Постійні представники ЄС дали згоду на схвалення 13-го пакета санкцій проти росії, який має бути остаточно затверджений до другої річниці російського вторгнення в Україну. Про це з посиланням на свої джерела повідомляє редактор «Радіо Свобода» з питань Європи Рікард Джозвяк.
Посли ЄС схвалили 13-й пакет санкцій проти рф
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
«Посли ЄС щойно дали зелене світло 13-му пакету санкцій ЄС. Має бути опублікований напередодні річниці 24 лютого», — написав він.
EU ambassadors have just given green light to the EU’s 13th 🇷🇺 sanctions package. Should be published just before the 24 feb anniversary. 🇺🇦
— Rikard Jozwiak (@RikardJozwiak) February 21, 2024
Читайте: ЄС анонсував 13-й пакет антиросійських санкцій до 24 лютого
Що відомо про 13-й пакет
Європейський Союз готується накласти санкції на військові та технологічні фірми з Китаю, Казахстану, Сербії та інших країн, які допомагають росії у військових діях, оскільки блок посилює зусилля щодо обмеження ухилення від сплати податків.
росії вдалося подолати широкі технологічні санкції ЄС і США, спрямовані на придушення її військово-промислового комплексу, перенаправляючи важливі товари, такі як мікропроцесори, через дружні треті країни, такі як Китай.
Досі Захід обережно ставився до компаній у третіх країнах через занепокоєння щодо відчуження лідерів, обираючи замість цього дипломатію. Але оскільки росія нарощує виробництво ракет та іншої зброї за допомогою чіпів західного виробництва, зростає тиск на Брюссель і Вашингтон, щоб вони вжили заходів.
Тепер, напередодні другої річниці вторгнення росії в Україну 24 лютого, очікується, що ЄС оголосить 13-й пакет пов’язаних з росією санкцій, спрямованих проти організацій у шести іноземних країнах.
Цілі включають чотири фірми з Китаю та по одній з Казахстану, Сербії, Індії, Сінгапуру, Шрі-Ланки, Таїланду та Туреччини, яка є членом НАТО. Загалом у списку 21 організація, решта з них знаходяться в росії.
Організації, включені до списку, не є остаточними, і додаткові компанії та особи можуть бути додані або видалені до ухвалення остаточної версії.
Коментарі - 16
НБУ запрещает покупать валюту предприятиям, если у них уже есть ненулевой остаток на расчетных счетах. Покупка валюты разрешается только под контракт импорта и с проверкой НБУ.
Интересно как быстро доедут до ограничений продажи валюты физикам.
Всем обладателей депозитов и ОВГЗ в гривне сжать булки.
«Банк не має права купувати іноземну валюту за дорученням клієнтарезидента (крім фізичної особи), який має:
1) кошти в іноземних валютах, розміщених на поточних та вкладних (депозитних) рахунках;»
Українська Рада Бізнесу виступає проти таких речей, як дозвіл військовим вилучати приватні транспортні засоби для військових потреб без належного нагляду, а також проти ідеї надсилання повісток через Інтернет.
Серед іншого, вона заявила, що компанії, які постачають озброєння для Збройних сил, також повинні мати можливість запобігти призову всіх своїх співробітників на військову службу.
Бізнес-асоціації вимагають більшої ясності щодо того, як забезпечити відстрочку від призову на службу для критично важливого персоналу, особливо у висококваліфікованих секторах.
За словами голови ІТ-асоціації Марії Шевчук, з 360 тисяч працівників ІТ-сектору, який є ключовим експортним сектором України, лише близько 1% мають відстрочку від призову до армії. При цьому близько 75% робочої сили галузі - чоловіки.
ІТ-спільноту також турбують положення нового законопроєкту, що передбачають онлайн-призов, короткі терміни для оновлення особистої інформації в Інтернеті, а також скасування відстрочки для тих, хто навчається за другою освітою.
«Ми наполегливо закликаємо владу до діалогу з бізнесом, щоб нас почули. Ми могли б розвиватися, платити більше податків, забезпечувати армію, адже зараз існують проблеми з донорською підтримкою в цілому», — наголосила Шевчук.