Національний банк України посилює вимоги до небанківських фінансових установ та операторів поштового зв'язку, які здійснюють торгівлю валютними цінностями в готівковій формі (обмін валют). Про це повідомляється на сайті НБУ.
НБУ бореться зі спекулянтами. Обмінникам заборонили виставляти курси на табло і зобов'язали вести відеоспостереження
Чому регулятор взявся за обмінники
Починаючи з травня 2022 року НБУ послабив низку обмежень щодо роботи банків у цьому сегменті ринку. Це було необхідно для зниження спекулятивного тиску у готівковому сегменті і зменшення обсягів так званого «банкоматного туризму».
«Водночас, попри позитивний ефект від вжитих заходів з’явилися негативні тенденції зі спекулятивними ознаками у небанківському сегменті готівкового валютного ринку», — йдеться в повідомленні НБУ.
Зокрема, небанківські установи, які здійснюють торгівлю валютними цінностями в готівковій формі, розпочали штучно підвищувати курс у готівковому сегменті валютного ринку, підтримуючи цим фактично існування «банкоматного туризму».
«Таке підвищення курсу виглядає безпідставним на тлі відносної стабілізації попиту й пропозиції у безготівковому сегменті валютного ринку та може свідчити про винятково спекулятивні підходи до курсоутворення небанківськими установами», — вважає регулятор.
Які обмеження введено для фінкомпаній
В НБУ вважають, що розхитування ситуації з готівковим курсом під час війни є неприпустимим. Тому регулятор посилив вимоги до небанківських установ щодо організації торгівлі готівковою валютою.
1. Інформація про встановлені курси купівлі та продажу іноземних валют має надаватися населенню в стандартизованому вигляді в чітко визначеному форматі — копії наказу (розпорядження) про встановлення курсів купівлі та продажу іноземних валют.
Ця інформація розміщуватиметься виключно в касах установ та їх структурних підрозділів.
Небанківським фінансовим установам та операторам поштового зв'язку забороняється здійснювати інформування про встановлені курси купівлі та продажу іноземних валют поза межами кас установ та їх структурних підрозділів, привертаючи до них додаткову надмірну увагу будь-якими цифровими значеннями чи символами.
2. Відновлено обов’язок подання установами інформації до Реєстру приміщень, в яких здійснюються валютні операції, що передбачають використання готівки в національній або іноземній валютах.
3. Процес купівлі-продажу валют повинен здійснюватися із обов'язковим веденням відеоспостереження.
Крім того, висувається низка вимог до приміщень, в яких здійснюється купівля та продаж валютних цінностей. Зокрема, з метою підвищення безпеки центробанк перегляне технічні вимоги до кас.
4. Для посилення контролю за додержанням вимог щодо здійснення купівлі та продажу валют винятково із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій (РРО) інформація про використовувані РРО передаватиметься до Національного банку. Це дасть змогу підсилити податкову дисципліну.
Ці та інші зміни містить постанова Правління НБУ від 29 липня 2022 року № 165 «Про особливості регулювання та нагляду за здійсненням діяльності з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі в період дії воєнного стану та внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 06 березня 2022 року № 39», що набирає чинності з 29 липня 2022 року.
Кого стосуються обмеження
Зміни не стосуються банків, оскільки на сьогодні практично не зафіксовано ними зловживань у сфері здійснення торгівлі валютними цінностями в готівковій формі. Проте у разі виявлення таких зловживань, аналогічне регулювання буде запроваджено і для банківських установ.
Коментарі - 123
Теперь весь рынок превратится в какой то еврейский базар, подходишь к обменнику: «почем $», оттуда: «а сколько даш ?»
Собственно даже если гипотетически представить что они начнут давать чеки (повторюсь просто представить) то если это и повлияет на курс, то только негативно, т.к. к марже будут ещё НДФЛ добавлять.
Если не в курсе, то платить
налоги с полученных доходов
— это конституционная обязанность граждан Украины.
