IT-послуги стали єдиною сферою бізнесу, яка зросла у поточному році у порівнянні з 2021 — на 27%. Так, за 5 місяців поточного року частка IT у всьому експорті послуг склала 46% проти 37% роком раніше. Про це повідомляє Опендатабот.
Експорт ІТ-послуг за п’ять місяців зріс на 27% попри війну
► Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Експорт послуг
Із січня по травень 2022 року весь експорт послуг залишився на рівні відповідного періоду минулого року — $6,8 млрд.
Водночас експорт товарів впав на 20% — з $22,5 млрд до $17,9 млрд. Падіння зафіксовано в основних категоріях, таких як чорні метали — 38%, продовольство — 6%.
Географія експорту товарів
Географія експорту товарів теж змінилася. У 2021 році частки Європи та Азії в загальному обсязі були майже однакові — 38% і 40% відповідно. Натомість в 2022 частка Європи зросла удвічі та в експорті склала 78% ($2,08 млрд з $2,65 млрд).
Експорт до Європи за період січень-травень 2022 року збільшився на 6% у порівнянні з аналогічним періодом 2021 року, експорт до Азії скоротився на 86% (до $302 млн), до Америки на 67% (до $67 млн), до Африки на 84% (до $56 млн), до країн СНД — на 74% (до $137 млн).
Коментарі - 12
> Експорт ІТ-послуг за п’ять місяців зріс на 27% попри війну
Текст:
> Із січня по травень 2022 року весь експорт послуг залишився на рівні відповідного періоду минулого року — $6,8 млрд.
Гадаю, що це тільки через те, що багато компаній не можуть так швидко відмовитись від Українського IT консалтингу, потрібен час на передачу проектів іншим командам в інших країнах. Нові проекти не будуть заходити поки йде війна і є ризики, що проект встане через бойові дії. Тому зараз Укрїнський IT пливе за рахунок проектів які набрав до війни.
Абсолютно усі аутсорсери проводять переформатування на інші ринки праці. Деякі компанії тільки зараз «опритомніли» і почали перереєстрацію в інших податкових зонах для тих, хто виїхав.
Країна планує воювати до останнього українця, внутрішні перемущення вже регулюються, план такий що економіка будет в тому об'ємі підрахована, в якому вона залішиться після перемоги.
Тобто наприкінці року побачимо падіння загального обсягу послуг в ІТ десь на рівні 30%, щонайменше.
Чи можна було б не завадивши перемозі зберегти галузь? Так. Реальний курс (що навіть допоможе НБУ), бронювання критичної частки працівників (у тому числі контракторів ФОП), на рівні до 25% від хедкаунту, збереження податку для ФОП на рівні 5% + 1.5%.
Знаю о тенденции роста зарплат, возможно, это и компенсирует общее снижение по отрасли. Но какая-то очень странная статистика, не подтверждающаяся наблюдениями.