За два місяці до початку нового року Україна все ще не отримала підтвердження фінансової підтримки від основних донорів — США і Євросоюзу, через це «дірка» у держбюджеті наступного року може сягнути $29 млрд. Про це заявив міністр фінансів України Сергій Марченко в інтерв'ю для видання Politico.
«Дірка» у держбюджеті наступного року може сягнути $29 млрд — міністр фінансів
►Читайте «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
За словами міністра, збереження фінансової допомоги від країн ЄС та інших партнерів у наступному році є життєво важливим.
Він запевнив, що Україна готова проводити реформи та посилювати антикорупційні органи, але наголосив, що гроші потрібні вже зараз.
«Ми готові до обговорень, але не готові до того, що це може призвести до затримки надання підтримки Україні. Нам потрібні гроші з початку наступного року», — сказав міністр.
На його думку, економічні проблеми в Україні обов'язково матимуть негативний вплив і на Євросоюз.
«Наслідки економічної кризи будуть дуже, дуже травматичними не лише для України, а й для всієї Європи, тому що це може мати наслідки і для Європи: міграція як побічний ефект, величезне зростання цін у Європі, зокрема, на деякі продовольчі товари, знову ж на нафту й газ», — сказав він.
Марченко також закликав союзників прискорити передачу Україні близько $300 млрд російських активів, заморожених країнами G7 на початку повномасштабної війни.
«Ми б хотіли, щоб можливість використання (доходів від цих активів, — ред.) була додатковим варіантом, не забуваючи щодо пріоритету № 1. Пріоритет № 1 — використання всіх російських активів, аби допомогти Україні відновити наші можливості та економіку», — сказав голова Мінфіну.
Запрошуємо на найбільшу конференцію з інвестицій від «Мінфіну» — «Жити на відсотки».
Це унікальний шанс дізнатися про таємниці інвестицій від експертів: найактуальніші стратегії, практичні поради та можливість поповнити свій інвестиційний арсенал. Простими словами про важливе!
Приєднуйся до нас за цим посиланням !
Коментарі - 157
Мільярди гривень військового ПДФО осідають в містах і селах, до яких платники немають і ніколи не матимуть ніякого відношення.
В результаті пока держава шуває грошей на з/п військовим, счасливі мери та сільські голови просто зходять з розуму не знаючи куди дівать кошти. Те що раніше збирали за 3 роки зараз за місяць, в селі як було 500 чоловік і 1 шклоа так і залишилось, але тепер до військової частини що рідом в лісі приписали +3000 платників з з/п по 100к.
Ось яка тернопільська людина — загідка… А головне, все про всіх знає…
https://minfin.com.ua/blogs/alex2006/193337/
Нужно понимать, что курс доллара — как и цена любого товара — регулируется спросом и предложением, это элементарный закон основ экономики. Главные продавцы доллара у нас экспортёры, а покупатели — импортёры.
Сейчас импорт почти в 2 раза превышает экспорт и это никак не наладится быстро даже «після перемоги»: нужны огромные инвестиции и вливания + время на восстановление экспортной продукции или замещение импортной чтобы выровнять баланс. Тогда за X ле будет «паритет», но это сейчас быстро никак нереально.
Не буду ручаться за точность, но нашёл примерно такую информацию: за первые ок. 9 месяцев 2023 года импорт был в районе 25 млрд$, а импорт почти 2 в раза больше если — то в районе 45 млрд$ (могу несколько ошибаться, надо искать). Если считаем что курс доллара сейчас не регулируется крупными миллиардными спекулянтами, то около 20 млрд. $ должен был влить НБУ чтобы не нарушить баланс «спрос/предложение» — который бы сдвинул курс.
Так и произошло: https://minfin.com.ua/2023/10/07/113858762/ - продано ~20 млрд.$
Где взял эти деньги НБУ? Помощь от США и ЕС, которая составила за ок 9 месяц точно больше 30 млрд только деньгами (вроде 40 млрд на конец года), поэтому даже и слегка резервы пополнили и часть на закрытие дыры бюджета пошло + запасы были.
Именно поэтому НБУ смог перекрыть спрос и удержать курс.
А теперь если фин. помощи не будет? НБУ потратит резервы + нужно затыкать дыру. И после этого резко курс будет 29? :)
Во-вторых, понятие «перемога» сейчас тоже размытое: ходят вполне обоснованные разговоры, что могут перейти в долгосрочную оборону границ, которые есть сейчас, поскольку контрнаступление за целый год освободило только несколько сёл.
И вполне возможно что в таких условиях придётся как-то развивать дальше экономику и жизнь государства несколько лет (если помогут оборонным оружием), с перспективой когда-то в будущем (неясно военным или другим путём) выйти на границы 1991 года, если появится такая возможность. Этот сценарий вполне может быть и возможно он будет более приемлемым из реалистичных сценариев (а не фантастических) в текущей реальности.
