Курс гривні до долара не перетне позначки 40 гривень. Так вважає кожний третій користувач «Мінфіну».
Чи буде долар по 40. Прогноз читачів «Мінфіну»
Ситуація на валютному ринку залишається дуже складною. Емісія гривні НБУ, стрибки готівкового курсу, лібералізація валютних правил та зростання офіційного курссу «розігрівають» панічні настрої.
«Мінфін» вирішив дізнатися у користувачів, який їхній прогноз курсу на осінь. В опитуванні взяло участь 1875 читачів.
Ось які відповіді ми отримали:
- Більшість учасників опитування — 35,5% — вірить, що восени курс національної валюти буде в діапазоні 38−40 грн/$.
- Другий за популярністю прогноз (27,8% респондентів) — курс коливатиметься в коридорі 40−42%.
- Оптимістів, які вважають, що курс залишиться у нинішніх рамках 35−38 грн/$, виявилося 21,1%.
- У тому, що долар коштуватиме дорожче за 42 грн, переконано лише 15,6% респондентів.
Читайте також: Яким буде курс гривні до кінця року, якщо НБУ відпустить його знову
Думка «Мінфіна»
Якщо курс на міжбанку повністю відпустять і при цьому буде запущено повноцінний експорт, курс на першому етапі може зрости до 40 гривень за долар.
Але потім, за умови стабілізації ситуації на фронтах та забезпечення повноцінного припливу валюти від аграріїв, почнеться корекція у бік коридору на міжбанку 36−38 гривень. Це буде пов'язано з дефіцитом гривні у бізнесу, банків та населення.
Низький платоспроможний попит на імпортні товари призведе до стабілізації котирувань міжбанку та послаблення тиску на нацвалюту. Якщо ж при цьому Мінфін України зважиться на підвищення дохідності за ОВДП та військовими облігаціями, це скоротить потребу в емісії гривні з боку НБУ для латання дірок бюджету. За такого сценарію західна грошова допомога, що йде на фінансування дірок бюджету, також підстрахує курс гривні на міжбанку навіть з урахуванням необхідності купівлі газу для проходження опалювального сезону 2022−2023 року.
Якщо ж ситуація з «замороженим» курсом збережеться й надалі — це лише призведе до посилення різних схем гри між офіційним курсом і реальним, а золотовалютні резерви продовжать скорочуватися. І все одно — поступового зростання показників інфляції.
Коментарі - 46
Понимаю что есть ещё те, кто верят в «широкий коридор» от 35.5, но к сожалению, это новые реалии. Если в 2014—2015 году было падение ВВП всего на 6 и 9% - но курс вырос в 3 раза, то здесь ситуация ну никак не может держать курс +20% всего лишь, когда падение ВВП порядка 35−50% в годовом измерении.
Поэтому придётся принять новую реальность. Но в любом случае официальный курс близкий к реальному, который позволит экономике хоть как-то оживать (особенно экспортной) — это лучше, чем иллюзия что курс 29.25 с массой проблем экспортёрам, бизнесу и не только.
А при росте курса доллара — в три раза в 2015 — тоже много кто писал что это конец и бюжету, и экономике, и торговле — но как-то адаптировались и привыкли. 40 грн это всего лишь +30% к довоенному курсу, и всего лишь +14% от курса 35.
Или даже больше: от реального +10% - не верю что торговлю может «похоронить» рост на 10% валюты. Просто психологически для многих цифра 40 ещё в 2015 стала символом «катастрофы» (когда такой курс дня два вроде был) — поэтому она так воспринимается как-то как нереалистичная. Но реалии уже, к сожалению, другие.
Посмотрим, конечно, я ничего не буду утверждать, рынок сам со временем покажет что он «решил». Но пока все факты подсказывают что 40+ это наша новая реальность.
Важен только один параметр:
Сальдо между количеством валюты которая заходит в Украину и которое выходит из неё. Если это сальдо положительное, значит предложения валюты будет больше чем спроса, если отрицательное, то наоборот.
Сейчас это сальдо в балансе кое-как держит залив рынка валютой от НБУ.
Минус в том, что отразится на ст-ти товаров, топлива и т. д.
2027 грн. знаете как я знаю у моего отца такая же… Спасибо…