У період з 2016 до 2022 року відсутність регуляції криптосектору призвела до втрат України в розмірі $48,8 млрд ВВП та $4 млрд податкових надходжень. Ці втрати становлять щорічно $7 млрд і $0,6 млрд відповідно. Про це свідчать дані дослідження Ukraine Economic Outlook, повідомляє пресслужба Мінцифри.
8 листопада 2023, 16:17
Україна втратила майже $50 млрд через відсутність регуляції крипторинку — дослідження
►Читайте сторінку«Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Основна проблема — високий рівень тінізації криптосектору, зумовлений відсутністю правового поля та податкового режиму для його роботи.
Що сприятиме детінізації криптосектору
Створення спеціального конкурентного та стимулювального податкового режиму:
- Податкова реформа для криптосектору створить передумови для його детінізації та сприятиме збільшенню податкових надходжень до бюджету.
- Податкові ставки в перші роки легалізації криптоактивів мають становити 5% для доходів фізичних осіб та 18% для компаній з додатковою можливістю використання переваг податкового режиму Дія.City.
- Встановлення стимулювальних податкових ставок сприятиме детінізації криптосектору, збільшенню податкових надходжень до бюджету та підвищить інвестиційну привабливість України для іноземного криптокапіталу.
Запрошуємо на найбільшу конференцію з інвестицій від Мінфіну — Жити на відсотки.
Це унікальний шанс дізнатися про таємниці інвестицій від експертів: найактуальніші стратегії, практичні поради та можливість поповнити свій інвестиційний арсенал. Простими словами про важливе!
Приєднуйся до нас за цим посиланням !
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 9
Цікаво як Мінцирк ці суми порахував.
Основна проблема — високий рівень тінізації криптосектору, зумовлений відсутністю правового поля та податкового режиму для його роботи.
Знов ви за старе. Податковий режим для крипти існує.
Податкові ставки в перші роки легалізації криптоактивів мають становити 5% для доходів фізичних осіб та 18% для компаній з додатковою можливістю використання переваг податкового режиму Дія.City.
Такі ставки ніхто платити не буде: для крипти податок з доходу це смерть. Саме тому зараз ніхто не платить 19,5% з доходу фізособи при тому що деякі фенікси розповідають що заробили набагато більше купивши біток по 100 баксів.
Взагалі бажання зробити комусь гірше лише тому що цей хтось не з твоєї пісочниці - це дуже нездорове бажання.
Ці втрати становлять щорічно $7 млрд
Які втрати ? Ви вже майнінг прирівняли до ВВП, так зараз вже майже ніхто не майнить.
Всі цифри та розрахунки абсолютно з потолка, їх ніхто і приблизно не може ніколи порахувати ні зараз ні тим більше що було 10 років тому.
Почему уже? Налог на топливо существует так давно что надо потратить кучу времени чтобы найти момент его появления.
Сразу подскажу: в 2011 год когда был отменен транспортный сбор и увеличен акциз что многие недалекие граждане записали как перевод транспортного сбора в акциз на топливо — этот самый акциз уже существовал много лет.