Європарламент схвалив новий закон про боротьбу з відмиванням грошей, який, зокрема, забороняє анонімні транзакції з кастодіальних гаманців. Про це заявив депутат Європарламенту Патрік Брейєр.
ЄС забороняє анонімні криптоплатежі
►Читайте сторінку«Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Деталі
Заборона поширюється на:
- готівкові платежі у сумі понад 10 000 евро;
- анонімні готівкові платежі на суму понад 3000 євро;
- анонімні криптовалютні платежі через кастодіальні гаманці без будь-якого порога.
Брейєр зазначив, що більшість головних комітетів Європейського парламенту схвалили нові закони про боротьбу з відмиванням коштів 19 березня.
Відповідно до останніх змін у законодавстві, криптовалютні платежі, що здійснюються через неідентифіковані криптогаманці, є фактично незаконні в Європейському Союзі.
У документі сказано, що заборона не поширюється на постачальників апаратного та програмного забезпечення або постачальників некастодіальних гаманців, оскільки вони не мають доступу або контролю над криптоактивами.
Коли заборона почне працювати
Очікується, що нове законодавство запрацює в повному обсязі протягом трьох років після набрання ним чинності. Однак ірландська юридична фірма Dillon Eustace вважає, що законодавство запрацює повністю раніше. Про це повідомляє Cointelegraph.
Варто зазначити, що Брейєр є одним із двох членів Європарламенту, які проголосували проти заборони анонімних криптовалютних платежів. Гуннар Бек з партії «Альтернатива для Німеччини» також голосував проти заборони.
У пресрелізі після того, як провідні комітети схвалили закон, Брейєр пояснив, чому він виступає проти заборони.
За словами Брейєра, новий закон ставить під загрозу економічну незалежність і фінансову конфіденційність. Він сказав, що вважає можливість здійснювати анонімні транзакції фундаментальним правом.
Криптоспільнота отримала неоднозначну реакцію на регуляторні заходи ЄС. Деякі вважають, що нові закони про боротьбу з відмиванням коштів необхідні, а інші побоюються, що вони можуть порушити приватність і обмежити економічну діяльність.
Коментарі - 42
готівкові платежі у сумі понад 10 000 евро;
анонімні готівкові платежі на суму понад 3000 євро;
Менше, без проблем:)))
https://minfin.com.ua/blogs/bonv/194232/
Цивілізовані країни сплять та бачать, як криптунам рахунки ввідкривать для обналу. Спробуй спочатку десь рахунок відкрити бкз дозволу на проживання =)
А щодо п2п, вже зараз багато банків ведуть моніторінг та призначають маркери ризику клієнтам, що паляться в навколобіржевих п2п.
Пробували? Особливо в оміряних країнах англосаксонського парадізу типа ГБ, Канади, США.
А Пайонір взагалі то не банк, а фінтех сервіс
Так і думав, що ви теоретик =)
Завжди знайдуться люди, котрим треба буде вивести гроші і люди, котрим треба буде їх завести. Платформа — це питання другорядне. Головне, попит. І він буде.
Ну, продаси ти трохи крипти за готівку. Будеш під матрасом зберігать?
Бо в разі заборон більшість банків почнуть вимагати документи про походження грошей (зараз теж вимагають але при значно більших сумах і не так активно) та збирати дані для встановлення критеріїв блокування з дозволу держави.
І допоки ти не зможеш розплатитися за пакет з їжею, за бензин або за медичне обслуговування криптою без фіата — це все вологі мрії про прекрасне майбутнє.
Чисто теоретично, будь які справи з фіатною валютою — це територія держави, де вона може зробити що заманеться.
Не тільки уявляю, я з цим працюю. По-перше, давайте не з'їзджати на фінмон, ви писали, що не отримаєте фіатний кеш. Так он, отримаєте.
По-друге, фінмон не проблема при існуванні у вас легального доходу. Наприклад, цінні папери, купонні виплати від облігацій, дохід від бізнесу. Whatever.
Ну і цікаво, що ви одразу завели про відмивання доходів через інші джерела… Дуже сумлінно
Варто лише порахувати вартість електроенергії, споживаємої біткоїном, обладнання та порівняти з ціною транзакції. І одразу постає питання — а звідки взагалі скільки транзакцій, що окупають функціонування, якщо платити за товари їм практично ніде.
Це зараз можна відкрити в банку тимчасовий рахунок або комірку, закинути туди кешем надцять тисяч доларів та купити квартиру або машину. А якщо банки почнуть відмовляти та блокувати такі надходження без купи паперів?
І відчуваю огиду до схематозників.
Мало того, що відмив, так щей й оптимізація.
Заборонити крипту не можна, можна зробити щоб на межі крипти та фіату у вас земля горіла під ногами.
Будете жити в бутік-готелях, а харчуватись кисневими смузі, бо тільки за таке є шанс заплатити криптою напряму))))
Я ще раз переконуюсь, що ви теоретик, який жодного разу не стикався з банківськими системами інших країн =)