Так что пусть включают все налоги, а там уже посмотрим, какие они курсы будут светить на окнах
за подписью руководителя…
Менять по пять раз на день
курсы валют — это много бумаги и подписи уйдёт
НБУ в очередной раз расписался в профнепригодности. Я бы опасался за валютные счета, самое время запретить выдавать валюту. Только резанную бумагу по курсу 36. А могут и 29 намалевать
Набрал тележку, на кассе рассчитали (суму не говорят), с карточки сняло и делов то.
Никто зато не скажет что подорожал сахар или соль, т.к. цена на них секрет.
Это же надо до такого додуматься, обяжите всех носить розовые очки вместо з/п.
Сразу видно, что сами
по магазинам не ходите…
Часто-густо ценники
не соответствуют цене
на кассе и обычно
в большую сторону…
Щоб люди не бачили курс потрібно заборонити табло, щоб не бачили вартиість бензину вимкнути табло, щоб не бачили цін на продукти виколоти виколоти очі, щоб меньше їли зашити рота. Виявляється у великих «рехформаторів» у всьому винні табло.
Только вот причем здесь менялы, они были в январе, были год назад были 5.
Нашли крайних, вроди они кого то силой заставляют $ по 43 покупать.
Помнится тогда ор стоял что как же так теперь без расписки с женой нельзя того. А расписку от любовницы вообще и просить страшно.
Хотя… разве из сызранского окна можно удиветь что делает Рожкова в Киеве?
боятся, как огня, вот поэтому тупо
молчат на эту тему…
с полученных доходов, а с остальным, действительно нет никаких проблем…
Кстати, о преднамеренном уничтожении информации — по этому поводу
тоже статья УК имеется…
«о преднамеренном уничтожении информации — по этому поводу
тоже статья УК имеется…» — вона то є… Тільки це ще довести треба…
У меня нет паранойи по этому поводу, если бандиты у Вас захотят отнять поменянные 500$, то куда проще это сделать за ближайшим углом, чем светится в обменке и договариваться за видео + потом не понятно как по видео устанавливать личность, её место жительства и т. д., в итоге окажется что пока его искали, человек за эти деньги купил авто.
курстудей содержит курсы сотни обменнок по всей стране, этого недостаточно для поиска «где дешевле?»
Но суть в том, что это будет последний шанс увидеть адекватный курс, 37−38. И в лимите 1300 в месяц на человека. Но все равно это огонь. Прикиньте если бы у нас не было монобанка вообще =)
и программистов достаточно
высокие белые зарплаты…
А я взагалі ніколи на табло і не дивлюсь. Треба поміняти валюту — дзвоню знайомим валютчикам, домовляюсь про суму і курс, тоді йду і міняю.
І воно зробить саме те, для чого таке рішення приймалось — знизить психологічний ефект від «магії чисел» на психіку простих громадян.
В даному випадку, числа діють так само, як і реклама. Дивно, що не всі це розуміють.
Напевне і у Європі (в т.ч. у західній) вирішили «совкових традицій» дотримуватись — табло з курсами є і перед банками і перед пунктами обміну…
Не говорю, що це масово і всюди. Але є. Зрештою, питання в іншому — там банки і обмінки мають вибір, використовувати таке табло чи ні, ніхто цього не забороняє.
Штук пять банков (по информации ТАБ.финанс, а это славо богу не Минфин и информацию проверяет) уже предлагают покупку валюты под депозитов: Укргаз, Таском, А-банк, ОТП, Аккорд.
«Не завжди валюта „для заначки“ купується»
Придумайте пару приколов — зачем
нужна наличная валюта в Украине,
если не для накопления в виде заначки.
А чому приколів ? І чому придумувати ? Якщо з ходу, щоб далеко не ходити — наприклад, для покупки нерухомості чи авто на вторинному ринку.
Зрештою, може купуватись і для поїздки за кордон — сподіватись лише на картки не варто, якусь суму готівки завжди необхідно з собою мати.
«наприклад, для покупки нерухомості чи авто на вторинному ринку.»
