У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 11331 «Про промислову політику та прогнозованість реального сектору економіки» або законопроєкт про «економічне бронювання». Про це повідомив голова комітету Ради з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.
У Раді зареєстрували законопроєкт про «економічне бронювання»
► Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Про що законопроєкт
За словами Наталухи, законопроєкт має допомогти долати ті виклики, які виникли в українських виробників через повномасштабне вторгнення.
«Кожен субʼєкт господарювання, який сплачує підвищений військовий збір у 20 000 грн на місяць за працівника — має можливість його забронювати. Сплата підвищеного збору відбувається не працівником, а самим бізнесом. Він сам визначає, хто для нього найбільш критичний і підтверджує це відповідними податками», — написав голова Комітету.
Наталуха зазанчив, що бронювання поширюється на кожен субʼєкт господарювання, що нівелює проблему, наприклад, з неможливістю броні для представництв міжнародних компаній чи ФОПів. Останні можуть забронюватися, якщо підтвердять реальне ведення діяльності протягом останнього року.
Відео: Чи буде економічне бронювання від мобілізації
«Відсоткову межу заброньованих та процедуру визначатиме Кабмін. Механіка сплати підвищеного військового збору окреслена у повʼязаному законопроєкті № 11332», — написав він.
Незабаром у парламенті будуть зареєстровані два альтернативних законопроєкти, що будуть включати: модель із бронюванням за рівнем зарплати у понад 35 000 грн, а також змішану модель — 35 000 грн зарплати для найманого працівника, 20 000 грн військового збору для ФОП, повідомив Наталуха.
Коментарі - 75
берете трастовый бизнес с активной деятельностью.
даете бронь через дию без коррупции на сотрудников, которые давно работают в компании, до войны.
бизнес выбирает важных и бронирует.
Его просто нет. Полстранички воды и ни одной цифры. Никаких реальных улучшений для экономики не предвидится.
Его цель — легальный увод мобилизационной нагрузки из столицы и крупных городов в бедную провинцию. И кость для наиболее обеспеченной, а значит и наиболее шумной части общества.
Сейчас ключевая проблема бронирования — для бронирования нужно пройти ВЛК и принести все документы на подачу брони. А потом месяц ждать ответа от компетентного органа.
А прохождение ВЛК это почти 100% отправка на фронт так как процесс бронирования занимает месяцы. А за это время тебя даже если и не сразу то вполне успеют куда то отправить.
А тепер про те як це в реальності працює на ВЛАСНОМУ досвіді:
— Приходиш в ТЦК, де тобі виписують направлення на ВЛК
— Проходиш ВЛК (в мене заняло 2 дні)
— Приходиш знову в ТЦК, лікаря може не бути, тому якщо не повезло, приходиш ще раз в інший день, тому раджу одразу дізнатись коли він точно буває.
— Лікар дивиться бланк ВЛК і виносить остаточний висновок
— Знову йдеш в прийомну уже з висновком, 2-ма фотокартками, ксерокопіями паспорта, коду, трудової, справкою з місця роботи, копією наказу про призначення, в мене ще попросили оригінал трудової принести (вони не знають, що є вже електронний обіг, треба саме фізична книжка)
— У них же є бланк заяви на відсрочку від мобілізації, раджу одразу позвати юриста, який також є в ТЦК, який відповість на всі запитання і допоможе заповнити бланк заяви.
— Тобі видають «тимчасове посвідчення військовозобовʼязаного» і говорять через 3−4 тижні прийти забрати вже готовий документ. Ніхто ніякі бойові повістки не виписував ні мені ні тим хто прийшов по бронь.
— Через ті 3−4 тижні приходиш, забираєш документ в якому буде печатка з кінцевою датою закінчення броні.
— Якщо порушив правила обліку (а їх порушують майже всі) ще платиш штраф, що я і зробив.
Может есть у нас в стране один порядочный ТЦК.
Но это точно не в Днепре.
