Сума прямої задокументованої шкоди інфраструктури України зросла на $2,1 млрд і станом на 8 серпня становить $110,4 млрд. Для повоєнного відновлення країні знадобиться щонайменше $188 млрд. Про це повідомляє KSE Institute.
Україні для відновлення потрібні щонайменше $188 мільярдів — KSE
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіна»: головні фінансові новини
Інфраструктура
У нових розрахунках найбільша зміна відбулася в оцінці збитків інфраструктури, які вже досягають $33,4 млрд. За останніми даними, в результаті бойових дій пошкоджено або зруйновано 304 мости та мостові переправи на $1,8 млрд.
Усього з початку війни Росії проти України пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 15,3 тис. багатоповерхівок, 115,9 тис. приватних будинків, 388 підприємств, 43,7 тис. одиниць сільськогосподарської техніки, 1991 магазинів, 511 адмінбудівель, 106, 1 тис. легкових авто, 36 споруд, 119 об'єктів соціальної сфери.
Непрямі втрати
Станом на 8 серпня сума непрямих втрат галузей зросла до $129,1 млрд. У порівнянні з останніми розрахунками непрямі втрати зросли на $300 млн. Найбільшу частку непрямих втрат завдано сфері промисловості та українським підприємствам — $29,8 млрд.
Читайте також: Економіка України може отримати $5,5 мільярда від розблокування портів — KSE
На другому місці за обсягом непрямих втрат — агропромисловий комплекс та земельні ресурси на $23,4 млрд. Ще $18,2 млрд — непрямі втрати інфраструктури.
Мінімальні потреби у відновленні
За оцінками експертів проєкту «Росія заплатить», мінімальні потреби у відновленні зруйнованих активів за останній тиждень зросли на $3 млрд і сьогодні становлять $188 млрд.
Зростання суми потреб пов'язане зі збільшенням кількості зруйнованих та пошкоджених об'єктів інфраструктури та сфер культури, туризму та спорту, які потребують відновлення.
Так, на відновлення зруйнованих та пошкоджених об'єктів інфраструктури вже сьогодні потрібно щонайменше $44,6 млрд. А потреби у відновленні культурних, туристичних та спортивних споруд зросли на $700 млн і становлять $2,3 млрд.
Нагадаємо
Загальна сума потреб у відновленні враховує лише відновлення зруйнованих об'єктів за принципом Build Back Better з урахуванням модернізації, додаткову потребу у ліквідності відновлення діяльності підприємств.
Водночас ця оцінка не враховує загальних потреб у відновленні економіки, а також додаткових потреб у модернізації активів, які не отримали пошкоджень та руйнувань.
За оцінками уряду, з урахуванням цих категорій, загальна потреба у фінансуванні відновлення та модернізації економіки становить $750 млрд.
Коментарі - 15
то что видно по итогам почти полугода шоу — так то что это чистой воды договорняк. Захотели — отдохнули, захотели, взяли пару курятников бабы Нюры. При этом пока армия РФ отдыхает, ВСУ и не думает наступать, там тоже выходной. Цирк на выезде
Здохнете всі рашисто-ватани в українській землі! Респект ЗСУ!
Щур бункерний розуміє тільки силу! Повне знищення рашистів і ватних холуїв.
«Українець — це гордість і сила, рашист — ганьба і приниження».
уважаемый, людские потери засекречены с обоих сторон. Если люди узнают правду о РЕАЛЬНЫХ потерях — завтра же от Банковой и соотв. Кремля камня на камне не останется
и только когда дым рассеется, лет через ндцать может быть откроют архивы и узнаете правду. И она вас оооочень не порадует
Дуже мене радують втрати рашистів і їхніх ватних холуїв та підстилок!!! Нечисть рашоватна геть з України!!!
Про це пише The Washington Post.
Згідно з аналізом канадської геополітичної компанії SecDev, левова частка вугільних покладів, які десятиліттями забезпечували критично важливу сталеливарну промисловість України, опинилась у руках окупантів.
Якщо Росія зможе анексувати захоплену територію, Україна втратить доступ до майже двох третин своїх родовищ, включаючи сховища природного газу, нафти та рідкоземельних мінералів. Це може завадити Європі шукати альтернативи імпорту з Росії та Китаю.
Гендиректор Державної служби геології та надр України Роман Опімах заявив, що уряд все ще оцінює вплив війни на свої мінеральні ресурси. Враховуючи скільки сировини в Україні розташовано на сході та півдні, він припустив, що величина втрачених запасів перевищує вказану в аналізі.
Проте вибухи на авіабазі, з якої ворожі літаки злітали, щоб бомбити Запорізьку, Миколаївську та Херсонську області, викликали серйозну паніку серед росіян. І хоча офіційно про евакуацію в Криму повідомлено не було, в Крим SOS вважають, що це спровокує активний їх виїзд з анексованого півострова. При цьому, найближчі до авіабази містечка вже закрили на в'їзд.
Чому потрібна система? Якщо прильоти не будуть разовими, у населення й російських відпочивальників в Криму буде виникати стійке відчуття, що вони знаходяться під постійними масованими ударами. Буде відчуття, що знаходитись в Криму небезпечно. Що нерухомість, яка у них є на півострові - трофейна й тимчасова. Вона буде падати в ціні, різко знецінюватися. Також буде відбуватися зниження потоку людей з Росії, які приїжджають в Крим відпочивати або купувати нерухомість. Ба більше, саме в такому разі, коли удари по кримському півострову будуть постійними й системними, у росіян виробиться рефлекс, що все це, що вони набули в Криму — тимчасове і його доведеться повертати.