Договора купли-продажи недвижимости, удостоверяемые нотариально
оформляются в гривне и платёж должен проходить через укрбанк, как и отчисление в 1% в ПФУ от суммы сделки в гривнах…
«може купуватись і для поїздки за кордон»
В военное время и «закордон» — это так патриотично…
Хотя о каком патриотизме может быть речь, если украинцы,
как тараканы, разбегаются во все стороны из истекающей кровью
страны, не забывая прихватить по максимуму валюты и других матценностей…
P.S. Уже вторую петицию президенту настрочили
с просьбой выпустить за пределы Украины
всех мужиков, не желающих её защищать…
P.P.S. Единственным законным средством платежа на территории Украины является национальная валюта — украинская гривна.
«платёж должен проходить через укрбанк, как и отчисление в 1% в ПФУ от суммы сделки в гривнах…» — так-так, так-так… Не сумнівався, що ви це скажете. Тільки в реальності все трохи по іншому виглядає.
«В военное время и „закордон“ — это так патриотично…» — поїздка за гуманітакою, чи за авто для армії, це дійсно патріотично.І для цього потрібна валюта. І для лікування закордоном, в т. ч. і поранених на фронті чи постраждалих від обстрілів цивільних, також потрібна валюта. Та й існує цілий перелік категорій громадян, яким дозволено виїзд за кордон під час військового стану. Зрештою мова не лише про час війни йде — до війни люди валюту теж купували-продавали і після війни будуть це робити.
«Единственным законным средством платежа на территории Украины является национальная валюта — украинская гривна» — так-так… Див. 1-й абзац мого коментаря.
А от вам ще такий приклад:
зараз популярною є покупка авто на аукціонах у США. Платіж за авто робиться через SWIFT на рахунок у США. Платіж у доларах. Все чесно-законно.
Речі у закордонних інтернет-магазинах теж вигідніше купувати, маючи на картці валюту, а не попадати на різні витрати по конвертації, купуючи з гривневої картки. І не завжди курс онлайн-обміну є вигіднішим. Та й досі не всі банки ще онлайн-обмін здійснюють.
А при накоплении валюты на будущую покупку как раз депозит не только не помеха, но и помощь несколькими десятками или даже сотнями долларов в виде процентов
Чесно кажучи, не розумію, про які втрати на конвертацію йдеться при покупці готівкової валюти за поточним курсом. Звичайно, на момент покупки, курс може бути більш вигідним, чи менш вигідним — це вже як повезе. Зрештою і вибору може не бути — якщо продавець вимагає долари, то діватись нікуди.
Щодо депозиту — це можна робити, якщо покупка плануєтья дуже завчасно — за рік, за два…
Якщо мова йде про гривневий депозит — то це може бути вигідно при більш-менш стабільному курсі долара. Якщо ж курс різко росте — ясно, що відсотки по депозиту не перекриють втрат на курсі.
Якщо мова про доларовий депозит — то щоб його розмістити, спершу потрібно купити долари. Отже, знову «с потерей больших сумм на конвертации» :)
Життєві ситуації - вони у кожного різні бувають. Навіть на всі перелічені вище випадки — покупку нерухомості, авто, поїздку за кордон, лікування за кордоном, покупку в іноземному магазині, допомогу родичам чи друзям за кордоном і т.д. І це далеко не повний перелік, життя воно таке, часто свої корективи вносить.
Само собой курс на др.валюту запретить где-либо светить.
Представляете какие люди будут счастливы целый год и какие не счастливы всего 1 раз в год?!
Получается, что вы несчастны
каждый раз, когда смотрите на
табло курсов валют, даже
если у вас нет свободной гривны,
чтобы накупить долларов про запас…
Ну и как оно чувствовать себя
несчастным круглосуточно…
Зрештою, де б вони не були — нічого поганого від їх наявності не стається і ніхто їх не забороняє.
Наши люди без покупки валюты
просто не мыслят своё
существование…
А если проезжая мимо обменки
не увидят курс покупки и продажи,
то считай день прожили впустую…
Как вариант, НБУ запретил внешнюю рекламу курсов валют, которая потребляет электроэнергию, чтобы увеличить её экспорт и тем самым больше заработать валюты…
да и боковые стёкла на месте пассажира — тонированы…
Лично меня очень раздражали вывески и обменников и аптек — осень-зима это просто ад для глаз, а так же шарады для мозга когда пытаешься угадать то ли это светофор, то ли это вывеска ярко зеленого или ярко красного цвета.