В-третьих, если даже каким-то чудом Украине спишут долги (без конвертации в другие инструменты) — это равно дефолту практически, потому что будет обозначать что стране нельзя занимать долги, рейтинг будет в районе мусорного или «дефолта», если какие-то внешние кредиторы и дадут под 15−20% годовых и выше — то это уже неадекватный процент, рыночные инструменты для кредитования Украине ещё будут много лет закрыты.
Так что всё это пока только разговоры — или может быть вдруг какие-то суперразрушительные ракеты дадут, которые дадут возможность поднять украинский флаг в Крыму? Даже Залужный говорит о паритете сил (он то знает ситуацию), поэтому каждый км даётся очень тяжело, а «помощи» из вне всё меньше…
2. Высокий импорт возможно следствие «помощи», не было бы помощи, и курса 36, не было бы и столь высокого импорта.
Не выдумывайте . Порошенко был лучшим президентом чем все кто до него , но это не потому что он так хорош , а потому что попередники были плохи .
для вступу в ЄС треба спочатку асоціація, виконання купи вимог (Порох це виконав), а от для зелені залишилось трошки зовсім і вони навіть це потягнути не можуть
саджають сьогодні тільки зелень, то зрадник то мільярдний крадій, і це тільки ті кого змогли викрати журналісти і дали розголосу, а скільки ще таких які далі під прикриттям влади продовжують красти. Треба ж не тільки єдиний марафон дивитись, а й свій розум мати, або припинити читати кремлівські методички
можно узнать что вам дает право говорить о своей экспертности по данному вопросу — какое у вас образование ? кто вы по профессии ? кем вы работаете ? сколько лет у вас опыта в данной отрасли ?
Ну не будет денег — у правительства всегда есть рецепт: «напечатаем», какие проблемы))) Да, это «поможет» выплатить зарплаты бюджетникам/пенсии — а то что после этого цены в 2−3 раза вырастут — уже неважно.
И самое главное — дыра ведь ещё больше по факту, потому что сюда не включены продления ОВГЗ, а правительство уверено что все гривневые ОВГЗ продлят даже при огромной девальвации, которая выйдет в следствие эмиссии. И в бюджет не включено возврата долгов — да их отсрочили до сентября 2024, но дальнейшая отсрочка пока в стадии переговоров и не факт что на неё согласятся во второй раз.
И ещё — большой вопрос суммы расходов бюджета при девальвации.
Так что там будет не дыра, а «дырище» — а власти как были оторваны от реальности, так и остаются.
Подтверждённой помощи нет на сегодня практически никакой. Даже про 9 млрд. от ЕС про которые шла речь (хотя Шмыгаль считает что там будет 18) — они даже не утверждены ещё. Только мелкие суммы от разных государств.
Так что время всё покажет: раньше нужно было думать как проводить реформы, решать вопросы коррупции и экономики.
Как в судьи забрать 300к з/п или 200 к пенсии?
Сразу будет вой об узурпации.
Ну, а дальше он её естественно отсудит ещё и с компенсациями.
Уволить? Низя они пожизненно.
Строительства… ну сейчас вроди особо никто ничего и не строит хотя б восстанавливать успевали. То что строят фонтаны/стадионы да, это за счет местных бюджетов, там где есть в/ч, сейчас денег просто реально не знают куда девать, особенно если это село или пгт, где жителей в разы меньше чем сейчас закреплено военных за той частью. Но перераспределить тоже низя, всё та же узурпация и оббирание громад. :(
подать в суд :-)
«подать в суд…»
И проиграть…
Государство смогло ограничить пенсии пенсионерам, выплачивая
не выше 10 минимальных.
А вот судьям не смогло ограничить уровнь государственного пожизненного содержания — судьи
выиграли все суды против КМУ
и государству не удалось
ограничить размеры выплат.
…
Я понимаю что можно по разному рассуждать , голь она любит рассуждать об айфонах и мерседесах gle , и о 3,3 ярдах типа мелочь …
Алексей Яковлев
15 августа 2023, 18:50
#
Будет все просто — во первых НБУ перейдет на «рыночный» курс где ограничит суммы валютных интервенций . Во вторых это приведет к росту до 42−45 гривен . случится это ближе к декабрю .
Ну, а такі «нежданчики в короткостроковій перспективі» ми вже теж багато разів чули: https://minfin.com.ua/blogs/alex2006/193892/
Як завжди, пусті казочки-лякалки для оленів, ну але прогноз зафіксований, перевіримо)
На всякий случай определение :
Фикси́рованный валю́тный курс — система валютного курса, по которому валюта одной страны связана в постоянном отношении к валюте другой страны (или корзине валют), и при которой центральный банк обязуется обменивать валюту в соответствии с принятым постоянным курсом.
И официально он был фиксированным . Именно фиксированный курс ввели . и в документах МВФ тоже значится как фиксированный . И ты называл его фиксированным .
