдний. Пиво стане дешевше за солодку воду
Конечно, есть куча клинических исследований, например:
«Results of the current study showed that the highlighted doses of stevia in sweetened tea could be an alternative to sucralose in diabetic patients with no effects on blood glucose, HbA1C, insulin and lipid levels.»
Вот Вам ревью многих исследований на разные эффекты: https://www.alzdiscovery.org/uploads/cognitive_vitality_media/Stevia_(food_drink)_.pdf
«Safety: Highly purified steviol glycosides are non-toxic natural sweeteners at recommended doses.»
Так дайте ссылку, или хотя бы название исследования :)
— … спрямованих на зменшення споживання населенням цукру та підсолоджувальних речовин.
— … Мінфін сподівається зібрати до держбюджету завдяки запровадженню нового податку близько 7,5 млрд грн на рік.
То як бути: продовжувати пити солодку, але вже дорогу воду, і наповнювати бюджет країни?
Чи прислухатись до законодавчого покликання — перестати пити солодку? Але тоді прогнози мінфіну можуть не виправдатися, а вони на ці кошти сподіваються.
Люблю Пепси Колу!
Употребляю алкоголь
Курю сигареты.
Периодически, не смотря на возраст «„„хулиганю““»
Ну и люблю все, что вредит здоровью!
Понимаю, вредно!
Но есть что вспомнить…