Станом на 1 листопада частка непрацюючих кредитів (NPL) у банківському секторі становила 35,6% порівняно з 33,6% на 1 жовтня. Про це повідомляє пресслужба НБУ.
Частка непрацюючих кредитів у банківському секторі зросла до 35,6%
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Обсяг непрацюючих кредитів у жовтні зріс на 18,4 млрд грн.
Нагадаємо
«Мінфін» писав про те, що частка непрацюючих кредитів (NPL) у банківському секторі на 1 жовтня становила 33,6% порівняно з 30,8% на 1 вересня.
Що вплинуло на зростання NPL
Наслідки російської агресії — втрата доходів, руйнування активів та заставного майна, погіршення платоспроможності позичальників негативно впливають на якість кредитного портфеля, призводять до зростання втрат від кредитного ризику та призводять до подальшого зростання частки NPL.
Оскільки банкам дозволено проводити гнучкі реструктуризації для підтримки боржників, рівень NPL не зростатиме так швидко, як це могло бути за інших умов.
Такі реструктуризації дозволятимуть низці боржників пережити важкі часи та повернутися до своєчасного обслуговування кредитів.
Очікування НБУ
Суттєві втрати від погіршення якості кредитів знижуватимуть капітал банків. Національний банк оцінює не менше ніж більш ніж 20% потенційних втрат вартості кредитного портфеля.
Завищені кредитні ризики відображені у резервах банків. Національний банк разом із банками працює над збереженням стійкості банківської системи та після визнання та коректного відображення банками втрат надасть фінустановам достатньо часу для відновлення капіталу.
Коментарі - 6
А ті, хто не хочуть — і не планували, значить, якщо раптом візьмуть — то повернуть.
А тот факт что растёт число проблемных — это значит что они только вот-вот недавно стали проблемными, а скорее всего они стали проблемными ещё в начале войны, а их только сейчас признали такими. Поэтому цифра будет расти — не по мере роста проблемной задолженности, а по мере признания банками текущей реальности.