Сейчас НБУ играется в типа поплаваем , но приехал МВФ , и он совсем не поймет такое плавание , а возможно агенты ФБР просмотрят на кого ушли 3,3 ярда покращень .
Але при цьому чомусь на МБ торгували по 36.92, дивина та й годі, мав же бути «стабільний 36,56»!))
> а возможно агенты ФБР просмотрят на кого ушли 3,3 ярда покращень .
А що там дивитись? На закупи імпортерів та поточні витрати по боргам)
«Не было 1% отклонений , был стабильный 36,56 ,
тебе данные НБУ привести ?»
Очередной бред форумного балабола…
На межбанке был фиксированный курс покупки
доллара США на уровне 36.5686 грн/$
Курс продажи доллара США был ограничен
уровнем +1% или 36.9343 грн/$
Но ты всегда можешь привести
озвученные мною цифры и написать,
что был не прав…
Чтоб ж тогда НБУ отменил если этого не было …
капец …
на черное говори белое на белое говори черное лишь бы чушь протянуть …
по запросу «нбу фиксированный курс доллара» гугль выдает миллионы ссылок и только два порядочных саморитянина продолжают тут ссать всем в глаза …
Если ты такой продвинутый финансист,
как мнишь о себе, пожалуйста публично
озвучь курс покупки валюты и курс продажи
валюты на межбанке во времена, когда НБУ
фиксировал курс на уровне 36.5686 грн/$.
Либо не поленись зайти в архив валютного
форума, например, за август 2023, и посмотри
по каким курсам банки продавали и покупали
валюту на межбанке во времена фиксированного курса.
Кроме виски и коньяка больше ничего не употребляешь
ни на завтрак ни в обед и конечно же ужин отдаёшь врагу…
Можливо ви можете надати якісь розрахунки для цього? Бо наразі усі ті, хто використовували гривневі інструменти замість купівлі валюти під час війни, вже мають запас міцності до курсу 42.65 (https://minfin.com.ua/ua/2023/11/06/currency/#com4549745)
А это то что они приехали проверять
https://meta.ua/news/economics/93039-pravitelstvo-utverdilo-strategiyu-upravleniya-gosdolgom-do-2026-goda/
А если вам интересны детали то
https://mof.gov.ua/storage/files/MTDS2024−2026.pdf
Ну це ж фантастика, не більше того. Зрозуміло, що в реальності такого курсу бути не може. Тому якщо реалістично дивитись на речі, то гривні нічого не загрожує.
1. Друкарський верстат — ось вам і курс 67. Ізі. Причому економічно обгрунтовано.
2. Невиплата зарплат/пенсій/соцвиплат. Отримуємо потенційний бунт під час війни, зниження залишків кредитного рейтингу країни, відтік інвесторів, у кінці кінців та ж девальвація і курс 67. Тільки з більш серйозними наслідками для країни.
Абсолютно не обгрунтовано. Якщо населення не буде гребсти валюту, курс ніяк сам не зросте до таких позначок, скільки ти не друкуй.
>Невиплата зарплат/пенсій/соцвиплат. Отримуємо потенційний бунт під час війни, зниження залишків кредитного рейтингу країни, відтік інвесторів, у кінці кінців та ж девальвація і курс 67
Знову нісенітниця, зараз багато інвесторів? У нас високий кредитний рейтинг? Ото лише б ляпнути)
Ви ж «економіст великий» судячи з ваших постів й повинні розуміти що Україна зараз переважно аграрно-сировинна держава. При цьому для роботи навіть цого нам потрібно імпортувати: добрива, машинобудівну продукцію, високотехнологічну продукцію. Це котшує не гривні, а $. Де нам взяти долар, якщо ми не ФРС та не друкуємо його? Правильно, треба щось продати. А це «щось» в два рази менше за імпорт. А зарплати в гривні, та на внутрішній ринок все продається в гривні. Гривні багато — долару мало, от вам і девальвація)
Не населення є основним покупцем валюти, а саме бізнес.
P. S. Вже промовчу що долар у ЗВР переважно в кредит виданий, це взагалі вершина… економіки-по-українськи. Навіть не своє витрачаємо.
Ця схема колись дасть тріщину. і можу спрогнозувати що в найближчі 2-3 роки. За цей час ми не відновимо економіку до рівня 2021 року аж ніяк, і ви це розумієте прекрасно.
Бо курс в нашій країні залежить від його дій. Якщо у всіх на руках буде по 1млн грн і вони замість купівлі на них доларів куплять ОВДП, курс абсолютно ніяк не може зрости, бо ніякого додаткового попиту не з’явиться.
>При цьому для роботи навіть цого нам потрібно імпортувати: добрива, машинобудівну продукцію, високотехнологічну продукцію
До чого тут емісія, яка відбувається для покриття виплат бюджету? Поясню на прикладі, країні не вистачає грошей на виплати грошей військовим, країна випускає облігації, НБУ їх викуповує, країна виплачує гроші військовим. Якщо військові при цьому замість купівлі валюти куплять облігації - з курсом абсолютно нічого не зміниться. Тому не від емісії все залежить, а лише від дій конкретних людей.
