У цьому відео фінансовий експерт Олексій Козирев говорить про:
29 лютого 2024, 12:42
Блокування кордону: Чому протестують польські фермери та що робити українцям (відео)
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 20
Польське фермерське хозяйство, в середньму, обробляє 10 га землі.
Якщо взяти зернові та олійні культури, що поставляє Україна, то рентабельності на 10 га не буде, ніяк.
Тут чим більше посіяли, — тим більше збитків.
Ви вважаєте, що поляки цього не розуміють?
До чого тут земля і гектари, Польша щодня пропускає десятки фур з РБ з російським та білоруським зерном, але чомусь те їх не бентежить. А от транзитне українське-проблема.
Просто за блокування рос.фур-«фермерам» ніхто не заплатить, а уряду ЄС грошей не дасть, а от у випадку з нашими-то тут і те й друге, тому й так.
Польщі не потрібне наше дешеве зерно? Добре. Європі не потрібне наше дешеве зерно? Іще краще. А є у світі держави, якім потрібна дешева сільськогосподарська продукція? І у великих обсягах? Немає? А Китай?
Що заважає нам звернутися до Китаю з пропозицією законтрактувати величезні обсяги зерна? Ще й поставити питання про забезпечення безпеки морського транспортування! Скільки вже сказане про те, що Китаю варто клацнути пальцями — і Росія підтисне хвоста і виведе свої війська з України і припинить цю війну раз і назавжди.
Нам заважає побоювання, що Європа від нас відвернеться? Та вони ж самі з Китаєм торгують, і в набагато більших обсягах, ніж ми. А від нашого зерна відвертаються! І Америка з Китаєм торгує. І весь світ торгує.
Польща невдовзі спохопиться і приповзе просити вибачення, щойно відчує дефіцит сільгосппродуктів. І Європа почне на колінах вимолювати повернення нашого зерна. А воно буде вже все законтрактоване. І війна буде вже завершена.
Що заважає нам піти цим шляхом? Є небезпека стати сателітами Китаю? Ну, це хай завжди тримає у голові наш уряд і забезпечує мудру й вірну політику. У цьому світі небезпека чекає на кожному кроці. Шукаймо найкращих шляхів!
А Ви не думали що в тій же рф вирощується в рази більше зернових ніж в Україні (а за наявності попиту може в десятки разів), вона має прямий кордон з Китаєм (що в рази зменшує вартість доставки) і їй нікого не потрібно просити забезпечити безпеку транспортування.
Про газ, нафту і т.д. навіть згадувати не буду.
І з чого Ви взяли що при таких вихідних данних Україна приорітетніша для Китаю ?
Щоб наше зерно потрапило до Китаю це понад 10000 км що мінімум 2 тижня ходу і це за умови відсутності морської блокади Чорного моря.
«Китай импортирует с Туркменистана» так але не з Венесуели і навіть не з ОАЕ.
Посмотрел гугл-карты, оказывается таки ничего не пропустил: границ Украины с Китаем нет, все теоретически возможные сухопутные пути лежат через рф. Потому как Вы собирались демпинговать российское зерно транзитом через рф непонятно даже если б не война.
А я Вам, як дорослій людині, довожу до відома, що найдешевшим способом доставки товарів є саме перевезення морським транспортом, а не залізничним. Дешевшим є лише трубопровідний транспорт. Але зерно, наскільки мені відомо, по трубам поки що ніхто не доставляє. Це по-перше.
Стосовно співвідношення обсягів вирощування сільгосппродукції в Росії і в Україні сперечатися не буду. Треба звіритися зі статистикою. Хоча певен, що ваші уявлення щодо Росії сильно перебільшені.
Але є і по-друге, і по-третє.
Зокрема, в Росії і нижча якість зерна через не надто сприятливі погодні умови. Це по-друге. А по-третє, там і власне споживання раза у три більше, пропорційно кількості населення. А по-четверте, основні сільськогосподарські регіони Росії - це на південному заході. І з тих регіонів не набагато ближче до Китаю, ніж з України. По-п'яте, для Китаю поняття «диверсифікація» — не пустий звук, а спосіб тримати рівновагу у своїй політиці імпорту.
На додаток до всього, Росія з її нападом на Україну приносить чималу шкоду не лише Україні, а й Китаю, який сподівався потихеньку, без бомбардувань і інших військових дій, «заповзти» до Тайваню і включити його до свого складу. Але Росія розполохала весь західний світ і ускладнила китайцям тихе-мирне збирання до купи «ісконно китайських земель». А до них, на додаток до Тайваню, належить і чималий шмат російського Далекого сходу, частково вже асимільований Китаєм. Китайські амбасадори самі їздять по світу у спробах знайти спосіб завершення російсько-української війни. За великим рахунком, рашисти порушили спокійне життя Великої Китайської Імперії. І Китай, на мою думку, аж ніяк не є повним і однозначним союзником Росії.
А я Вам як доросла людина кажу, що «перевезення морським транспортом» зерна, не можливе без залізничного з мінімум 2 перегрузками. Це я до того що навіть якщо «перевезення морським транспортом» буде коштувати 0, то це все рівно дорожче ніж відсутність його в ланцюгу поставок.
«На додаток до всього, Росія з її нападом на Україну приносить чималу шкоду не лише Україні, а й Китаю«
і до чого це до зерна? Згадана Вами шкода скоріш певний дискомфорт в міжнародних відносинах і все. У всьому іншому Китай тільки в плюсах від цієї війни, починаючи від дешевих ресурсів від рф, закінчуючи виросшим в рази імпортом в рф товарів, оскільки саме Китай заняв місце вийшовших європейських фірм, від авто то зубної пасти. Як на мене Китай це напевно єдина країна в світі що мріє щоб ця війна тривала подовше, оскільки окрім економічних вигід, Китай спостерігає як його головні суперники знищують один одного.
https://olvigroup.com.ua/tariffs