Україні варто повернутися на довоєнну систему оподаткування. Про це заявив міністр фінансів України Сергій Марченко в ефірі загальнонаціонального марафону, передає Укрінформ.
В Мінфіні хочуть повернутися на довоєнну систему оподаткування
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Підтримка держави
«Я вважаю, що в Україні потрібно повернути довоєнну систему оподаткування. Треба визначитися, що ми взагалі хочемо: ми хочемо виграти війну чи ми хочемо якимось чином допомагати бізнесу? Бізнесу ми допомогли. Перші три місяці бізнес мав можливість скористатися цією підтримкою. Зараз треба підтримати також державу, яка фінансує армію. І ці видатки дуже значні», — сказав Марченко.
Він нагадав, що обсяг щомісячного дефіциту держбюджету наразі сягає $5 млрд. Основними джерелами його наповнення, окрім податків, є військові облігації, а також робота уряду з міжнародними партнерами.
Читайте також: Без податку на нерухомість і платежів при ввезенні авто: нові правила на період війни
«Ми ведемо активну роботу з нашими міжнародними партнерами, донорами, міжнародними фінансовими організаціями, для того щоб забезпечити фінансування дефіциту бюджету. Обсяг дефіциту, який ми маємо профінансувати кожного місяця, складає $5 млрд», — підкреслив міністр.
Також, за його словами, до державного бюджету буде спрямовано $7,5 млрд з додатково виділених урядом США близько $40 млрд з метою реагування на агресію рф проти України.
«З $40 млрд доларів в державний бюджет буде спрямовано $7,5 млрд. Це грантові кошти. І ми чітко розуміємо, яким чином вони будуть використовуватися», — зазначив Марченко.
Податкові стимули для бізнесу
15 березня Верховна Рада схвалила податкові стимули для бізнесу на час війни. Так, згідно з законом «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану», на період дії воєнного стану сплачувати єдиний податок зможуть не лише ФОПи-спрощенці, але й великі підприємства.
Закон також підвищує ліміт доходів для використання єдиного податку з 10 млн до 10 млрд грн. Це значно розширює коло підприємств, які зможуть зменшити податкове навантаження на час війни та зберегти свою діяльність. Податок з обороту встановлюється на рівні 2%.
Коментарі - 38
Доречі, «звичайних бізнесменів» за кордон за хабарі виїхало теж дуже багато. Тому не треба оцього, про формат.
4000 танків, 400 літаків. Які цифри. І багато армій Європи має таку армію? То країни Європи теж винні чи ні? А, стоп, на них же росія не напала.
Да, а что там с «Стеной Яценюка» а то у меня тещя родом с Сумской области очень переживает…
Це як казати, що ви купили собі телефон, замість того, щоб найняти охоронця. І ви винні самі, що у вас не було охоронця, який би вас захищав.
В нападі завжди винний агресор. І спроба перекласти частину провини на жертву — це маніпуляція.
Виноват только агрессор и только он. В США нет у людей заборов, металических входных дверей. Если к ним в дом вломятся то никто не будет винить жертву в том, что она тоже виновата.
Еще по вашей же логике, нужно винить жертву изнасилования за то, что она была одета вызывающе.
В нашей стране принято считать что первый начальник СБУ был соратник Кравчука гр Марчук. Но все дружно (все кто заинтересован) не говорят, что одним из первых указов президента Кравчука, был указ о назначении такого себе генерала Галушко начальноком СНБУ (СБУ) , который вступил в должность 20 сентября 1991 года и «проруководил» аж два месяца, а уже с декабря 1991 года в рф стал зам министром гос безопасности и начальником контр разведки. Как вы думаете за какие заслуги? «Говорят», жители ул Паторжинского и ул Подвальной что в тот период со известного здания переодически ночью выезжали грузовые машины. А как вы думаете что вних было. Но при этом. есть заявления бывших сотрудников КГБ УССР, что вывозились архивы и как правило те которые могут скомпроментировать многих «деятелей». Но это конечно «сплетни» и «догатки» ! Но есть опыт ФРГ по архивам «Штаззи» которые тоже пытались и вывести и уничтожить, но в результате в Германии после созданной комисии и разборок около милиона граждан были лишены права занимать любую должнасть на всех уровнях власти. Да, и только после этого решили переименовать г Карл Маркс Штадт в Хемниц. Так что если бы «виборець» знал все «подноготную» наших «керманичей» то многие из них не могли даже устроиться дворниками в районной администрации.
За ранее спасибо за ответ!
С уважением!
я до того що пропонувати можна будь яку маячню, але толку з цього небагато. І для мене трохи дивно що настільки неконструктивний і беззмістовний комент набира стільки лайків
Те же штаты только с начала войны уже выделили на нашу войну в десятки раз больше, и пока это капля в море.
Это не значит что мы должны перестать донатить — наша помощь через прямы донаты колоссальна, мы таким образом сохраняем вполне конкретные жизни наших военных ЗСУ и добробатов, и без этой прямой помощи — броники, дроны и тепловизоры — погибли бы дополнительно сотни и сотни наших защитников. Но этого действительно недостаточно
и надо понимать что на войне мы тоже теряем тысячи единиц техники и тысячи убитыми, и все и всех надо пополнять, а это стоит намного больше полумиллиарда баксов которые гипотетически реально нам как гражданам задонатить.
+ траты на восстоновление инфраструктуры — а восстановление уже идет, и такими темпами что я горд за нашу страну, оказалось мы можем когда хотим. Одно только облэнерго чего стоит? те кто до войны могли 3е суток восстанавливать поврежденный кабель — за часы восстанавливают электричество сотням тысяч после разбомленной подстанции.
война это очень дорого и дефицит колоссальный, особенно в условиях заморозки экономики, нулевых поступлений от таможни, акцизов на топливо и в условиях очень упавшего экспорта