Например, в Харькове с самого начала войны
во время комендантского часа население просят
соблюдать светомаскировку, а зелёные кресты
аптечных киосков круглосуточно светили
и давали возможность самолётам россиян
более чётко ориентиоваться в полностью
неосвёщенном городе вечером и ночью…
Как знать, возможно неоновые вывести курсов валют,
моргающие круглосуточно в некоторых точках Киева
вынудили к такому неоднозначному запрету…
Вам бы потусоваться хоть пару месяцев
в Харькове весной 2022 (март-апрель-май),
когда в сутки от 30 до 60 прилётов, а то и больше,
возможно тогда и поменяли бы своё мнение…
«возможно неоновые вывести курсов валют,
моргающие круглосуточно в некоторых точках Киева вынудили к такому неоднозначному запрету…» — світлові вивіски є не тільки на пунктах обміну, вони є і на тих же аптеках, магазинах, ТРЦ і т.д. І багато де вони працюють круглодобово. А є ще і вуличне освітлення.
Тобто тоді все це потрібно було б заборонити. І займався б цим не НБУ.
В стране круглосуточно идёт реальная война,
во всех городах Украины действует коммендантский час,
и запрет КМУ на обслуживание клиентов во время действия
воздушной тревоги, а в прифронтовых городах есть ещё и дополнительные требования по светомаскировке, а вы пишите какую-то туфту «працюють круглодобово».
Во время действия комендансткого часа запрещена работа
магазинов, ТРЦ и различных развлекательных контор, в том числе и пунктов обмена валют.
Хотя в каждом городе всё может быть по-своему…
В Киеве с началом войны демонтировали или закрасили
все таблички с номерами домов и наименованием улиц
и площадей, а в Харькове ничем таким не страдали.
В Киеве ночью работает уличное освещение,
а в Харькове его отключают на время комендансткого часа.
Ну, а во Львове война вообще не чувствуется, если
не читать новости и нес смотреть единственный ТВ-канал.
P.S. В Харькове «цілодобово» работают только скорая помощь,
ДСНС, полиция, больницы и военный госпиталь…
Ви ж писали про «моргающие круглосуточно» вивіски обмінок — я вам відповів, що «круглосуточно моргать» можуть вивіски не тільки обмінок.
«Наши люди без покупки валюты просто не мыслят своё существование…» — ну, як хто… Я особисто можу без неї пережити, якщо немає необхідності. А якщо необхідність є - то роблю так, як вище написав.
«НБУ запретил внешнюю рекламу курсов валют, которая потребляет электроэнергию, чтобы увеличить её экспорт и тем самым больше заработать валюты…» — гарний жарт :))) . Але, до речі, не у всіх є табло з підсвіткою чи електронне.
наблюдения в кассах обменных пунктов?!
Неужели обсуждение стремных вопросов
лучше публично не подымать?!
У НБУ нет таких полномочий…
Для этого у нас есть СБУ, Полиция, Прокуратура
и суд, самый гуманный суд в мире…
Для этого у нас есть СБУ, Полиция, Прокуратура
и суд, самый гуманный суд в мире…»
А разве у суда есть полномочия за занятия обменом валют загонять на передовую ?
Не знал о таких полномочиях суда
за уклонение от призыва на воинскую службу…
Да и у граждан есть конституционная
обязанность защищать страну, но барыг
это обходит стороной…
Вы там еще перечисляли полицию и прокуратуру. А не подскажите — где указано, что у них есть полномочия загонять на передовую?
Для бизнеса покупка безналичного доллара была разрешена ешё раньше.
А зачем айтишникам доллар из обменки? Или по другому спрошу — айтишники тут единственные кто зарабатывает больше минималки?
о необходимости использовать РРО
и платить налоги в бюджет?!
