Після візиту у Вашингтон Володимир Зеленський повернувся додому з хорошими новинами — Америка виділила значну суму грошей для боротьби України з російськими окупантами. На що саме будуть витрачені ці кошти, розповіла у фейсбуці надзвичайний і Повноважний Посол України в США Оксана Маркарова. «Мінфін» вибрав ключові тези.
23 грудня 2022, 9:23
Що профінансують $45 млрд американської допомоги Україні
Надпотужні рішення на підтримку України
- 21 грудня Сенат одноголосно ухвалив проект Закону S. 424 «Про справедливість для жертв воєнних злочинів» авторства сенаторів Д.Дурбіна, Ч.Гресслі, Л.Грема, П.Ліхі, К.Кунса, Р.Бланта, Дж.Шахін, і Т.Тілліс. А вже наступного дня закон підтримала Палата представників Конгресу!
Російські воєнні злочинці, як і вбивці з будь-якої країни, не зможуть знайти безпечний притулок в Сполучених Штатах. Це дуже великий крок вперед, який вся наша дипломатично-юридична команда адвокатувала в Вашингтоні! - Сенат 68 голосами «за» ухвалив зведений закон про бюджет США на 2023 рік (OMNIBUS), загальною сумою $1,7 трлн.
Частиною OMNIBUS є Закон про додаткове фінансування Україні на 2023 рік (The Ukraine Supplemental Appropriations Act, 2023), який передбачає виділення $45 млрд Україні, що на $7,3 млрд більше, ніж містив первинний бюджетний запит Адміністрації Президента США до Конгресу.
Серед важливих законодавчих рішень в рамках ухваленого Сенатом OMNIBUS — поправка Л. Грема #6596, яка створює можливість Мінюсту США передавати надходження від відібраних у росії активів в якості допомоги Україні через Держдеп.
Ухвалення OMNIBUS в Палаті представників очікується до кінця п’ятниці 23 грудня, після чого до кінця доби його має підписати Президент США.
Як розподілять виділені США гроші
Докладно щодо розподілу коштів у Законі про додаткове фінансування України на 2023 рік передбачене OMNIBUS:
Оборонна допомога ($28,4 млрд)
- $9 млрд. у рамках Ініціативи надання безпекової допомоги Україні (Ukraine Security Assistance Initiative). Також надає можливість Міністру оборони США приймати внески від країн-партнерів на підтримку України;
- $11,88 млрд на поповнення американських запасів обладнання, що надіслано до України через президентський drawdown;
- $6,98 млрд на Європейське Командування операцій та пов’язану діяльність — для підтримки місій, розвідувальну підтримку, оплата праці, обладнання тощо;
- $6 млн для Генерального Інспектора Міністерства оборони США. Закон вимагає звіту Генерального Інспектора щодо використання передбачених у Законі коштів, а також вимагає звіту від Міністерства оборони США щодо вижитих заходів для забезпечення посиленого контролю за кінцевим використанням обладнання, наданого Україні.
- Збільшення граничної суми оборонного обладнання для України, яке Президент США має повноваження передавати Україні, до $14,5 млрд та надання $560 млн Державному департаменту США для безпекової допомоги Україні та іншим союзникам.
Економічна допомога ($13,37 млрд)
- $13,37 млрд економічної та бюджетної підтримки для Уряду України, включаючи підтримку енергетичної безпеки України та інших критичних інфраструктурних потреб, а також для допомоги іншим країнам, на які вплинула ситуація в Україні.
Гуманітарна допомога ($4,92 млрд)
- $2,47 млрд у вигляді гуманітарної допомоги для забезпечення гострих гуманітарних потреб України, українських біженців та інших незахищених верств населення.
- $2,4 млрд Міністерству охорони здоров'я і соціальних служб США для допомоги українцям, які прибувають до США як біженці, зокрема на житло, мовні курси, перекваліфікацію тощо;
- $50 млн на гранти за програмою Food for Peace;
- $5 млн на програму McGovern-Dole Продовольство для освіти та дитячого харчування;
Інші видатки ($600 млн)
- $166 млн для Державного департаменту та USAID для реагування на ситуацію в Україні, включаючи $13,5 млн для офісів Генеральних інспекторів Держдепартаменту та USAID для нагляду за виконанням заходів з допомоги Україні;
- $300 млн Міністерству енергетики США для просунутих ядерних реакторів та ядерного палива для підвищення енергетичної безпеки та незалежності;
- $126,3 млн Національній Адміністрації ядерної безпеки для підготовки до та реагування на потенційний ядерні та радіологічні інциденти в Україні;
- $7,5 млн для Офісу з підзвітності уряду з метою забезпечення нагляду за наданою американською допомогою Україні.
- $1 млн РНБ США для підтримки операційних потреб Білого дому, пов’язаних з Україною.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 4