Інфляційний тиск зберігатиметься й надалі: за підсумками 2022 року інфляція перевищить 30%. Про це під час монетарного брифінгу заявив голова НБУ Кирило Шевченко.
За підсумками 2022 року інфляція перевищить 30% — НБУ
► Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Зростання інфляції
Як зазначили в НБУ, інфляція стрімко зростала та сягнула 21,5% у червні переважно внаслідок шоків, зумовлених війною, та через глобальний ціновий тиск.
«Війна призвела до порушення ланцюгів постачання, скорочення пропозиції окремих товарів, збільшення витрат бізнесу, фізичного руйнування виробничих потужностей та інфраструктури, а також тимчасової окупації окремих територій. Збереження високих цін на енергоносії та рекордні рівні інфляції в країнах-партнерах також значно посилювали ціновий тиск в Україні. Суттєво зросли й інфляційні очікування бізнесу та домогосподарств», — йдеться у повідомленні.
Прогнози НБУ щодо інфляції
Шоки пропозиції в умовах повномасштабної війни і надалі матимуть значний вплив на цінову динаміку.
«Базовий сценарій прогнозу передбачає повноцінне відновлення роботи чорноморських портів з початку наступного року. Водночас у найближчі місяці й надалі є висока ймовірність подальших терористичних атак Росії на об'єкти інфраструктури та виробничі потужності в містах України, що підриватиме логістику, підвищуватиме ризики бізнесу та розхитуватиме очікування», — зазначає регулятор.
Крім того, як зазначається у прогнозі, зберігатимуться також високі світові ціни на енергоносії.
Читайте також: Прогноз інфляції на 2022−2023 роки. Як зберегти інвестиції
«У таких умовах Нацбанк проводитиме жорстку монетарну політику передусім для недопущення розбалансування очікувань, а також для підживлення інтересу до гривневих активів і зниження тиску на міжнародні резерви. Це підтримає фінансову стабільність і частково послабить інфляційний тиск, але інфляція все ж зростатиме і наприкінці року дещо перевищить 30%», — підсумував регулятор.
Зниження інфляції
Згідно із прогнозом, у наступні роки інфляція суттєво сповільниться, хоча все ще перебуватиме значно вище цілі Національного банку в 5% передусім через наслідки війни.
Ураховуючи наслідки війни та значний внесок від підвищення адміністративних цін, інфляція у 2023 році знизиться до 20,7%, а в 2024 — до 9,4%. Її повернення до цілі 5% передбачається в 2025 році.
Коментарі - 44
Мінімальний ріст тільки одяг 0−10%, це запаси, новий одяг ріст 25−30%.
Бензин с 25 до 58=132%
Продукты:
макароны с 27 до 54=100%
гречка с 35 до 100=185%
рис с 35 до 70=100%
масло подсолнечное с 27 до 60=100%
масло сливочное с 40 до 60=50%
колбаса и т. п. с 100 до 150=50%
Кока-кола и т. п. с 20 до 40=100%
$ c 27 до 39=44% (в эту же категорию справедливо внести весь импорт ноутбуки, телефоны и т. д.)
Ну собственно перечисленное выше и составляет 80% моих ежемесячных расходов.
«КМФ спагетти» зеленая пачка.
Масло подсолнечное, когда стоило 27
Зимой в АТБ.
сахар
был до 20, сейчас везде цена одинаковая 29,9.
Картофель
О цене на картофель можно говорить когда его выберут, сейчас не сезон, сравнивать цену на молодую и прошлогоднюю неправильно, т.к. там все +300%
хлеб ниже 20%
За хлеб я сказать определенно не могу, т.к. этот продукт дорожает постоянно, вот с мукой-то в 2 раза это точно, с 20 до 40 за упаковку в АТБ.
Ну не судите субьективно, многие себя ещё балуют крупами и макарошками. Да и с перечисленного Вами пожалуй только мясо подорожало на 30%, яйца-тут цена сезонная, они всегда летом дешевле, сколько было прошлым не помню, по сравнении с зимой то цена та же -30, хотя летом обычно дешевели. Хлеб дорожает постоянно на 0.5−1 грн потому сравнивать трудно, вот с мукой проще, она в 2 раза точно подорожала.
Я специально привожу цены сети АТБ, т.к. они одинаковы по всей стране. Так вот у них яйца по 30, а мука «Дніпромлин» под 40 (упаковка 2 кг), зимой она же в АТБ была до 20.
Ну есть такой подход решения задач-от обратного. Ну типа Вам говорят надо выйти на 30, собственно за это Вы и получате з/п. Вы думаете…думаете и о ВОДКА, вот она где-то на 30% подорожала, знач по ней и посчитаем. В этой стране реальные миллиарды недосчитываются регулярно и никто ответственности не понес, а Вы о какой то статистике, ну может в человека вся з/п на бухло уходит он по себе и считал.
Если тебе действительно интересен этот вопрос, то у тебя 2 пути. Спроси как правильно нужно считать инфляцию и может быть тебе кто-то ответит. Или изучи науку, и сделай соответствующую оценку сам. В противном случае ты не ищешь истину, ты просто собака лающая на велосипед.
это инсайд или ваши догадки?
Назовите хоть 1 общепокупаемый постоянно товар который подорожал меньше чем на 30%
стоимость метрополитена осталась неизменной
я не утверждаю, что инфляции нет или что она какая-то такая или сякая. но меня всегда удивляет как люди определяют, что инфляция 40% или 80% или еще сколько-то
Но этого скорее всего не будет (предпосылок нет и война не закончилась), поэтому реальный % инфляции на конец 2022 года будет, к сожалению, гораздо больше. Вероятнее всего — выше 50%.
в целом это в чем именно?
ну вот сижу и думаю, из того что постоянно покупаю меньше чем на 30% подорожала только водка. Может я что-то не то ем или не то заправляю, но у меня как не крути меньше 50% инфляции не получается, даже шаурма под домом была 60 стала 90.
По курсу 29,55 завозили тільки «критичний імпорт» із загальновживаного це тільки пальне, все інше ввозилось по комерційному.