Цитата с сайта НБУ:
По-четверте, для посилення контролю за додержанням вимог щодо здійснення купівлі та продажу валют винятково із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій (РРО) інформація про використовувані РРО передаватиметься до Національного банку. Це дасть змогу підсилити податкову дисципліну. Відповідні небанківські установи ухиляються і практично не сплачують податок на прибуток.
Так, сплачений податок на прибуток таких компаній становить всього 0,00185% від обсягу
купленої ними валюти або близько 7 млн грн за рік на весь ринок.
За оцінками НБУ, в першому півріччі 2022 року середня сума податку на прибуток,
сплачена одним підрозділом відповідних небанківських установ, становила 165 гривень на місяць.
P. S. Чтобы заплатить 165 грн налога на прибыль надо показать прибыль
в сумме менее одной тысячи гривен, а точнее 920 грн…
https://ibb.co/B33xrSp
Але мова не про те, де прийнято у Європі розміщувати табло з курсами. Мова про те, що там цього ніхто не забороняє, власники обмінок та керівники банків самі вирішують де і які вивіски їм розміщувати. І на курс валют це аж ніяк не впливає.
«В догонку…»
Яка гарне світлове табло з курсами над обмінкою :))) . І на психологічні травми ніхто не жаліється… У наших обмінках в ТЦ я навіть таких табло і не бачив — переважно невелике чи середнього розміру біля вікна і не завжди з підсвіткою.
Щодо кількості валют. Хоч у нас сьогодні паршива погода, я все ж не полінувався і сходив зробити фото з курсами в одному обміннику, який знаходиться недалеко від мого будинку.До речі, щодо заборони табло, то вони поки що поступили компромісно — забрали велике електронне табло з вулиці і розмістили менше (без підсвітки) всередині приміщення. Але з вулиці його чудово видно. Набір валют, як можна побачити, немалий і вони реально з ними всіма працюють. Ще один такий мультивалютний кантор є теж недалеко, але в іншій стороні, мені вже лінь було йти його фотографувати.Там набір валют трохи менший, десь 11 — 12 найменувань. Звичайно, не кожен кантор працює з такою кількістю валют, але у нас їх деяка кількість по місту є.
https://ibb.co/TbPMLNC
А ще різниця в тому що в них обмінники для продажу валюти відвідувачами з інших країн що зайшли в ТЦ на шопінг: німців, китайців та інших. А в нас це як раз українці що після получки спішать купити сотню баксів по дорозі додому. І коли вони ту накоплену валюту будуть витрачати вони не підуть з нею до кантора у ТЦ. Вони або разрохуються валютою, або ж так само спадуть її на вулиці по дорозі на базар.
Працюють вони в основному на прийом долара — як від туристів (з їх наявністю до війни ніколи у Львові проблем не було), так і від місцевих, які заходять у ТЦ, вибирають товар і тоді йдуть продавати необхідну кількість чеснозаначених раніше баксів. Тому і курс купівлі у них переважно трохи занижений.
Чесно кажучи, ажіотажу щодо покупки долара у нас не було і немає (маю на увазі свій регіон). Навіть у перші дні війни долар можна було купити. Щоправда, не всюди, а подекуди в обмеженій кількості, але можна було. І великих черг перед обмінками не було — по 5-7 чоловік максимум. Так, люди частину своїх заощаджень тримають у валюті. І я нічого поганого у цьому не бачу. Тим більше фанатично, на останні копійки, ніхто валюту не скуповує.
Там не нужно запрещать то что не является объектом фетиша.
А що, табло з курсами валют у нас є предметом фетишу? :)
Заборонили ж їх, а не обмін валют.
Чи може, якщо населення у нас полюбляє купувати долари, то їх продаж потрібно заборонити, чи принаймні обмежити?
А так, поза темою: а що, предмети фетишу обов`язково потрібно забороняти?
Навіть не сама купівля, а курс. Який відображається на цих табло.
От пересічний чех наврядчи в курсі який там зараз курс долара.
Обратно виновато плохое население.
А Вы не задумывались почему наше население постоянно этим занято?
