Видобуток російської нафти може впасти на 0,5−1 мільйон барелів на добу на початку 2023 року після того, як Європейський Союз обмежить експорт російської сировини морем. Про це повідомляє Reuters із посиланням на два джерела у великих російських нафтових компаніях.
Видобуток нафти у РФ впаде на 1 мільйон барелів на добу через санкції і обмеження цін — Reuters
►Підписуйтесь на «Мінфін»вInstagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Деталі
Агентство зауважує, що ця оцінка знаходиться на нижній межі прогнозів ринкових аналітиків щодо сукупного впливу заборони на експорт нафти до ЄС та обмеження ціни на російську нафту.
Олексій Кокін з російської брокерської компанії «Открытие» погоджується з цією оцінкою ймовірного впливу обмежень на російський видобуток.
«Це приблизно відповідає обсягу морських поставок до ЄС за останні тижні… Я не думаю, що вони (російські виробники) зможуть перенаправити ці обсяги в інше місце», — сказав він.
Своєю чергою аналітик російського Центру розвитку енергетики Кирило Мельников прогнозує падіння видобутку в Росії на 1,0−1,5 млн барелів на добу в січні порівняно з рівнем листопада.
Читайте також: ЄС погодив граничну ціну на російську нафту
Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) очікувало, що видобуток російської нафти впаде на 2 млн барелів на добу до кінця першого кварталу 2023 року, хоча це також враховує заборону на імпорт нафтопродуктів з Росії до ЄС, яка набуде чинності 5 лютого.
До початку повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого Росія експортувала близько 8 млн барелів нафти та нафтопродуктів на добу. ЄС значно зменшив імпорт, але Москва успішно перенаправила ці обсяги в Азію, завдяки чому експорт лише трохи знизився — до 7,6 млн барелів на добу.
Надходження від експорту нафти, газу та нафтопродуктів забезпечують більшу частину доходів Росії, які залишаються високими завдяки зростанню світових цін. Доходи російського бюджету від нафти і газу за перші 10 місяців року зросли більш ніж на третину.
Читайте також: У JPMorgan допустили зростання цін на нафту до $150 у 2023 році
Водночас суттєве зменшення надходження російської нафти на світові ринки може викликати зростання цін, що може нівелювати вплив падіння видобутку на доходи РФ від експорту енергоносіїв, зазначає Reuters.
Коментарі - 12
Всё, что следует знать об эффективности подобных санкционных мер.
Доля российской нефти в совокупном импорте европейских стран достигает почти 40%. Европейцы заплатят за эмбарго скачком инфляции и расширением энергетического дефицита, что повлечёт за собой рост цен на нефть у других поставщиков. Помните историю с газом из Норвегии, когда некоторые страны ЕС попросили норвежцев сделать скидку на подорожавший газ? Им показали средний палец и сказали покупать по рыночной цене.
Так же будет и с нефтью.
Ну точно себе в ногу стреляют…)))
Может быть, конечно, и дадут заднюю. А может быть, и не дадут. И тогда ЕС будет покупать добытую американцами венесуэльскую нефть по $120, а РФ будет продавать свою нефть Индии и Китаю, пусть и с огромным дисконтом в $40 (против нынешних $25), но все равно дороже, чем она продает её сейчас.
Я пытаюсь понять, в каком месте РФ должна будет расстроиться из-за таких раскладов, но пока не могу это место найти. Тот же Газпром, хоть и отчитывается о 20% сокращении добычи, получает рекордную прибыль.
Газпром постачає по контрактах, звідки там надприбуток. Та навіть якщо і є, то це протриває недовго, а ринок втратить, захід знайде спосіб зробити ціни вигідними для себе, а раша втратить ринок на довгі десятиліття.
Но ваш поток мысли убедил меня, что с вами серьезных вопросов обсудить не удастся. Удачи!