Група компаній Fozzy Group запустила проєкт із чайовими для працівників Сільпо. Наразі проєкт масштабували у 95 магазинах. Про це пише NV Бізнес із посиланням на пресслужбу Fozzy Group.
29 червня 2024, 12:37
У Сільпо почали брати «чайові»
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
За словами Fozzy Group ще до початку програми 47% працівників хоча б один раз отримували чайові від гостей. Найбільші суми — 1400 грн за місяць, та 1000 грн за один раз.
«Подібний проєкт з чайовими для кур'єрів ми запустили ще у грудні 2023 року в мобільному застосунку Сільпо. Лише за травень гості віддячили нашим кур'єрам чайовими 17745 разів.
Загалом кількість замовлень «з чаєм» від гостя щомісяця зростає і зараз сягає 7% замовлень на місяць. Середні чайові для кур'єра становлять 46 гривень, а найбільші чайові за один раз були 1200 грн", — додали в компанії.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 50
І правильно що магазини свій закрили, меньше проблем.
Магазини Сільпо в Харкові працюють і ніколи не закривались.
То ви давно в Харковi не були…
Наприклад, на вул. Героïв Працi
Сiльпо досi закритий, а на Гв. Широнiнцiв в примiщеннi де був ранiше Сiльпо вже вiдкрили сурермаркет КЛАСС…
Bogdan Gerasymenko
давайте тепер всі піськами мірятися, кому зараз «важче», наче не можна було поїхати в інше місто і не скиглити.
можна для будь-якої професії ввести «чайові», касиру, водію, оператору якомусь, всі товари і послуги з «чайовими», а ще, щоб «добріше» жилося, можна податок на «чайові» ввести :)
Неужели дальше заголовка текст не осилили…
Функция «чаевые» активирована для курьеров, доставляющих интернет-заказы на дом…
Чтобы уклонисты вообще не выходили из квартир и частных домовладерий даже в магазины, а то не дай бог на сотрудников ТЦК нарвутся…
Вот супермаркеты и работают…
Про це пише OBOZ.UA.
Найбільше (44,1%) зросли зарплати у сфері тимчасового розміщення і організації харчування (готельно-ресторанний бізнес, HoReCa (поняття, що використовується операторами й учасниками ринків громадського харчування та готельного господарства на позначення т.зв. індустрії гостинності). Згідно з даними work.ua, у першому кварталі 2024-го в цій галузі в середньому за тиждень відкривали до 4,8 тис. вакансій та розміщали до 4,8 тис. резюме.
З квітня дефіцит кадрів у цій галузі критично посилився. Як результат, у травні за тиждень відкривали 5,7 тис. вакансій та розміщали 3,1 тис. резюме. Отже, на одного співробітника було майже дві вакансії. Тепер не ресторани та готелі обирають собі персонал, а працівники цієї сфери обирають собі ресторани та готелі.
Рестораторка, голова Асоціації ресторанів та готелів Дніпра Олена Булах у коментарі OBOZ.UA розповідає: шукати персонал стало втричі важче. Багато жінок виїхали за кордон, а чоловіки — захищають країну в складі ЗСУ. «Ті, хто залишився, часто хочуть неаргументовані зарплати. Люди мають відпрацьовувати свою зарплату…Персонал шукати стало дуже важко. Ті, що знаходяться, не мають досвіду та одразу хочуть собі зарплати такі, як до великої війни заробляли ті, хто вже має високий рівень кваліфікації», — скаржиться Булах.
На другому місці за темпами зростання зарплат опинилось будівництво. У середньому за рік зарплати в цій галузі зросли на 44%, при цьому зарплата все ще становить у середньому всього 14,5 тис. грн.
Будівництво — галузь, яка постраждала від дефіциту кадрів чи не найбільше. На будмайданчиках традиційно було більше вакансій для чоловіків. Мобілізація призвела до того, що компанії втрачали цілі бригади.
На третьому місці за рівнем зростання зарплат опинилась галузь «водний транспорт». Тут у середньому українці стали заробляти за рік на 42% більше — близько 26 тис. грн. До великої війни, у першому кварталі 2022-го, в цій галузі в середньому платили 12,6 тис. грн.
А персонал треба шукати і ретельно підбирати…
«Чаевые» дают (по желанию) в 3-х случаях:
1. Официанту или бармену в ресторане/кафе.
2. Таксисту (извозчику).
3. В парикмахерской/цирюльне.
ВСЁ. Это наши вековые традиции и понятия.
Все другие виды чаевых — это обычаи других государств.
Неужели курьера, доставившего
интернет-заказ на дом нельзя
отблагодарить чаевыми?!
Действительно, в 19-м веке курьеров не было, хотя были мальчишки-посыльные, которым иногда перепадало и на чай, а не только подзатыльники…
якесь совкове мислення у вас, кур'єр, який доставив інтернет-замовлення додому не отримує зарплату і працює за їжу чи як?
давайте квартиру купляти кур'єрам на знак подяки, бо вони голодають і працюють безкоштовно.
интернет-заказ на дом нельзя
отблагодарить чаевыми?!
Я же писал выше, что этот вид чаевых пришёл из других стран с появлением курьерской доставки.
А в 19-начале 20-го веков мальчишки-посыльные в основном получали подзатыльник, а чаевые — скорее из жалости к мальчугану и доброты барина.
це все вері б`ютіфул, але на кой чорт взагалі «чайові»? людина за надані послуги отримує зарплату, ви ж будівельнику, касиру, або банківському оператору чайові не даєте) це виглядає як навчання на хабарника, ти як би заплатив, але ще доплачуєш, щоб до тебе «краще» відносилися)
«чаевые кассирам?»
А дальше заголовка слабо текст прочитать…
Чаевые для курьеров, доставляющих продуктовые интернет-заказы.
а также обнять и поцеловать! :))
Почему бы вам не сравнивать Украину в Великобританией или Францией
хотя бы в части чаевых, а не только уровня зарплат кассиров и официантов…