Розвиток штучного інтелекту може призвести у майбутньому до зменшення попиту на робочу силу й нерівності між націями. Таку думку висловила очільниця МВФ Крісталіна Георгієва у блозі на сайті Фонду.
У МВФ вважають, що штучний інтелект вплине на 40% робочих місць
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Георгієва пише, що розвиток технологій може призвести до того, що майже 40% робочих місць в усьому світі будуть заміщені штучним інтелектом.
Очільниця МВФ зазначила, що політики мають звернути увагу на «тривожну тенденцію», щоб «запобігти подальшому розпалюванню соціальної напруги за допомогою технології».
Аналіз МВФ передбачає, що штучний інтелект, ймовірно, вплине приблизно на 60% робочих місць у розвинутих економіках і на 26% — у країнах з низьким рівнем доходу.
Читайте також: Народний рейтинг банків: як дитяча картка може піти у мінус і чому блокують доступ до комірки
У половині випадків працівники можуть розраховувати на користь від інтеграції штучного інтелекту, тоді як в інших ситуаціях ШІ виконуватиме завдання замість людей, знизивши попит на робочу силу.
За словами Георгієвої, багато країн не мають інфраструктури або кваліфікованої робочої сили, щоб скористатися перевагами ШІ, тому ця технологія може погіршити нерівність між націями.
Георгієва також вказала на можливості для збільшення виробництва та доходів у всьому світі завдяки використанню ШІ.
Раніше Біл Гейтс заявляв, що ШІ не забере в людей роботу, а скоротить робочий тиждень до трьох днів, а Папа Римський Франциск попередив про небезпеку диктатури ШІ, яку можна створити через можливе неетичне використання цієї технології.
Коментарі - 5
З урахуванням того що в США переважно погодинна оплата праці, то роботу не забере, а от заробіток — легко.
Живу среди людей, которые бояться технологий…