Криптогігант Binance з 2018 року обробив іранські транзакції на суму $8 млрд, попри санкції США, спрямовані на відрізання Ірану від глобальної фінансової системи. Про це повідомляє Reuters.
Binance обробила транзакції іранських компаній на $8 мільярдів, попри санкції США — Reuters
►Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Деталі
Майже всі кошти, приблизно $7,8 млрд, перетікали між Binance та найбільшою криптобіржею Ірану Nobitex, яка опублікувала на своєму сайті вказівки щодо того, як обійти санкції.
Три чверті іранських коштів, які пройшли через Binance, були у відносно маловідомій криптовалюті під назвою Tron, яка дає користувачам можливість приховувати свою особу. У минулорічному дописі в блозі Nobitex заохочував клієнтів використовувати Tron — токен середнього рівня — для анонімної торгівлі без «загрози активам через санкції».
Про масштаби іранських криптопотоків та їх тривалість стало у відомо у той час, як Міністерство юстиції США проводить розслідування щодо «відмивання» грошей компанією Binance, яка домінує в криптоіндустрії з капіталом $1 трлн і має понад 120 мільйонів користувачів. Юристи та експерти з торговельних санкцій заявили, що транзакції компанії порушують заборони США на ведення бізнесу з Іраном.
У липні 2022 року Reuters виявило, що Binance продовжує обслуговувати клієнтів в Ірані, і що про популярність біржі в країні знали всередині компанії.
Читайте також: Голова Binance: криптовалюта — єдина стабільність у світі
У день публікації цього розслідування Binance заявила, що дотримується міжнародних правил санкцій щодо Ірану і блокує доступ до платформи для всіх, хто там базується. При цьому компанія Binance не відповіла на детальні питання про нові транзакції, виявлені Reuters.
У своїй заяві прессекретар Binance Патрік Хіллманн тоді завив, що Binance.com не є американською компанією, на відміну від інших платформ, які мають зв'язок з тими ж суб'єктами, що потрапили під санкції США.
«Проте, ми зробили активні кроки, щоб обмежити наш вплив на іранський ринок, працюючи з галузевими партнерами та внутрішніми інструментами», — додав він.
Nobitex не відповів на питання для статті Reuters. Так само як і компанія Tron Network, що базується на Британських Віргінських островах, та її засновник Джастін Сан.
Reuters додає, що у серпні 2021 року Binance оголосила, що клієнти більше не зможуть відкривати рахунки і користуватися її послугами без ідентифікації.
Але відтоді біржа обробила угод на майже $1,05 млрд безпосередньо з Nobitex та іншими іранськими біржами, свідчать дані Chainalysis до листопада 2022 року.
Читайте також: Binance дозволила українцям проходити верифікацію через «Дію»
Дані, проаналізовані Reuters, показують, що з 2018 року між іранськими біржами і Binance безпосередньо перетекло близько $2,95 млрд в криптовалюті. Ще $5 млрд криптовалюти пройшли між іранськими біржами і Binance через посередників.
Tron
Крім токена Tron, решта іранських транзакцій були здійснені в основних криптовалютах: bitcoin, ethereum, tether і XRP, а також в litecoin.
Binance є найбільшим ринком для торгівлі Tron. Деякі інші великі біржі, включаючи регульовані США Coinbase і Gemini, не котирують токен. До недавнього часу Tron майже не потрапляв у поле зору трекерів криптовалют. Лідер ринку Chainalysis, який використовується урядовими установами США, почав повністю підтримувати його відстеження лише у травні.
Позиція Binance
В Binance повідомили, що це безсумнівно проблема всієї індустрії й найкраще її пояснила провідна компанія з блокчейн аналітики Elliptic.
«Люди схильні робити висновки та висувати різкі звинувачення в недотриманні санкцій беззастережно і без розуміння повної картини всіх подій та викликів. Це особливо шкідливо, в разі коли ці звинувачення висуваються на адресу VASP (постачальник послуг з віртуальних активів), що має намір дотримуватися нормативних вимог, має якісно розроблені програми відповідності та прагне вирішити проблеми, зазначені вище. Висуваючи звинувачення вирвані з контексту, вони тільки відволікають увагу від зловмисників і їх співучасників, які, можливо, залишаються поза увагою. Нещодавні звіти Reuters про одного з найбільших гравців галузі є прикладом цієї проблеми», — заявили в Elliptic.
В Binance своєю чергою підкреслюють, що не є американською компанією, проте активно блокують користувачів із регіонів, які потрапили під санкції, вимагаючи від усіх наших клієнтів повного проходження процедури KYC — («знай свого клієнта»), яка зобов'язує всі фінансові організації, у тому числі біржі криптовалют, ідентифікувати та верифікувати особу кожного клієнта.
«Громадянам Ірану заборонено відкривати акаунт, або вести торгову активність. Ми постійно оновлюємо процеси та технології, коли дізнаємося про нові та потенційні ризики. Ці зусилля, включаючи моніторинг транзакцій у режимі реального часу в координації із зовнішніми постачальниками, у період з червня 2021 року по листопад 2022 року експоненціально зменшили вплив Binance на пов’язані з Іраном організації», — підкреслили в Binance.
Коментарі - 38
1. НАТО. Трамп методично принижував союзників, руйнував союзні зв"язки з різними країнами, вів себе нахабно по відношенню політиків різних європейських країн, та ставився з пієтетом до путіна, кім чин іна і т.п. персонажей. Коли були вибори, усі проросійські канали типу саня во флориде в унісон з трампом вели інформаційну кампанію що типу вибори вкрали, трамп переміг. Є багато історій де трамп називає свою розвідку нікчемною, а от путіну він довіряє більше.
2. Ракет та систем Hawk практично незліченна кількість, в той час як до насамс, іріс та навіть с300 обмежене. Звичайно що американцям вигідніше віддати ці старі системи, котрі, доречі, напорядок кращі за с300, ніж віддавати нові технології, з обмеженим та дорожчим боєкомплектом та можливістю бути захопленим ворожими військами. Тут все логічно. Якщо нам дадуть хоуки, у кількості 100 пускових. Ми зможемо побудувати 1-шу лінію ПРО та ПВО з фактично безкінечною кількістю ракет із ймовірністю збиття 80%. Далі будуть йти насамси + с300 + буки, що будуть зачищати за хоуками. Ну і потім збільшувати парк літаків для цементування ПРО. Ну, а кинжалів у русні не так і багато, а закрити насамсами всю Україну немає ні установок ні екіпажів в достатній кількості на даний момент. Тому хоуки це для нас, на даний момент ідеальне рішення.
Насчёт ракет, тоже порадовал, это как анекдот про количество молдаван и стройку. Если есть большое количество ракет hawk, которые не могут сбить искандеры и кинжалы, сколько их надо чтобы сбивать искандеры и кинжалы?) Сюр. Санёк, не твоё это дело думать, ой не твоё.
«которые не могут сбить искандеры и кинжалы,»
а ну так, крім кинжалів та іскандер більше нічого не літає. Тут тільки рукалице))).
рукалицо
якщо хтось крім бітка нічого не знає - це свідчить що від взагалі дупля в цій темі не відбиває
в цілому криптовалют, не включаючи сюди всякий NFT-шлак декілька тисяч і мабуть сотня-дві в активному обігу на різних біржах
«слышали про трон, хотя-бы бы просто читая reuters или daily.»
чути один раз та бути постійно на слуху це різні речі. Прочитав та забув. Про це ж мова.
попри санкції…