Как так получилось, что $ теряющий свою цену, у нас за 25 лет вырос в 25 раз?
Это население сначала придумало 200 грн купюры, потом 500, потом 1000 и начало их массово печатать? Потом этого оказалось мало, придумали ещё ОВГЗ, для кидка оптовиков.
Да, прикинь. И НБУ предпринимает меры чтобы сбить панику и ажиотаж.
и то как вас плющит от осознания что вам не на что будет мастурбировать — показывает что действия НБУ в правильном направлении
повторюсь что никого не зацепила видеосъёмка и обязательные терминалы
из-за навязанной идеи о недоверии к собственной валюте
Т. е. $ в 1996 по 1.8 и 42 в 2022 это не факт, а навязанная идея ?
Если не печатать деньги, то как влияет на курс, то что Вася купил за 25000 грн 1000$ или iphone за 1000$, или путевку в Турцию ?
В чем у Вас фетиш ? Купить iphone за 10000$ не фетиш, авто за 30000$ не фетиш, а вот купюру-фетиш.
1. В 2022 36.
2. Почему ты «забываешь что 42 у нас не из-за действий НБУ, а из-за войны с Россией? Вопрос риторический, если собирёшься отвечать ответь себе. Мне и так всё понятно, только ты всё равно будешь отрицать что ищешь зраду.
2.1 В 2013 было 8, в сравнении с 1,8 1996 это не 25 раз.
Если не печатать деньги
Чувак, 21-й век на дворе, безналичные расчёты. Никто ничего не печатает.
В чем у Вас фетиш ?
У меня фетиш? Ты дрочишь на бакс, а фетиш у меня. Ну-ну.
Вас как послушать то у нас 25 лет война.
Чувак, 21-й век на дворе, безналичные расчёты. Никто ничего не печатает.
Ага, а 500 грн и 1000 грн купюры, тоже моя галлюцинация.
когда голосуешь за коммунистов и русский язык — это ещё очень хороший результат
как ты верно отметил доллар тоже дешевеет
но американцы не скупают с каждой зарплаты франки швейцарской конфедерации
Возьмем условного Васю который сидит в грн., обвалив грн на 100% государство половину сбережений Васи заберет себе, и так повторяется из года в год. Эмиссия денег это покрытие дефицита бюджета за счет владельцев грн и этим постоянно пользуются.
Расскажи мне как в феврале 2014 наше правительство печатало деньги. А я сяду послушаю в позе Вилли Вонка.
О, боже, ты опять на автомате несешь какую-то противоречивую чушь: дефицит ведёт к росту цены, но доллар не дефицит и непонятно почему же тогда растёт его цена в момент когда леминги ломятся купить его или даже прокрутить через схему валютного туризма нагревая руки на государстве которая наоборот пытается удержать для них низкий курс
Ну отпустил бы НБУ 24 февраля гривну в свободное плаванье, ну загнали бы спекулянты и леминги курс в 90−100 — тебе бы было легче от того что НБУ не вмешивается? Нет, ты бы всё равно ныл что государство обвалило гривну.
Если Вы свято верите, что курсом или инфляцией у нас запрвляют спекулянты, то в чем смысл такого государства ?
Тепер НБУ пояснює дестабілізацію на валютному ринку логістикою:
https://galinfo.com.ua/news/destabilizatsiya_na_rynku_gotivkovoi_valyuty_tymchasova_sprava_v_logistytsi__nbu_388193.html
когда из-за ограничения авиаперелётов начались проблемы с доставкой наличных
долларов СЩА и евровалюты из США и Европы…
Сейчас полностью аналогичная ситуация, только уже из-за активной фазы
российской агрессии против Украины и фактически отсутствующего
гражданского авиасообщения с США и Евросоюзом.
Набсовет и руководство НБУ, как и в прошлый раз, умыли руки
и ничего не делают для подкрепления касс укрбанков наличной валютой.
А ведь НБУ мог бы оплатить хотя-бы один чартерный рейс и завезти с десяток
другой мешков долларов США и Евро, а затем перепродать этот валютный
ресурс коммерческим банкам.