>Не населення є основним покупцем валюти, а саме бізнес.
Можливо ви можете надати якісь дані на підтвердження цього? Фізособи щомісяця лише офіційно купують по 1.3млрд доларів. Скільки готівки купує бізнес за вашою оцінкою?
>Вже промовчу що долар у ЗВР переважно в кредит виданий, це взагалі вершина… економіки-по-українськи. Навіть не своє витрачаємо.
Борги спишуть, тому це не важливо
По-перше, у нас є багато резервів, тому затримки ніяк не вплинуть. По-друге, імпорт залежить від купівельної здатності населення. Ніхто не буде імпортувати Лексуси, якщо нікому буде їх купувати. При підвищенні курсу економіка занепадає, бізнеси закриваються, люди втрачають роботу, зарплати падають або не зростають відповідно інфляції. Тому при підвищенні курсу впаде і попит, через що великого зростання бути не може.
Любой, любой полученный кредит Украина может потратить ТОЛЬКО для приобритения ИМПОРТА . Это априори . Доллары внутри страны как платежное средство не используются . Их можно потратить ТОЛЬКО для приобретения лексусов , виски , семги и прочих ништяков . Кстати самые навороченные последние модели лексусов успешно ввозятся в страну во во время войны …
Рецепт многих стран — например китая , как раз был занизить курс национальной валюты . 20 лет — и китай не узнать . Китай в мои 20 лет был нищей страной , я как-то жил в одной комнате с моряком , он как раз был в китае , он описывал это пипец как нищую страну , там велосипед был как у нас мерседес .
Поэтому не надо публике вешать чушь на уши .
Ви схоже не в курсі, що нам дають гроші на соціальні виплати (читай: зарплати бюджетників)? Хоча, з вашим рівнем фінансової грамотності давно вже все зрозуміло.
Или на каком этапе бакс становится оплатой бюджетникам ?
Бакс отдается коммерсу , или кознакраду , они его выгоняют за границу , а вместо этого НБУ печатает гривну . Кознакрад покупает лексус , а коммерс виски и семгу . По другому доллар не использовать .
Не понимаешь ?
Что деньги страны эмитента в конечном счете можно потратить только в стране эмитетнта ? может быть за несколько взаимных обменов .
Похоже тебе надо начальный уровень объяснять . бюджетник получает гривну ? да или нет ? так на что уходит бакс ?
Поясню вам ще на одному прикладі. Нам дали кредит. Населення купило за місяць $500млн на депозити, купивши долари з цього кредиту. Де тут імпорт?
Вам не завадило б вивчити структуру імпорту, щоб побачити долю Лексусів у загальній картині)
Потому давай вернемся к бюдженикам . Зачем отдавать коммерсам и казнокрадам деньги , если НБУ все равно печатает деньги и отдает их бюджетникам . Зачем нам вторая часть когда мы сначала занимаем под проценты (средний процент займов Украины — 7.3% годовых) , а затем отдаем казнакраду на лексус и коммерсу на виски и семгу ?
НБУ вже нічого не друкує з цього року.
>а затем отдаем казнакраду на лексус и коммерсу на виски и семгу ?
Бачу, ви так і не зробили аналіз структури імпорту…
>Можем и за население — потом , потому что «доллары» на счету в банке это не доллары, а записи по счету что тебе должны как бы по курсу доллара
ОК, Уорен Бафет не мільярдер, бо у нього нема мільярда готівки))
Серьезно ? А откуда берется гривна на которую обменивают валюту ? Если не знал то суть любой интервенции в том что НБУ продает валюту под отпечатанную гривну . Или у нас не будет денег в обороте спустя месяц таких продаж .
Есть 2 операции , одна — это продажа долларов , вторая — деньги от «продажи» отдаются бюджетникам , зачем проводить первую если бюджетникам достаточно только второй .
>ОК, Уорен Бафет не мільярдер, бо у нього нема мільярда готівки))
У него нет счетов в украинских банках … Говорил — будет сложно . Украинский банк может создать счетов хоть на триллион долларов если брать резкий сценарий . А у него не будет и ни доллара . Это так работает . Он просто записывает — я тебе должен 100 долл . Но этих 100 долл у него нет . Только валюта которая у него есть — на корреспонденских счетах и в кассе есть валюта . И там покрытия не более 10% если взять по нормам .
Мда, ну я не здивований. Спробую пояснити на простому прикладі. На М Б є один продавець (хай буде Кернел) і один покупець (Нафтогаз). Кернел продає $100млн, Нафтогазу треба купити $125млн. Недостачу у $25млн йому продає НБУ, натомість гривню забирає у Нафтогазу. Це гривня Нафтогазу, а не надрукована. Сподіваюсь, так стало зрозуміліше і більше не будете так ганьбитись.
