Висока кореляція між криптовалютними та фондовими ринками більше не дозволить диверсифікувати інвестпортфель цифровими активами. Про це йдеться у заяві ЄЦБ, пише bits.media.
ЄЦБ: Криптовалюти більше не можуть захистити від потрясінь на фондовому ринку
►Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Позиція ЄЦБ
ЄЦБ опублікував заяву, в якій йдеться про те, що посилення кореляції між криптоактивами і акціями, аналогічне нинішньому, спостерігалося під час пандемійної кризи березня 2020 року і в період розпродажів, що частішали, у грудні 2021 і травні 2022 року.
Регулятор констатує, що кореляція ринків — це звичайна практика під час важких економічних ситуацій.
Криптовалютні ринки в такі періоди часто показували динаміку, аналогічну до динаміки котирувань на фондових ринках.
Читайте також: Глава ЄЦБ Лагард: «Криптовалюти — це не валюти. Крапка»
ЄЦБ заявив, що зараз криптовалюти не найкращий спосіб хеджувати ризики: «Зростаюча кореляція цін на криптоактиви, з основними ризикованими фінансовими активами під час періодів ринкового стресу ставить під сумнів їх корисність для диверсифікації портфеля».
Регулятор зазначив, що останніми роками криптоіндустрія стала частиною традиційної фінансової системи. І саме тому не може більше слугувати своєю початковою метою — хеджувати ризики під час нестабільності на ринку традиційних активів. Оскільки криптовалюта дедалі більше корелює із традиційними активами у періоди невизначеності.
ЄЦБ пропонує криптоінвесторам розглянути можливість інвестувати у менш ризиковані активи.
Читайте також: Рецесія та спад на фондовому ринку США: чому інвесторам не слід боятися
Багато інвесторів, що спеціалізуються на фондовому ринку, додали криптовалюту у свої портфелі. Оскільки інвестиції в акції та облігації постраждали від широкомасштабного падіння, констатує ЄЦБ, інвестори вже виводять активи у фіатні валюти, щоб вкласти їх у стабільніші активи.
Генеральний директор Celsius Network Алекс Машинський не згоден з ЄЦБ і вважає, що біткоін та ефір у 2022 році розірвуть кореляцію з традиційним фондовим ринком та досягнуть історичних максимумів. Тому він пішов із фондового ринку до криптоактивів.
Конференція для приватних інфесторів «Мої фінанси під час війни «. Придбати запис конференції.
Нагадаємо
Раніше «Мінфін» писав, що в січні 2021 року Лагард вже називала біткоін та інші криптовалюти «вкрай спекулятивними активами». Тоді голова ЄЦБ наголошувала, що цифрові активи потребують регулювання, оскільки можуть бути використані для відмивання грошей.
Нагадаємо, що Європейська комісія та Європейський центральний банк (ЄЦБ) опублікували спільну заяву, в якій йдеться, що на даний момент ведеться вивчення можливості розробки та впровадження цифрового євро. Ще в листопаді минулого року президент ЄЦБ Крістін Лагард заявила, що цифрове євро може стати реальністю протягом найближчих двох-чотирьох років.
Читайте також: Один із найстаріших банків Європи випустив криптовалюту, прив'язану до курсу євро
Коментарі - 1