Якби в України функціонував «зерновий коридор», експорт продукції в другому півріччі 2023 року був би більший на приблизно $2 млрд. Водночас вся продукція на експорт буде вивезена іншими шляхами наступного року. Про це заявив заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук під час монетарного брифінгу.
В НБУ розповіли про втрати аграріїв від закриття «зернового коридору»
►Читайте «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
«Наш базовий прогноз базується на припущенні, що „зерновий коридор“ не функціонуватиме під час воєнного стану», — зазначив Ніколайчук.
Водночас в НБУ припускають, що обмеження з боку ЄС до експорту сільгосппродукції «будуть діяти до 15 вересня і не будуть продовжені».
За прогнозом НБУ, українські агроекспортери зможуть вивезти протягом всього маркетингового року, тобто з липня цього року по червень наступного року, «всю продукцію, спрямовану на експорт». Мова йде і про зернові, і про олію, і про іншу сільськогосподарську продукцію.
Читайте також: Чи дійсно Україні необхідний зерновий коридор
Нагадаємо
«Мінфін» писав, що 17 липня прессекретар президента рф Дмітрій Пєсков заявив про зупинку дії «зернової угоди», яка дозволяла експорт українського зерна з чорноморських портів.
Коментарі - 5