>У него нет счетов в украинских банках …
Ага, тобто лише українські банки особливі)) Ну тут все зрозуміло, в принципі, менше читайте странуЮа та курсКомЮа, будете ближче до реальності))
подумай еще .
может продемонстрируешь на показателях где у нас уменьшилось количество гривны ? Может показатель М0 за месяц упал на 3,3 ярда * 36 грн ?
А если он не упал то откуда гривна ? Учи матчасть .
Цікаво, а звідки тоді беруться гривні, якщо у нас зараз є 3 фактори
а) інфляція
б) ріст середньої зарплати
в) ріст пенсій та соціальних виплат.
Так, воно не росте прямо таки стаханівськими темпами, але росте. Треба більше гривні. Якщо немає емісії, то треба звідкись гривню забрати, з інших статей бюджету, аби хоча б на ці 3 типи витрат перерозподілити. Це ази економіки, в 7 класі проходять. Щось не бачу аби звідкись цілі мільярди забирали.
Якщо у мене умовно в інвестиційному кошику є: об'єкти нерухомості на 500 млн доларів та цінні папери США на 500 млн доларів, але на рахунках в банках лише 1000 доларів вільних, виходить що я не мільярдер тоді а злидень якийсь, бо рахується лише те що в банках лежить?
Ні, це так не працює взагалі. Якраз у більшості мільярдерів більшість активів працюють, а не лежать мертвим вантажем.
Тобто у даному випадку нерухомість дає пасивний дохід, а цінні папери продаються при рості і скуповуються при падінні ціни.
ОВДП
От і чудово, у мене якраз гроші працюють в облігаціях, а от у кабанчиків готівка лежить вдома мертвим вантажем, дякую що пояснили це їм :)
та невже?
подивіться скільки лакшері авто було придбано чинушами за 23 рік, афігєєтє
і це тільки те що вдалося знайти
а в автосалонах черга по 2−3 місяці на нові авто
https://focus.ua/auto/600743-agressivnyy-dizayn-i-460-sil-v-ukraine-poyavilsya-noveyshiy-sportkar-bmw-foto
так это замечательно и вместо импорта украинцы будут приобретать УКРАИНСКИЙ товар . Вместо виски — коньяк .
А подорожает импорт .
И у производителя будет все хорошо , рынок освободиться от виски , производитель сможет и в объеме больше продать , и по цене — цены то вырастут — заработать больше . Почему у него якобы упадет оборотка ? Наоборот вырастет . У него купит крестьянен коньяку и так по кругу . Проблемы только у кознакрадов и тем кто импортом промышлял — у барыг .
Бо грошей більше не стало. У пенсіонерів така ж сама пенсія, у найманих працівників — така ж сама ЗП, добре якщо не понизять через кризу і якщо людина не втратить роботу взагалі.
>Ну если украинская картошка подорожала , значит у селянина будет больше денег и он на них купит как минимум не меньше .
Невірно. Картопля подорожчала, але попит на неї впав, бо у людей нема грошей, в результаті частина картоплі просто згнила, бо не продалась, і селянин отримав стільки ж або навіть менше.
>И у производителя будет все хорошо , рынок освободиться от виски , производитель сможет и в объеме больше продать
Знову невірно, об'ємів більше не стане з тієї самої причини, що і у випадку з картоплею. Люди будуть більше витрачати на комуналку і транспорт і у них залишиться все менше грошей на інші покупки. Якщо підприємство не буде мати достатніх обертів, воно буде нерентабельне і закриється, люди втратять роботу і самі вже не зможуть щось купувати, бо не буде грошей.
Но цены вырастут , картошка подорожает у крестьянена будет больше гривны ? Или цены не вырастут и пенсионер купит столько же картошки , ты определись уже .
>Картопля подорожчала, але попит на неї впав, бо у людей нема грошей,
Если спрос падает — то цена падает . Значит нет твоих страшилок про то что все подорожает .
Де ви побачили протиріччя? Пенсія не зросте, ЗП не зросте, у селянина більше гривні не стане.
>Если спрос падает — то цена падает . Значит нет твоих страшилок про то что все подорожает .
Ви не враховуєте менталітет наших підприємців. Якщо обертів стало менше, то вони піднімають ціни, у сподіванні отримувати такий самий дохід, як і раніше, але ефект закономірно протилежний. І вони будуть тримати високі ціни і звинувачувати в усьому владу замість того, щоб знизити ціни. Але якщо він ціну не підвищить, то він буде у мінусах, бо є безумовна інфляція (паливо, імпорт) через що його витрати в будь-якому випадку зростуть і загалом так само залишиться менше грошей для купівлі інших товарів та послуг.
Определитесь — а) цены на картошку вырастут б) цены на картошку не вырастут
Одно из двух . А или Б .
Если вырастут цены — то селянин обоготиться — если цена растет значит по этой цене у него есть спрос .
если цены не вырастут — то у пенсионеров и бюджеников все нормально .
