НБУ своєчасно виконає структурний маяк програми співпраці з МВФ, розробивши до кінця червня 2023 року стратегію валютної лібералізації та поступової відмови від адміністративних обмежень, проте реальний перехід до неї поки що не є питанням найближчої перспективи. Про це голова НБУ Андрій Пишний заявив в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна.
НБУ не планує повернення до плаваючого курсу гривні найближчим часом — Пишний
► Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Ситуація на ринку
«Сьогодні ринок балансується виключно за рахунок присутності Нацбанку, проблема безпрецедентних залишків на поточних рахунках залишається актуальною. Ми над цим працюємо, бачимо зрушення, але про результати говорити зарано. Відповідно, перехід до більшої гнучкості в цьому аспекті не є питанням найближчої перспективи», — сказав голова НБУ.
Пишний наголосив, що у роботі над стратегією лібералізації Нацбанк свідомо не говорить, коли відбудеться перегляд політики у цій сфері.
«Не дата визначає відмову від адміністративних обмежень, все залежить від формування необхідних передумов. І в цьому питанні ми відкрито спілкуємося, які саме передумови дають можливість говорити про введення плаваючого курсу та повернення до вільного руху капіталу», — пояснив очільник НБУ.
Читайте: «Друк грошей»: за 3 роки уряд може заплатити НБУ 235 мільярда за ОВДП
Він уточнив, що ці передумови передбачають зв'язування профіциту ліквідності, що виник зараз, який розподілений нерівномірно і переважно перебуває на рахунках до запитання.
«Під час переходу до поступового зменшення адміністративних обмежень, а також перед введенням елементів гнучкого курсу ми повинні розуміти, що цей навіс ліквідності не підважить курсову стабільність», — додав Пишний.
Коментарі - 14
МВФ по другому видит ситуацию.
После войны будут плакать почему кредиты больше не дают
До того ж, на українців в цивілізованому світі і так десятиріччями дивились, як на бандюків, а тут приходиш з клітчатою сумкою кешу на угоду з купівлі якоїсь квартири. Чи не так — приходиш з клітчатою сумкою кешу, щоб спочатку покласти на рахунок в місцевому банку, а потім зробити переказ продавцю. Так чи інакше, від тебе шарахаються як від прокаженого і роблять круглі очі. І бігай потім доказуй, що не бандит і чому не можеш зробити банківський переказ як нормальна цивілізована людина.
100тыс грн в месяц с БПК укрбанка + немалые выплаты
беженцам в валюте страны проживания .
А вам всё мало - наверное снимаете виллу на берегу моря в Италии…
Ви вважаєте це нормально?
обязаны валютную выручку
продавать на межбанке.
И не надо приплетать ФОПов
к физлицам-беженцам.
https://radiotrek.rv.ua/news/zaborona-perekazuvati-koshti-za-kordon-pid-chas-viyni-u-yakih-vipadkah-ukrayinci-mozhut-zdiysniti-perekaz_301340.html
С валютной карты до 100 тыс грн
в месяц в эквиваленте — изучайте
лимиты НБУ.
Один из очевидных вариантов:
1. Снимаете валюту с гривневой карты в банкомате страны проживания.
2. Пополняете этой валютой свою валютную карту банка страны проживания.
3. Делаете перевод в оплату аренды жилья с валютной карты на валютную карту.
Другой вариант:
1. Отрываете коверт.депо;
2. По окончании депозита валюта
падает на валютную карту укрбанка;
3. С валютной укркарты делаете
р2р-перевод на карту арендодателя.
P.S. Ленивым желательно
арендовать жилье задаром…