Приватбанк має найбільшу банкоматну мережу в Україні — близько 6 тис. штук. При цьому банкомати Приватбанку працюють за таким алгоритмом: спочатку людина отримує готівку, а потім свою картку. Про це пише фінансовий журналіст Олена Лисенко.
Якщо банкомат спочатку видаватиме картку, а потім гроші, клієнти можуть забувати гроші — Приватбанк
► Читайте «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Як працюють банкомати Привату
Такого порядку дій дотримуються небагато банків. Більшість налаштувала свої банкомати інакше — ті спочатку видають картку (ймовірно, щоб люди їх не забували), а після — готівку.
У Приватбанку вважають свій формат видачі готівки (спочатку гроші, потім картка) оптимальним. Там вважають, що людина може піти від банкомату без грошей.
«Якщо ми спочатку видаватимемо картку, а потім гроші, то клієнти можуть почати забирати картку, а гроші — забувати. Погодьтеся, це досить реальний кейс, особливо коли ви звикли до такого порядку: завершили операцію у банкоматі, забрали картку та йдете далі», — наголосив член правління Приватбанку із роздрібного бізнесу Дмитро Мусієнко.
Читайте: Читайте також: Приватбанк, Райффайзен, Пумб та інші: хто і на чому заробляв і втрачав в 1 кварталі
Відомо, що більшість банків спочатку видають людям картку і лише після цього гроші. У тому числі Ощадбанк, Укрсиббанк, Сенс Банк та ін. Може, тому українці так часто забувають картки в приватівських банкоматах (через те, що часто стикаються з іншою послідовністю): 2 тис. випадків на день на 6 тис. банкоматів — це виходить, у кожному третьому банкоматі забувається хоча б одна картка на добу.
Говорячи про 2 тис. забутих карток, Дмитро Мусієнко зауважив, що близько 60% забутих карток банку вдається повертати власникам. Оскільки є функція дзвінка забудькуватому клієнту. Але одразу визнав, що така можливість (дзвінка) є лише у клієнтів Привату. Якщо картку випустив інший банк, у нього такого шансу не буде. Він залишиться без карти.
Скільки забутих, вилучених та повернутих карток
«Після того, як ви забули картку, банкомат переходить у режим очікування, який триває до початку обслуговування наступного клієнта. Також додатково, якщо було забуто картку Приватбанку, ми намагаємося додзвонитися до власника картки та попросити його повернутися до банкомату, щоб забрати картку. Для власників карток інших банків це зробити неможливо, оскільки у нас відсутній контактний номер телефону. Далі, ви повинні ввести PIN-код картки та банкомат поверне її. Якщо клієнт не скористався можливістю повернути картку, банкомат безповоротно забирає картку, і вона надалі знищується», — розповів Мусієнко.
Він повідомив, що у 2021 році в банкоматах Приватбанку було забуто близько 1 млн карток, а після повернуто близько 600 тис. Показники минулого року запропонували залишити за дужками через початок широкомасштабної війни.
Безкоштовний перевипуск
За словами Мусієнка, картку можна повернути або безкоштовно перевипустити, а от повернути гроші, може, вже не вдасться.
Водночас відомо, що не всі банки пропонують людям безкоштовний повторний випуск картки.
Коментарі - 14
примерно такая же история сначала карта а потом деньги, или наоборот сначала деньги а потом карта.
Це зроблено з однією ціллю, щоб дерти комісію з інших банків.
А також для того щоб народ переходив до приматбанку, бо якщо цей банкомат їхній то картку вертають практично день в день, а от для інших це проблема.
несколько тысяч банкматов по всей стране
и не платить Привату за обслуживание
своих клиентов ни копейки…
Только в других укрбанках сидят хитросделанные менеджеры, не желающие тратить 200−300 тысяч гривен на покупку всего одного банкомата, а ведь кроме этого надо поднимать каналы связи, оплачивать потребляемую банкоматом электроэнергию, арендовать место установки банкомата да ещё набрать штат инкассаторов и обслуживающий ИТ-персонал.
Намного проще и значительно дешевле все проблемы по выдаче своим клиентам наличной гривны перевесить на Приватбанк, а потом ещё его и критиковать…
в банкоматах других укрбанков, где сначала
возвращают карту, а потом только выдают деньги.
Сдались вам те банкоматы Привата…
А от те що приватівські банкомати віддають карти не відразу навіть мене один раз заплутало і я пішов без карти яку потів довелось перевипускати.