Голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев підтвердив, що держава планує підвищити окремі податки для наповнення бюджету. За його словами, цей крок є безальтернативним.
Гетманцев підтвердив, що Уряд хоче підвищити податки
►Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Підвищення податків
Для фінансування армії у 2024 році не вистачає не менше ніж 300 млрд грн.
«Яким чином можна зібрати такі гроші? Їх неможливо забезпечити, оминаючи основні податки. Тому зміни будуть стосуватися бюджетоутворюючих прямих і непрямих податків в тому числі ПДВ, військового збору та акцизів. Чи добре це для економіки? Ні. Погано. Війна — це дуже погано. Але чи є інші варіанти на столі?» — написав Гетманцев.
Він додав, що одночасно з підвищенням податків планується посилення контролю за витрачанням грошей з бюджету, детінізація та боротьба з контрабандою.
Читайте: У Кабміні хочуть підвищити ПДВ та військовий збір від 1,5% до 5% — Forbes
«Утім, це не альтернатива, а обов'язкове доповнення до економіки і бюджету, що оперують в умовах воєнного часу. Реальних джерел фінансування великої війни лише два — це запозичення та податки», — написав Гетманцев.
Нагадаємо
Як писав «Мінфін», Кабмін працює над законопроєктом про підвищення податків. Зміни стосуються ПДВ та військового збору, який можуть не лише підвищити, а й запровадити для ФОП на спрощеній системі оподаткування.
Військовий збір в уряді планують підвищити з 1,5% до 5%, кажуть троє депутатів Ради. Аналогічну ставку податку в 5% можуть запровадити й для ФОП, стверджують двоє депутатів із фінансового-економічного блоку.
Коментарі - 14
Хоча справедливо нам було б присудити колективну премію Дарвіна.
Тут можна ще і про Польщу написати, і про тотальні крадіжки з бюджету, і про відсторонення від управління на багатьох рівнях фахових людей, і про безпощадний і безглуздий піар керівників держави. Зоя Казанжи, журналістка.
Забыл — еще и электричество которого не будет — подорожает. Будем страдать, дорого.
Наприклад Дія.Бізнес у Польщі це витрачання грошей на даремно.
А ще є телемарафон.
Яким чином можна зібрати такі гроші?»
1. Десятки мільярдів «в тіні»: Скільки податків недоотримує держава від азартних ігор?
2. На третій рік повномасштабної війни правоохоронній системі не вдається перекрити потік нелегальних сигарет, який вимиває з держбюджету понад 23 мільярди гривень на рік.
3. Більше 150 млрд грн на рік Україна втрачає від схем у гральному бізнесі, на тютюновому та алкогольному ринках, ринку пального та на контрабанді.
Тіньові 150 млрд грн — це гроші, які податкова та митниця можуть отримати вже зараз, а не через шість років, як передбачає Національна стратегія доходів, що направлена проти «спрощенців» та загрожує знищенню малого бізнесу.
4. За оцінкою Бюро економічної безпеки (БЕБ), лише у січні-вересні 2023 року ризикові підприємства експортували зернові невідомого походження на 133,9 млрд грн ($3,66 млрд) або понад 20% від загального обсягу.
За даними Нацбанку, загалом обсяг неповернення валютного виторгу в Україну від початку повномасштабної війни перевищує $8 мільярдів, що відчутно впливає на платіжний баланс.
А ще бруківка, барабани, велике крадівництво, асфальт, бітум, паливо, мегароздутий штат держапарату і держпідприємств, і т.д. і т.п.
Так, так… «ми маємо це розуміти, тому заходи щодо підвищення дійсно мають бути, а як інакше…»
«до всього треба ставитися з розумінням. Нам важливо не просто протриматись, а перемогти ворога».
Так переможемо. І тільки так