если что мы возьмем больше налогов с крестьянена и добавим пенсам .
Так може бути і а і б, я вам розписав обидва варіанти. Але з вашим рівнем розуміння бачу, що треба розписати детальніше.
а) селянин підвищив ціну на картоплю — попит впав, частина картоплі не продалась, селянин отримав стільки ж або менше гривні за них, але його витрати зросли через безумовну інфляцію, тому в результаті у нього залишилось менше грошей для купівлі товарів та послуг і інших бізнесів.
б) селянин не підвищив ціну, він отримує стільки ж гривні, як і раніше, але так само його витрати зросли через безумовну інфляцію, тому в результаті у нього залишилось менше грошей для купівлі товарів та послуг і інших бізнесів.
І у випадку, а і у випадку б результат один — у селянина менше вільних коштів, щоб купувати щось у інших бізнесів, через що обороти тих бізнесів також падають.
а если поднял то врядли будет выкидывать картошку , это конкуренция , его сосед чтоб не выкидывать продаст дешевле .
Один підняв, інший — ні. Показник інфляції зріс, бо враховується середнє значення.
>а если поднял то врядли будет выкидывать картошку , это конкуренция , его сосед чтоб не выкидывать продаст дешевле .
Це якщо мислити логічно, а не як більшість наших підприємців) Але повторю, у них підхід інший, підвищувати ціни і винуватити владу. Так само як і з доларами, через низьку фінансову грамотність нагреблись їх по 40+ в очікуванні 100 і звинувачують владу начебто вона «тримає курс». А визнати свої помилки — це не про них, треба перекласти відповідальність на інших.
>Це якщо мислити логічно
Только вы не мыслите логично , а рынок очень определенно мыслит логично , куда лучше вес .
мы сейчас не о долларах которые «нагреблись» . мы сейчас о том какие последствия будут если Украина перестанет занимать под 7.3% годовых в счет будущих поколений . Сложный процент вам за 10 лет подсчитать ? В 2 раза вырастет долг , все что мы возьмем сейчас через 10 лет будет в 2 раза больше , а они пролетят быстро .
Саме так, що вас дивує в цьому? Хтось фінансово грамотний і розуміє закони економіки, хтось — не дуже.
>Только вы не мыслите логично , а рынок очень определенно мыслит логично , куда лучше вес .
Ну це лише ваша особиста думка, не підтверджена нічим :)
>мы сейчас о том какие последствия будут если Украина перестанет занимать под 7.3% годовых в счет будущих поколений
Яких наступних поколінь? Ці борги спишуть після перемоги, що ви про них так переймаєтесь.
Попробуйте сходить на базар и найти этих двух реальных колхозников . Не , до вас азиров ходил и типа «торговаться нужно» … но вы всех идиотами считаете — глупая позиция .
> Ці борги спишуть після перемоги, що ви про них так переймаєтесь.
Ваш план работает только если нам спишут долги ? А если не спишут ?
Це є розуміння реальності, не більше того.
>Ваш план работает только если нам спишут долги ? А если не спишут ?
Ну метеорит на Україну теж може впасти, і що? Навіщо витрачати час на такі варіанти?ʼ
Тратятся миллионы долларов из резервов на поддержание стабильного курса гривны, официальный курс падает, за ним, разумеется, наличный. Цены от этого не упали, максимум инфляция становится чуть меленнее, но не более того.
И тут министр внезапно заявляет что есть риск получить финансовую дыру. Может лучше бы приберечь тогда ЗВР? На всякий случай. Потому что без помощи извне экономике наступит пушной зверек.
Почему-то мне ситуация напоминает времена «проффесора», тот тоже раздавал направо и налево ЗВР, а когда сбежал, все ощутили что «относительная стабильность жизни» была просто оттягиванием неизбежного.
Економіка залежить не від зовнішньої допомоги, а від купівельної здатності населення. Якраз при підвищення курсу підвищується і інфляція і купівельна здатність населення падає, через що занепадає і бізнес та економіка вцілому.
Ви фахово заявляєте, що «Дыра сократится минимум в два раза», тобто 14,5 млд$ або ж 14,5*37=536 млдр грн.
Тобто Ви стверджуєте що 173000 «чинуш-дармоедов» отримують мінімум 536 млдр грн.,
або ж 536 000 000 000/173 000=3098265 грн в рік, або 258 188 міс.
Ви впевнені що у відділі освіти чи соцзахисту з/п по 258 188, в мене знайома казала що мінімалка.
все эти паразиты крышуются державою и в ответ дают только фиктивные услуги от которых граждане не могут отказаться
Потребитель не имеет возможности по закону отказаться даже от цетрального отопления не говоря уже про воду на которую введена абонплата. От опеки государства нельзя избавиться. Ты пишешь о проблеме о которой не имеешь представления.
но это все «баляляйка». основная проблема заключается в качестве предоставляемой услуги. соответственно с сертификатами качества и нормами и способе учета получаемой услуги ну и соответственно в методике расчета фактических обьемов.
