Портфель облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) у власності Національного банку України станом на 22 липня збільшився ще на 15 млрд грн. Про це свідчать дані регулятора.
НБУ викупив військові облігації на 15 мільярдів
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіна»: головні фінансові новини
Станом на 21 липня у власності НБУ перебували облігації внутрішньої державної позики загальною вартістю 528,6 млрд грн, станом на 22 липня їхня вартість зросла до 543,6 млрд грн.
Таким чином, Нацбанк залишається найбільшим власником ОВДП за сумою, у червні вперше за останні роки обійшовши за цим показником банки, у власності яких перебувають облігації на 526,35 млрд грн.
Крім того, ОВДП вартістю 71,36 млрд грн перебувають у власності нерезидентів, на 65,62 млрд грн — юридичних осіб, 30,88 млрд грн — фізичних осіб, 0,54 млрд грн — територіальних громад.
Нагадаємо
У вівторок, 19 липня, Мінфін підвищив ставки з військових облігацій вперше з початку війни.
Де купити військові облігації — читайте за посиланням.
Про військові облігації
Військові облігації — це інвестиційний інструмент підтримки державного бюджету, доступний для громадян, бізнесу та іноземних інвесторів.
Кошти від облігацій, залучені до державного бюджету України, використовуються на безперебійне забезпечення фінансових потреб держави в умовах воєнного стану — соціальні та оборонні.
Щовівторка Мінфін проводить аукціони з продажу військових ОВДП. Оголошення та результати аукціонів публікуються тут.
Купити військові облігації від ICU з прибутковістю 11%. Для користувачів «Мінфіну» — без комісій
Коментарі - 7
И поскольку источников поступления для их погашения пока не видно (не вижу чтобы другие страны финансировали погашение ОВГЗ) — то эмиссия до конца года будет как минимум на большинство выпусков ОВГЗ.
Это достаточно много, больше половины. И ещё пообещали до конца года 180 млрд. «напечатать» (как минимум).
Всё это началось ещё с 2016 года как начали брать ОВГЗ при Гройсмане-премьере ещё припоминаю это было анонсировано. Оттуда «пирамидка» только росла до нескольких сотен миллиардов сейчас.
Поэтому «просвета» здесь на улучшение — пока не видно, а напечатанные деньги (т.е. уже минимум 430 млрд. напечатанных + запланированных на этот год — больше трети бюджета на год) — дадут о себе знать в виде инфляции.