Станом на 1 листопада 2023 року міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили $38 973,0 млн. У жовтні вони знизилися на 1,9%. Про це повідомляє пресслужба НБУ.
Міжнародні резерви знизилися до $38,9 мільярда
►Читайте «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
«Така динаміка зумовлювалася інтервенціями НБУ та борговими виплатами країни в іноземній валюті. Водночас обидва чинники значною мірою були компенсовані надходженнями від міжнародних партнерів», — йдеться в повідомленні регулятора.
Загалом упродовж жовтня 2023 року динаміку міжнародних резервів визначала низка чинників.
Операції НБУ на валютному ринку України
У жовтні 2023 року Національний банк відповідно до балансових даних продав на валютному ринку $3 351,5 млн та викупив до резервів $14 млн. Отже, чистий продаж валюти НБУ минулого місяця становив $3 337,5 млн порівняно із $2 691,4 млн у вересні.
За словами НБУ, зростання інтервенцій насамперед зумовлювалося ситуативним збільшенням попиту на валюту в перші дні переходу від фіксації курсу до режиму керованої гнучкості курсу.
Так, з 2 до 6 жовтня чистий продаж валюти Нацбанком на валютному ринку становив відповідно до балансових даних $1 151,7 млн, майже половину цього обсягу НБУ продав у перший день дії нового курсового режиму. Надалі інтервенції НБУ з продажу валюти стабілізувалися до рівня, що спостерігався до моменту переходу до керованої гнучкості курсу.
Надходження на користь уряду та виплати за обслуговування й погашення держборгу
На валютні рахунки уряду в Національному банку надійшло $3 313,1 млн. З цієї суми:
- $1 590,4 млн — макрофінансова допомога від ЄС;
- $1 150,0 млн — грант від Сполучених Штатів через Цільовий фонд донорів Світового банку;
- $572,7 млн — від розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).
Уряд України виплатив за обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті $892,5 млн, з яких $715,3 млн — за обслуговування та погашення валютних ОВДП, $135,8 млн — борг перед Світовим банком, решта — борг перед іншими міжнародними кредиторами. Крім того, Україна сплатила Міжнародному валютному фонду $80,1 млн.
Переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют)
У жовтні внаслідок переоцінки вартість фінансових інструментів збільшилася на $247,2 млн.
За даними НБУ, поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 5,2 місяця майбутнього імпорту.
Нагадаємо
«Мінфін» писав, що станом на 1 серпня 2023 року міжнародні резерви України становили $41,718 млрд. У липні вони зросли на 6,9%, вдруге поспіль оновивши рекордний показник за всю історію незалежності України.
Нацбанк прогнозує, що на кінець 2025 року міжнародні резерви сягнуть $44,1 млрд.
Запрошуємо на найбільшу конференцію з інвестицій від Мінфіну — Жити на відсотки.
Це унікальний шанс дізнатися про таємниці інвестицій від експертів: найактуальніші стратегії, практичні поради та можливість поповнити свій інвестиційний арсенал. Простими словами про важливе!
Приєднуйся до нас за цим посиланням !
Коментарі - 28
ничего НБУ не покупает .
Более того он продает по дешевке . Ему надо пополнить бюджет на допустим 35 млрд грн чтоб закрыть пенсии и зарплаты , он продает 1 млрд по 36 , а мог бы продать 500 млн по 70 и закрыть тот же вопрос . А 500 свободных млн пустить на приобритение снарядов .
Максимум потроху й дуууже потихеньку.
у нас сейчас ситуация что ты может будешь завтра кушать только все импортнозамещенное , российское .
У морпехов нет лодок . Вдумайся . А мы покупаем на валюту BMW последних моделей .
Ви продовжуєте позоритись…
Будемо по «картошках» дзвонити, в «картошки» одягатись, та «картошками» опалювати будинки і заправляти автомобілі.
Я не купую BMW, тим більше останніх моделей. Якраз тим хто їх купує і байдуже на курс долара. Ви дуже далекі від реальності. Від девальвації гривні найбільше страждають «бідні», тобто найпоширеніші соціальні групи українців.