Ірпінь, платиш по лічильнику + абонплата за постачання та водовідведення щось там по 8 грн орієнтовно не пам’ятаю треба дивитись, якось не передав покази, за воду 0, а абонку 16 грн все одно заплатив))
Мабуть ви не з України чи за вас мати чи дружина платить
1 Вода - водоканал. только по счетчику. Никаких «доставок» нет!!!
2 Газ. есть доставка. но писал выше. рассчитывается на данных прошлого года.
прикро що не можна тут скріни кидати побачили б як в нас
вода спожито. лічильник 3 м куб = 63.90 гривен (1 куб 21.30)
и канализация (плачу по договору раз в год ) в декабре надо заплатить 663.04 гривны
Прописано 2 человека.
Никаких доставок НЕТ.
http://vodokanal-irpen.com.ua/tarifi
подивіться відразу після таблиці з тарифом на воду йде окремо ціна за абонентське обслуговування, але в квитанції окремо не пишуть просто все сумується, я теж на це увагу не звертав поки мені не нарахували 16 грн в місяць коли спожито було 0
Когда людям падают деньги на голову (чит. платит государство), то они НИЧЕГО не генерируют, не создают, а только потребляют. То есть это десятки тысяч людей, часть из которых так или иначе потопают в частный сектор и либо откроют свой бизнес, либо будут работать на дядю, что в конечном счете так или иначе способствует росту ВВП и экономики.
И дальше все по цепочке.
Где государство имеет больше власти, больше монополии, большее чиновников — там экономика умирает. И наоброт!
Самый просто пример — разброс цен в частных аптеках на одно и то же лекарство,
которое частный бизнес смог купить у производителя. обычно разница цен
колеблется до двухкратного повышения. Задрали цену в два-три раза — вот
вам и «рост ВВП» на ровном месте даже при отсутствии производства.
А уж как частный бизнес любит продавать всё-что угодно
по отфонарно завышенным ценам госкомпаниям — так об
этом почти ежедневно пишут во многих СМИ.
Кстати, яйца для ВСУ по 17 грн/шт продававал именно
частный бизнес, а не марсиане.
Может и поэтому представители частного бизнеса так болезненно
реагируют на высокие зарплаты менеджмента госкомпаний,
считая что только они имеют право получать такие большие доходы…
> «but Kyiv faces a $29 billion hole»
real shithole
Настоящий трейдер берёт свой профит при любой стоимости, хоть 25, хоть 40, хоть 100 за доллар. Стоимость не важна — главное разница между покупкой и продажей.
особенно если сейчас хватает, а про это «скоро» ещё ничего не известно…
Писали бы сразу о ядерном потенциале россии,
ракетном ударе ядерным оружием по всем городам
и весям страны или о том, что все мы скоро умрём.
А они всё о каких-то деньгах плачутся,
мол может не хватить, а ведь всех денег
не украдёшь, как не старайся…
«если народ пишет о деньгах»
В тексте публикации нет мнения народа,
а есть предположения одного человека, цитирую:
«Про це заявив міністр фінансів України Сергій Марченко»
Ну тут ви ж знаєте кому дякувати — тим, хто нагрібав валюту і обвалив курс до 40+, спричинивши таку інфляцію.
что будет если курс станет рыночным (произойдет такой же процесс , но мы больше не будем брать кредиты со средней ставкой 7,3%)
Не всі, але ми втратили більше людей та територій через цей обвал курсу, бо волонтери в результаті змогли купити менше необхідного і довше збирали кошти, ніж це було б при курсі 29. Так, люди стали гірше жити. Не я особисто, бо у мене дохід у доларах, але ті, у кого дохід у гривні, стали точно жити гірше.
>что будет если курс станет рыночным
Курс і зараз ринковий, ви можете купити по ньому скільки захочете доларів.
>произойдет такой же процесс , но мы больше не будем брать кредиты со средней ставкой 7,3%
Де ви такі ставки бачили? Та й ті кредити то не важливо, бо після перемоги їх спишуть.
пиши еще …
и я могу купить столько сколько угодно? допустим у меня есть валюта на расчетном счете, сколько я потеряю чтоб получить эту валюту на иностранном моем личном счете? может хватит тупить? можно купить только те доллары что никак нельзя использовать.
Саме так, що вам тут не зрозуміло? У перші півроку коли вирішальне значення мало забезпечення бійців броніками, касками, тепловізорами, дронами, якби курс так і залишився на рівні 29, волонтери могли б закупити більше цього і швидше, через це ми втримали б більше позицій на фронті і втратили б менше територій. Усе взаємопов'язвно.
>и я могу купить столько сколько угодно? допустим у меня есть валюта на расчетном счете, сколько я потеряю чтоб получить эту валюту на иностранном моем личном счете? может хватит тупить? можно купить только те доллары что никак нельзя использовать.