Перші 9 місяців 23го нормально було, потім стало те що зараз є.
гетьманцову треба закатать губу, або йому її закатять обставини.
а чого соромитись назвіть вже податком на життя і буде чим пишатися на весь світ
вот это и уходит в офшоры.
Про це йдеться у розслідуванні «Схем». За даними журналістів, цього року Христина Ільницька придбала у елітному котеджному містечку «Коник» будинок вартістю 1,2 мільйони доларів та автомобіль Porsche Macan T вартістю 100 тисяч доларів, а також, ймовірно, стала власницею салону краси Leo Beauty Club. Офіційно вона звітувала, що за останнє десятиліття її дохід склав трохи більше за 360 тисяч гривень.
Розслідувачі знайшли в її соціальних мережах фотографії з Вербицьким та його сином, також вони із заступником генпрокурора потрапили на камери спостереження у Porsche. Крім того, вони мешкають в одному котеджному містечку.
Вербицький сказав журналістам, що їхні стосунки не носять сімейний характер і він не допомагав жінці купувати нерухомість. Сама Ільницька також каже, що наразі їхні стосунки не носять сімейний характер. За словами жінки, колись вона мала «яхтовий бізнес» з колишнім хлопцем, і отримала від нього у спадок чимало активів. Вдова цього чоловіка сказала журналістам, що він скасував заповіт на Ільницьку ще до смерті.
Розслідувачі з’ясували, що жінка заплатила за новий будинок близько 2 мільйонів гривень, з яких 200 тисяч — ціна землі. За їхніми даними, це у 24 рази менше ринкової вартості такого будинку.
Що відомо про Вербицького:
Чоловік обіймає посаду заступника генерального прокурора України з вересня 2022 року. Раніше він працював в органах прокуратури Івано-Франківської, Одеської та Миколаївської областей.
«Схеми» писали, що він живе у будинку, який його племінник купив за довіреністю від одеського бізнесмена за понад 2 мільйони гривень. За їхніми даними, ця ціна є заниженою у шість разів.
Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження щодо компанії-забудовника котеджного містечка «Коник», процесуальне керівництво в ньому здійснює Офіс генпрокурора, де і працює Вербицький.
Журналісти зазначають, що активних дій по цьому провадженню не ведеться, а арешти на майно забудовника зняли.
Це цілком логічно в поточному стані але не справедливо. Але справедливості немає.
Есть интересный момент — тот же электрокар ни кто не мешает купить по запчастям — несколькими покупками! Так мы покупаем себе запчасти от солнечной электростанции! 8 ячеек стоят 140 * 4 евро — брать 1 покупкой — все что выше 150 евро +НДС и Пошлина… а если взять 4мя покупками по 140 евро — на себя маму папу сына … тоже самое — но без Пошлины и НДС!!!
Шо там с пошлинами в совке ЕС?
Если бы делали для бизнеса, то выбрали бы компании созданные задолго до войны, и сотрудников которые работают до войны давно (конструкторы, инженеры) и дали бы предприятию возможность 10%-20% забронироуать без всяких 20 000, через Дию без коррупции. А так, похоже что готовят официальное алиби для себя, детей Коломойского, детей Мосейчук, детей Порошенко, Ахметова, Гордона и других. Себя забронировали, а остальные — вперед на границы 1991-года побежали быстро.
но у нас тупые чинушы — тупые и страх узаканивать рабство потеряли.
ось це видає мотивацію і нечисті наміри ініціатора. тут закладено і схематози і додатковий важіль прижати кого треба.
PS «адептам» свободы напомню что надо поскорее назвать меня прокремлевским ботом, сепаро-«не патриотом» ну и там далее — по «списку».
але росіяни не виконують будь яких своїх обіцянок та угод. в цьому є проблема.
вони брехуни, але навіть вони будь коли не обіяцяли обмежитись Донецьком та Луганськом, та путін після анексії Криму, нив про те що після Криму «будь що захоплювати у України не буде»…