Спеціалізована антикорупційна прокуратура спрямує 15 мільйонів гривень на проєкт Збройних сил України «Армія дронів» від засуджених у межах розслідування кримінального провадження щодо незаконного виведення коштів із АБ «Укргазбанк». Про це повідомляє пресслужба САП.
Справа Укргазбанку: на «Армію дронів» спрямують 15 мільйонів від восьми засуджених
►Читайте «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Деталі
Загальна сума збитків, яка буде відшкодована до Державного бюджету України, становить 35 млн грн.
Як нагадали у САП, упродовж 2014−2020 років колишнє керівництво банку та інші особи під виглядом виплати коштів за послуги за залучення клієнтів банку (агентські послуги), які насправді не надавались, заволоділи 205 млн грн.
САП і Національне антикорупційне бюро України повідомили про підозру 16 особам, які залучались до участі у цій «агентській схемі», серед яких колишні голова Національного банку України, заступник міністра юстиції та перший заступник генерального прокурора.
Читайте: НАБУ оголосило ще 10 підозр щодо розтрати на 206 мільйонів в Укргазбанку
Передісторія
Раніше «Мінфін» повідомляв, керівництво Укргазбанку, володіючи інформацією про укладені з великими клієнтами договори на розміщення коштів, використали її для розкрадання грошових коштів.
Слідством встановлено, що впродовж 2014 — 2019 років за цією схемою 52 таким агентам безпідставно перераховано грошові кошти державного банку в сумі понад 206 млн гривень", — додали в САП.
Досудове розслідування триває.
Кому оголосили підозру
6 жовтня 2022 року п'яти учасникам цієї групи повідомили про підозру у розтраті, шляхом зловживання своїм службовим становищем, коштів Укргазбанку.
До схеми виведення причетні:
- голова правління (Кирило Шевченко);
- два заступники голови правління (Андрій Кравець);
- директор департаменту по роботі з корпоративними віп-клієнтами;
- заступник директора департаменту по роботі з корпоративними віп-клієнтами.
Як зазначає НАБУ, посади вказані на момент вчинення злочину.
Хто організатор
Організатором схеми НАБУ та САП вважають першого заступника голови правління Укргазбанку (Андрія Кравця — ред.), який невдовзі його очолив за рішенням уряду.
Він ініціював зміну внутрішніх документів для легітимізації схеми, усував перешкоди для вчинення злочину через використання владних повноважень, затверджував умови співпраці з посередниками та здійснював контроль за виплатами
Коментарі - 3
Оце по нашому.