Міністерство фінансів Росії у травні 2023 року продовжило продавати золото із Фонду національного добробуту (ФНБ), створеного під керівництвом Володимира Путіна, щоб покрити дефіцит бюджету. Про це йдеться у даних російського Мінфіну, повідомляє Прайм.
Росія продовжує продавати золото із резервного фонду Путіна через дефіцит бюджету
►Читайте сторінку«Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
За місяць обсяг золота у складі ФНБ зменшився до 517,11 тонни, порівняно із 520,95 тонни станом на 1 травня, 527,38 тонни — на 1 квітня, 539,25 тонни — на 1 березня, 551,28 тонни — на 1 лютого та 554,91 тонни на 1 січня 2023 року.
Саме у січні Міністерство фінансів Росії вперше продало невеликий обсяг золота (3,6 тонни) із ФНБ.
Загалом станом на 1 червня обсяг ФНБ склав 12,35 трлн рублів, що еквівалентно $153,1 млрд. За місяць обсяг Фонду зменшився на 0,13 трлн рублів або на $1,9 млрд.
Читайте також: Арабські Емірати стали ключовим центром торгівлі російським золотом — Reuters
На окремих рахунках з обліку коштів ФНБ у Банку Росії розміщено:
- 9,05 млрд євро,
- 285,73 млрд китайських юанів,
- 517,1 тонни золота.
Сукупний дохід від розміщення коштів ФНБ на рахунках в іноземній валюті в ЦБ становив $55,2 млн, або 4,45 млрд рублів.
Таким чином, у травні обсяг євро, рублів та золота у складі ФНБ зменшився, а юанів — зріс на 2,6 млрд.
Коментарі - 7
«ATACMS — це зовсім інший бойовий звір, який не схожий на все те, що є в України. Маючи таку зброю, ви можете почати знищувати реальні об'єкти, не спалювати, а стирати з лиця землі. (…) Тому адміністрація Байдена вважає, що це може перейти межу ведення традиційної війни», — заявив він в ефірі телеканалу «Еспресо».
Грант переконаний, що Путін уже б застосував ядерну зброю, якби дійсно збирався це зробити. За його словами, причин для цього у російського диктатора було багато, проте він на це все ж не наважився.
«На мою думку, США повинні надати ATACMS, тому що саме надання такої зброї Україні дасть Росії розуміти, що гру закінчено. А поки цього не сталося, Росія думає, що, якщо вони продовжать цю війну, то є ще шанс на перемогу. Ми повинні позбавити їх цієї думки, зробивши Україну настільки сильною і потужною, щоб вони усвідомили, що нічого у них не вийде, і тоді їм доведеться сісти за стіл переговорів. А поки Америка відтягує надання комплексів ATACMS, такий сценарій, на жаль, віддаляється за обрій. Тож це дійсно важливий етап, один з етапів цієї війни», — зазначив Грант.
Есть селёдка и брага — жисть удалась для раба на рабсии