До чого тут ваші закордонні рахунки? Ви купити валюту можете? Можете. Ринок є. Все інше — то вже ваші домисли.
Через наявність справджених прогнозів, у які мало хто вірив:
https://minfin.com.ua/blogs/alex2006/193827/
https://minfin.com.ua/blogs/alex2006/193337/
>депозиты никогда ни в какой стране не позволяют преумножить и даже сохранить деньги
Якщо навчитесь нарешті правильно рахувати фінансовий результат, то й самі побачите, що я правий.
Це одне й те ж саме. Тільки тоді волонтери переплачували, а зараз вони платять менше але держава більше аби курс тримати.
А ці гроші могли б піти, наприклад, в розвиток економіки, або на різни державні сфери … А не тупо прожиратися на те аби курс тримався на якомусь рівні як того хоче НБУ.
Будь-який адекватний економіст вам скаже що краще при курсі в 40−50 грн щось розвивати ніж просто витрачати гроші на підтримку на рівні 37 грн.
по версии человека — долги нам спишут … а перед этим навалят валюты чтоб он смог откупиться.
лично я пока покупаю дешевое виски и семгу и вам советую… раз люди готовы это субсидировать зачем покупать коньяк и селедку?
стратегії робить виходячи з ідеальних умов, а інші просто не враховує, а їх цілий вагон і жоден експерт зараз не наважиться прогнози робити, бо у формулі з’явилось занадто багато змінних. Але він зручно влаштувався, якщо щось піде не так завжди можна все спихнути на оленів та кабанчиків, або інші форс-мажори
Не лише через них. Курс 37.5 у нас через те, що:
1. Експортери притримували виручку
2. Населення масово гребло валюту, обваливши курс до 42 минулого року
Якби експортери продавали виручку, а населення не гребло валюту — зараз курс був би не вище 30.
>А ці гроші могли б піти, наприклад, в розвиток економіки, або на різни державні сфери …
Ну то хай населення не купує валюту, тоді і не доведеться НБУ її зливати, все ж у ваших руках.
>Будь-який адекватний економіст вам скаже що краще при курсі в 40−50 грн щось розвивати ніж просто витрачати гроші на підтримку на рівні 37 грн.
Мда. Чому чим вище курс, тим гірше для економіки та бюджету, розбирав тут: https://minfin.com.ua/blogs/alex2006/211865/
У того «адекватного економіста» є хоч один справджений прогноз, який би підтверджував, що він й справді у чомусь розбирається, а не лише теоретик як тут половина форуму?
Надо импорт закрыть весь кроме критического, а то корма для собак элитные покупают, когда нужны снаряды.
Государство если вы имеете ввиду бюджет государства может и не импортировало , но государство Украина — да . И НБУ субсидировал это все за счет заниженного курса гривны .
Итог импорт в два раза превышаешь экспорт , а люди с ирландии после фоток ценников с наших магазинов ирланского виски вообще говорят вау , мы о таких ценах мечтать не можем .
Государство Украина — да импортирует , если вы не знали что есть такая страна в восточной европе . Если вы имели ввиду государственные органы этой страны — то она СУБСИДИРУЕТ этот импорт в размере 3,3 млрд долл в прошлом месяце .
Т. е. действия НБУ снижают цену польских макарон в гривне по сравнению если бы не было бы субсидирования .
И кроме польских макарон везут например
https://focus.ua/auto/541783-ekstravagantnyy-flagman-v-ukraine-poyavilsya-novyy-bmw-7-series-2023-foto
что правиольнее завезти за кредитные деньги наших партнеров (средняя ставка 7.3% годовых) — снаряды или это BMW , и какой толковый гражданин ее купит ? наверное вы ? вы же толковый ?
Завтра «розетка» вместо телефонов фуру снарядов должна завезти… не ну это просто… ну как так, как настолько?
может хватит корчить с себя умного или непонимающего?
там на юге сейчас заварушка, я донатил покупку моторных лодок для морпехов. А кто-то завезет себе BMW и все в кредит который оплатит государство под 7.3% годовых.
Госдураство Украина навесила на себя долг под 7% чтоб это некто купил БМВ не за 7 млн гривен, а за 3 млн. Чтоб он был для него доступнее. По 7 он его бы не купил и ограничился бы камри.
А я скидываюсь на лодки потому что их никто не купит на валюту которую госдурство взяло в кредит. А могло бы вместо 1 бмв купить 10 лодок с мотором, чтоб морпехи не погибали в воде и не стояли на берегу и не плавали в плавь.
И очень удивительно что столь грамотный человек как вы не понимает что это не нормально.
Точно так же не понимает что уничтажая украинского производителя макаронов нбу работает против страны.
щоб там щось купити потрібно гривню перевести у валюту, і тут на подіум виходить нбу зі своїм зливом в 3 ярди…
але ви не думаєте про те, скільки ярдів просто вивели з країни через таку покупку валюти, на паперах щось купили чи надали послугу якусь