Обмеження переказів з картки на картку до 30 трансакцій на місяць не вплинуть на 99% громадян і принесуть бюджету додаткові кошти. У випадку з волонтерами можуть бути визначені індивідуальні ліміти. Про це повідомив глава Нацбанку Андрій Пишний.
Пишний запевнив, що обмеження переказів між фізособами не торкнуться 99% громадян
► Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Пояснення глави НБУ
За його словами, у фінустанові не бачать негативного ефекту для волонтерів. В рамках взаємодії з клієнтом та керуючись ризикоорієнтованим підходом можуть бути визначені індивідуальні ліміти.
«Обмеження жодним чином не вплинуть на діяльність волонтерів! Адже кількість можливих вхідних операцій на картку не змінюється, а волонтери й надалі можуть проводити збори. Обмеження діятимуть лише на „вихідні“ платежі», — заявив він.
Для обговорення можливих проблем, НБУ плануємо найближчим часом організувати зустріч представників фінустанови, банків-емітентів з волонтерами, щоб обговорити усі питання і там де буде потреба — «відкалібрувати рішення».
До того ж операції за реквізитами IBAN будуть доступні без будь-яких обмежень.
Зміни, які внесли на обговорення, першочергово вплинуть на поширену практику використання Р2Р-переказів для незаконних фінансових операцій — обслуговування наркоторгівлі, незаконного грального бізнесу та різних тіньових схем.
У підсумку, за його словами, обмеження в 30 операцій на місяць не відчують 98,44% клієнтів банків. А обмеження за сумою в 100 тисяч гривень не вплине на 95% клієнтів.
Нагадаємо
Раніше «Мінфін» писав, що Нацбанк готує проєкт рішення щодо обмеження карткових переказів і запровадження граничних лімітів переказу грошей з карти на карту між фізичними особами (так звані операції р2р, person-to-person).
Коментарі - 23
«Якщо я купую 1 каву 20робочих днів…»
Ну заказав ти каву, а що далі?
Невже запитуеш номер картки продавця та робиш р2р-переказ,
чи може прикладаеш картку до банківського
терминалу або смартфона з додатком «Термінал»…
сплачувати за каву р2р-переказом або організуйте акцію протесту
під НБУ з вимогою не приймати озвучену Пишним дурню…
А ведь существуют в мире еще такие понятия как — либералиция экономики, упрощение движения товаров и услуг, уменьшение налогов (в Швейцарии к примеру НДС 7%), замена налога на прибыль, налогом на выведенный капитал, поддержка бизнеса, прогрессивный налог, экономическое чудо и т. д.
«Но нет, лучше добить средний и малый бизнес»
Офигеть какие бестолковые…
Средний и малый бизнес никак не связан с исходящими р2р-переводами
между физлицами — это совершенно разные финансовые транзакции
и разные субьекты в экономической сфере деятельсти…
Могу и на это ответить. Правда смысла нет.
Очередное ограничение распоряжаться заработанными деньгами, в очередной раз подтверждает общий тренд на запреты/ограничения в экономическом блоке и т. д.
Компании которые реивеструют или инвестируют в Украину (к примеру моя) 100 раз подумают, нужно ли это делать если такой тренд продолжиться.
Хотелось бы обсуждать не запреты и ограничения, а — «либералиция экономики, упрощение движения товаров и услуг, уменьшение налогов (в Швейцарии к примеру НДС 7%), замена налога на прибыль, налогом на выведенный капитал, поддержка бизнеса, прогрессивный налог, экономическое чудо и т. д.». Почему ты так ненавидешь такие вещи (выдергиваешь какие-то цитаты, споришь с ними и т.д.), как и текущая власть, гетьманцев и т. д. Почему о них не говоришь? Почему их не поддерживаешь? А ведь это единственный путь развития Украины
— свободный выезд мужчин заграницу
— свободный вывод капиталов заграницу
— отмена лимитов на вывоз наличной валюты
— уменьшение налогов до полной отмены
— запрет проверок бизнеса
— оставить теневой бизнес в покое
Что вам ещё нужно для вольготной жизни в воюющей стране?!
У руках президента Зеленського зосереджена вся повнота влада. Тому саме він і несе повну відповідальність за все, що відбувається в країні.
Про це заявила волонтерка Діана Макарова, засновниця фонду «Ф.О.Н.Д. Діани Макарової», в ефірі «Громадського радіо».
«Ми з жахом прочитали оці нововведення і ми розуміємо, що це початок кінця малого і середнього волонтерства», — каже вона.
За її словами, обмеження у 30 переказів на місяць змусить громадян, які частину свого заробітку розподіляли між різними фондами або приватними зборами, донатити лише на один якийсь фонд.
«Мале і середнє волонтерство не отримає оцих крихітних струмочків, з яких, я вам щиро кажу, народжуються величезні ріки донатів. Я сама маю приватні картки. І я муситиму сплачувати з них 30 переказів на місяць. А я на день роблю 30 переказів», — пояснює Діана Макарова.
Волонтерка припускає, що банк може підвищити їй ліміт переказів, оскільки вона представляє фонд, але велика кількість людей, які не є офіційними волонтерами, збирають кошти на потреби армії на приватні картки і закуповують «дрібнички» для фронту — турнікети, скоби, плівки й навіть FPV-дрони. За її словами, це знімає навантаження з великих фондів, які можуть сконцентруватися на великих закупівлях.
Волонтерка стверджує, що можливим обмеженням Нацбанк «стріляє в спину» фронту й малому і середньому волонтерству.
«А ви прям вводите всі шістнадцять цифер картки?»
А как вы оплачиваете покупки в интернете если работате
с компьютера или ноутбука — что и откуда копируете?
«приват всі свої п2п вже давно перевів на Iban»
Люблю читать сказки на ночь…
Можете немного подробнее описать процесс получения Приватбанком
реквизитов банковских счетов клиентов в IBAN-формате, когда клиент
в форме р2р-перевода указывает номер карты любого укрбанка…
при оплаті в інтернеті по еквайринг підтягуються картки з гуглпей або маю в нотатках збережені 16 цифр. термін дії і сівіві вводжу руками.
коли переказ на іншу картку то скопіювати-вставити. але я переказую гроші виключно родичам тому це підтягує з шаблонів
айбан зазвичай зчитую додатком монобанку (там є опція така зчитати) і потім копіюю. платежі за реквізитами айбан оплачую або новапей або власний рахунок (там без комісії до 100 тис грн)
«приват все свои п2п уже давно перевел на Iban»
Внутренние р2р-переводы в Приватбанке никогда не проводились в IBAN-формате, ведь все средства по карт-счетам клиентов учитываются в Приватбанке на одном балансовом счёте и поэтому при внутренних р2р-переводах на одном суб-счёте уменьшается баланс, а на другом увеличивается на такую же сумму, а сумма средств на балансовом счету остается неизменной за исключением снятия банковских комиссий за перевод клиентских средств.
приватовского карточного процессингового центра,
а весь перевод заключался в назначении алиасов,
сначала 2620 а затем и в IBAN-формате.