НАБУ та САП повідомили про підозру восьми особам у заволодінні майном та коштами ПАТ «Укрнафта» на суму понад 13,3 млрд грн. Про це повідомляє пресслужба Національного антикорупційного бюро.
НАБУ викрило присвоєння понад 13 мільярдів «Укрнафти»
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Хто отримав підозри
- колишній голова правління «Укрнафти»,
- ексзаступник керівника управління з продажу нафти, газу та продуктів нафти та газопереробки компанії,
- Екскерівник відділу контролю за обліком та постачанням нафти та нафтопродуктів,
- колишні директори 5 комерційних підприємств.
Їх підозрюють у привласненні, розтраті майна чи заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем — ч.5 ст. 191 КК України.
Деталі
За даними слідства, протягом березня-серпня 2015 року ряд ТОВ було визнано переможцями на аукціонах з продажу нафти. «Укрнафта» уклала з ними договори купівлі-продажу та поставила сировину на суму 10,7 млрд грн.
Згідно з постановою Кабміну, постачання нафти здійснюється лише після повної оплати замовником, тобто «Укрнафта» не мала законних підстав постачати продукцію без отримання коштів у повному обсязі. Попри це, сировина була поставлена, перероблена у Кременчуцькому НПЗ, а виготовлені нафтопродукти реалізована на АЗС по всій країні.
Читайте також: В Україні заарештовано корпоративні права підприємства більш ніж на 2,3 мільярда через бізнес з РФ
Крім того, у липні 2015 року «Укрнафта» уклала 52 договори купівлі нафтопродуктів з іншим ТОВ зі строками постачання до кінця 2015 року, сплативши авансом їх вартість у сумі понад 2,57 млрд грн. Пізніше було укладено додаткові угоди, щодо яких терміни постачання продовжили до кінця 2018 року.
Проте у результаті «Укрнафта» нафтопродукти так і не отримала. Як встановили детективи, витрачені кошти було виведено за кордон на рахунки низки офшорних компаній.
Таким чином, загальна сума майна та коштів, що заволоділи, за двома епізодами становить понад 13,3 млрд грн.
Коментарі - 17
в стране война — а в новостях то там кого на взятке поймают, то сям на разворовке гуманитарки — из тех кто не поделился
Это как бы два разные вопросы, и в Украине ответы на них взаимоисключающие.
Естественно доведут, где-то что-то потеряется, что-то забудут приложить, суд 5 раз перенесут, а там всё утихнет и дело закроют, т.к. либо закончится исковой срок, либо не будет доказательств.
Главное чтобы этих людей не додумались уволить, а то, как это в Украине обычно бывает, через год им придется заплатить компенсацию за весь период этот, а учитывая их з/п-сумма это не маленькая.
і податкові борги були якісь неймовірні - куди вони ділися?
«За даними Державної фіскальної служби, сума податкового боргу ПАТ „Укрнафта“ при умовній сплаті станом на 1 липня (2016 року) становить близько 15,3 млрд гривень (з урахуванням пені та штрафних санкцій)», — йдеться у повідомленні.
в 2022 році Верховний Суд скасував вимогу ДПС до «Укрнафти» доплатити податки на 4,3млрд грн. https://finbalance.com.ua/news/verkhovniy-sud-skasuvav-vimohu-dps-do-ukrnafti-doplatiti-podatki-na-43-mlrd-hrn
ОАО «УкрНафта» согласно устава, принадлежит (50% акций + 1) Государственной компании «Нафтогаз», собственником которого является государство Украина в лице коллегиального органа исполнительной власти — «КабМин» Украины! И только 42% акций принадлежит группе «Приват» Все на этом «жирная» точка.
Согласно «Уставам» этих организаций, назначение председателей правления, происходит в рамках Законодательства Украины, а именно Закон Про акціонерні товариства в редакции (на тот момент) 06. 07 2012 гола. Все тут тоже все понятно.
Далее с 2011 года мы знаем троих «председателей правления» — с 2011 г Питера Ванхекке (руководитель отделения Renaissance Capital Ukraine)
с 2015 года — гр Великобритании Марк Роллин (представитель «Шелл» странах бывшего СССР)
Ну и уже с 2019 года — Олег Гез (10 лет работы в «ТНК — ВР»)
Так кого разыскивает «НАБУ» -гражданина Великобритании или гражданина Нидерландов?
Да, эпизоды «присвоения» начинаются в с июля 2015 года, может тогда, уважаемый «источник» уточнит, кто в тот период руководил государством, кто руководил КабМином, мин энергетики, топливным комитетом в ВР, кто руководил «Нафтогазом» ну и кто возглавлял «наглядову раду» в «Нафтогазе» и самое главное, как именно гр Великобритании с 1 июля возглавил «УкрНафта»?
Статья просто образована на так называемом хайпе, и уж точго не претендует на должную статью, и не раскрывает всех аспектов, соответсвенно статья претендует на желтую пресссу — «чисто почитать» для удовольтсвия, и не более