по отоплению , вам подняли цену на газ ? был курс 27 , стал 37 , просто скажите что вам подняли цену на газ . соврите .
одежда ? поносите старое , тщательнее будете выбирать новое . более того просто наценки упадут и цены вырастут не существенно .
автомобили заправлять ? В войну ? на газе поездите или на маршрутках . Реже будете выезжать , обдумывать маршрут . Во времена ссср без личных карет обходились .
Не выдумывайте , при удвоении курса — мы удвоим количество денег для военных . А вы должны потерпеть , или будете кушать хорошее — импортозамещенное , российское , в составе россии .
сейчас война . ресурсы максимально должны уходить на фронт .
а мы сейчас занимаем под 7.3% и тратим на семгу … охринительно . Я друзьям в ирландию сбрасываю наши ценники в магазинах на их ирландский виски — у них два шока — первый — почему у них значительно дороже , и второй почему у нас есть даже виски из деревни где всего 800 человек живет .
Да , и не нужно давать субьективные оценки типа «позоритесь» , позоритесь это вы , как я понимаю мова это проявление патриотизма ? А патриотизм не на мове , а на том чем вы готовы пожертвовать ради родины . А оказывается даже комфортом не готовы , виски им подавай в ассортименте .
Скажу лише, що не «должен» терпіти, це не прописано у моїх громадянських обовязках =)
Ще й за «мову» у Вас підгорає, згадали чомусь самі за це. Віски це мабуть також болюча тема =)
Я ніде себе патріотом не називав, бо не вважаю себе такимм.
значит твои дети будут терпеть . долг по 7.3% годовых каждые 10 лет удваивается .
Как только НБУ не будет чем перекрывать постоянный спрос на валюту (из-за превышения импортом экспорта в два раза) — то известно в какую сторону пойдёт курс и очень быстро.
Да, само собой что продали валюту для поддержания бюджета + заодно поддержали импортёров чтобы они могли без роста курса по сути купить эту валюту.
Но как только финансовая помощь внешняя сократится или пропадёт — то придётся продавать ЗВР и для поддержки курса (учитывая текущую политику НБУ) и обеспечения импортёров валютой, а также для закрытия дыры в бюджете (если не будут печатать).
Вот тогда ЗВР начнут очень быстро таять, а это неизбежно практически ввиду той ситуации что сложилась.
Я просто говорю об очевидном факте, о котором писал МинФин, что были поступления долларовые (ЕС/США/МВФ) — они были проданы. Это: поддержало курс гривны, обеспечило долларами импортёров, вырученная гривна пошла на бюджетную поддержку.
Дальше — в 2024 году — спрос на доллары останется таким же (т.к. баланс импорта/экспорта не изменился), в бюджете дыру тоже закрывать надо.
Финансовая помощь ЕС/США ещё не утверждена на 2024 год и не факт что будет утверждена вообще (либо в минимальном объёме). Но потребности остаются.
Поэтому тут либо НБУ будет по предыдущей схеме так само продавать доллары (но уже с ЗВР), поддерживая импортёров валютой и используя их для покрытия бюджетных трат, либо же не будет продавать доллар — курс и цены пойдут вверх, импортёрам будет сложнее, а бюджетные дыры будут затыкаться эмиссией гривны.
Это просто факты, других вариантов нет, схемы тут тоже никакой «моей» нет :)
2. На валютні рахунки уряду в Національному банку надійшло $3 313,1 млн. З цієї суми:
$1 590,4 млн — макрофінансова допомога від ЄС;
$1 150,0 млн — грант від Сполучених Штатів через Цільовий фонд донорів Світового банку;
$572,7 млн — від розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).
3. Уряд України виплатив за обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті $892,5 млн, з яких $715,3 млн — за обслуговування та погашення валютних ОВДП, $135,8 млн — борг перед Світовим банком, решта — борг перед іншими міжнародними кредиторами. Крім того, Україна сплатила Міжнародному валютному фонду $80,1 млн.
3-й пункт потянув ці мінуса. Тобто платимо в валюті, і збільшувати курс не логічно!